When In Rome

When In Rome

Şimdi okuyacağınız yazı günden güne kalitesi düşen romantik komedi örneklerinden biri hakkında.90’lı yılların iyi filmlerine bakarsanız büyük bir romantik komedi çoğunluğu görmeniz mümkün.You’ve Got Mail, Sleepless in Seattle, Runaway Bride, As Good As It Gets…Öyle ki Meg Ryan adını duyduğumuz anda filmi izlemek için yanıp tutuşuyor, sinemalara gelse de izlesek diye ölüp bitiyorduk.Peki şimdi durum ne? Sandra Bullock romantik komedilere uygun bir aktris olduğunu düşünüyor mesela.Meg Ryan‘ın botokslarından dolayı mimiklerini seçemiyoruz.Tom Hanks desen kendini iyice çekti ve Charlie Wilson’s War gibi vasat filmlerde oynamayı tercih ediyor.Julia Roberts‘ın kariyeri zaten Oscar’ı aldığı andan beri çöküştü.Eat, Pray, Love‘ı izlemedim henüz ama büyük beklentilerim de yok açıkçası.Romantik komedi denilen tür resmen ayaklar altına alınmış durumda.Sürekli yeni örnekleri geliyor ama her seferinde daha kötüleri ve daha klişeleriyle tanışıyoruz.Artık öyle bir hal aldı ki ana akımdan sıyrılan (500) Days of Summer ve Eternal Sunshine of the Spotless Mind gibi sadece romantik olarak nitelendirilmesi gereken filmler türü temsil ediyor.Bu durumdan şikayetçi olanımız da yok galiba.

Şimdiki konumuz ise hakikaten bir felaket filmi.Ama film felaketi anlatmıyor, felaketi işaret ediyor! Kristen Bell ve Josh Duhamel adında sektörün en yeteneksiz iki oyuncusunun bir araya getirildiği film 30’larının başında gibi gözükmesi gereken bir çiftin kartlaşmış mimikleriyle oldukça silik bir senaryonun bir araya getirilmiş hali.O kadar kötü ki kelimelerle ifade edemiyorum.Her dakikası ayrı bir sıkıcılıkta.Son zamanlarda izlediğim en lüzumsuz, en gereksiz filmdi desem yeridir!

Bu iki yeteneksizin dışında kadroda Jon Heder ve Dax Shepard gibi iticilikte sınır tanımayan komedyenler var.Saygı duymaktan çok görmemeyi tercih ettiğim Danny DeVito, 30 Rock‘taki rolüne hayran olsam da filmlerinde asla ısınamadığım Will Arnett ve bu filmde oynamasına hakikaten anlam veremediğim Anjelica Huston.Ki Anjelica Huston‘ın canlandırdığı karakteri The Devil Wears Prada‘daki Meryl Streep‘e benzetmekten de kendimi alamadım.Kötü ve gereksiz bir taklit olmuş.

Hiç tanımadığımız iki isim tarafından kaleme alınan senaryo hakikaten çok kötü.Vasat, yetersiz, klişe, sıkıcı, gereğinden fazla uzun…Filme ait güzel birşey bulamıyorum! Yönetmen ise Ghost Rider ve Daredevil gibi başka lüzumsuz işleriyle tanınan Mark Steven Johnson.Kendisi yine bizleri şaşırtmayıp kötü filmler halkasına bir yenisini daha eklemiş, tebrikler.

Lafı fazla uzatmanın alemi yok.When In Rome son 10 yılın en kötü romantik komedilerinden biri.Hele sonuna doğru iyice saçmalayıp, nasıl zorlama bir komedi çıkarsak da insanları güldürsek merkezinden çıkan esprileri içler acısı.İzlemeyip vaktinizi kaybetmemenizi öneriyorum.

[F]

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.