All About Steve

All About Steve

Sizin de başınıza aynı şeyin geldiği oluyor mu bilmem ama bazen bir filmi izlemeye başlamadan önce ne kadar berbat bir şey izleyeceğinizi bilmenize rağmen, kendinize engel olamıyor ve o filmi sonuna kadar sabredip izliyorsunuz.Yakın geçmişden örnek vermek gerekirse aklıma ilk gelen film My One and Only.Renee Zellweger‘ın tekerrürden ibaret olan oyunculuğunu bir kez daha ikinci sınıf bir rezalette sergileyeceğini zaten biliyordum, ama ne yaptım? İzledim! Ya da Fool’s Gold.Başroldeki Matthew McConaughey ile çok uyuşan bir isme sahip olduğunu biliyordum filmin.Peki ne yaptım? Sabrettim ve sonuna kadar izledim.Tarih tekrardan ibaret olduğundan ve tabi All About Steve‘in de kötü bir film olduğunu bildiğimden aynı şey yine başıma gelmiş oldu.

All About Steve Amerika’daki 0-6 yaş grubundaki aptal bir çocuğun bile gülmeyeceği esprilerle dolu! Filmi izlerken o kadar çok sıkılıyorsunuzki “Tanrım en azından bir tane komik espri olsun.” diyerek dua ettiğimi hatırlıyorum sonlarına doğru.Esprileri de bir kenara attığımızda, derin olmasına çalışılmış karakterler bile rezalet.Küçük ayrıntılarla senaryonun kurtarılabileceği zannedilmiş, ama nafile.Peki senaroyu kim yazmış? Daha önce Licenso To Wed‘de yine işi batıran Kim Barker! Ben hemen kendisinin kariyer özetini yapayım: Koca bir hiç.İnsan yazdığı iki senaryoda da bu kadar kötü işler çıkarmayı başarır mı? Bana kalırsa Barker‘ın bu işi bırakmaktan başka çaresi yok.İyi denebilecek bir yanını bulamıyorum çünkü.

Bu zeka ürünü filmin yönetmeni ise televizyon kökenli Phil Traill.Adını sanını hiç duymadığım gibi, bundan sonra da duyacağımı pek zannetmiyorum.Hangi akla hizmet böyle bir projeye evet demiş ya da film bittikten sonra bunu pazarlama gafletinde bulunmuş, asıl onu anlayamadım ben.Hayır öyle büyük bir bütçesi olduğunu da zannetmiyorum filmin.Direk çöpe atabilirlermiş doğrusu.

Kadroda ise Hollywood’un ünlü ama başarısız isimleri var.Kim peki onlar? Öncelikle bu sene Oscar yarışına The Blind Side ile dahil olan be hiçbir zaman oyunculuğunu iyi bulmadığım Sandra Bullock.Hala The Blind Side‘ı izlemedim, ama eminim o filmde de harikalar yaratmamıştır.Böyle bir yeteneksizliğe nasıl bu kadar başarılı olabiliyor onu da anlamış değilim.Kariyerindeki tek kayda değer filmin Crash olduğunu düşününce “Neden?” diye sormadan edemiyorum.Bir diğer isim ise The Hangover ile yıldızı parlayan Bradley Cooper.Tamam sempatik bir insan kendisi.Değişik bir tipi ve enerjisi de var.Ama başka? Sıfır! Ve yine berbat oyunculuğuyla tanınmış olan Thomas Haden Church.Sideways ile Oscar’a aday olmuşluğu var kendisinin.O film dışında ise kariyeri koca bir hiçten ibaret.Son olarak ise yine The Hangover‘dan hatırladığımız Ken Jeong var.

All About Steve hakkında eleştiri yazısı yazmayabilirdim ama sizleri uyarmak istedim boşa vakit harcamamanız için.İlk kez veriyorum bu notu, anlayın rezaleti.”Sakın” diyerek, konuyu kapatıyorum.

[F]

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 Yorum

 1. seda

  Selamlar, çok tertipli, güzel bir blog olmuş.

  All About Steve ciddi bir yol kazası gibi görünüyor uzaktan bakınca. Umalım ki açıkça başrol oyuncusu materyali Bradley Cooper salim çıksın bu kazadan.

  Bir de Sandra Bullock deyip de Speed’i atlamayalım lütfen 🙂

  Yanıt
 2. Özkan

  Bence teklifte all about steve de sıkıcı filmler. Sandra Bullock ikisinde de kötü, özellikle All About Steve de sinir bozucu. Ama Blind Side güzel bir film. NFL oyuncusu Michael Oher in ilginç hayat hikayesi olduğu için ciddi gişe yaptı. Sandra Bullock iyi oynamış. Rolünde etkili olmasından Oscara aday olacak tabii ki de belkide alacak. Ama bence Merly Streep iki filminde de Sandra Bullock tan daha iyi ve oscar onun hakkı.

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.