Yeni Akademi üyeleri

Yeni Akademi üyeleri

Russell Brand

Aslında ben çoğu zaman kendi Twitter hesabımdan Oscar ile ilgili haberleri yorumlayıp birşeyler yazıyorum. Ama bu haberi The Oscar Boy’a koymak şu aralar boğuştuğum birkaç şey sebebiyle (staj, uzağa giden arkadaşlar vs.) biraz aksadı. O yüzden özür dilerim. Konu ise bu sene Akademi üyeliğine davet edilen 178 kişi. Geçtiğimiz sene Oscar’a aday olan ya da kazanan isimler olduğu gibi (Tom Hooper, Jesse Eisenberg, Jennifer Lawrence, David Seidler, Susanne Bier) çok çok alakasız insanlar da (Russell Brand, David Duchovny)  var. Benim üyeliğe çağırılmasına en çok sevindiğim isimler ise zannediyorum Rosemarie DeWitt ve John Cameron Mitchell oldu. Yazının devamına tüm listeyi yerleştirdim. Bir de siz göz atın. Buyursunlar…

Oyuncular
Russell Brand – “Arthur,” “Get Him to the Greek”
Gerard Butler – “The Ugly Truth,” “300”
Vincent Cassel – “Black Swan,” “Eastern Promises”
Robbie Coltrane – “Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1,” “Mona Lisa”
Bradley Cooper – “Limitless,” “The Hangover”
John Corbett – “Sex and the City 2,” “My Big Fat Greek Wedding”
Rosemarie DeWitt – “The Company Men,” “Rachel Getting Married”
Peter Dinklage – “Find Me Guilty,” “The Station Agent”
David Duchovny – “Things We Lost in the Fire,” “The X-Files”
Jesse Eisenberg – “The Social Network,” “The Squid and the Whale”
Jennifer Garner – “Arthur,” “Juno”
John Hawkes – “Winter’s Bone,” “The Perfect Storm”
Thomas Jane – “The Mist,” “The Thin Red Line”
Nastassja Kinski – “An American Rhapsody,” “Tess”
Beyonce Knowles – “Dreamgirls,” “Austin Powers in Goldmember”
Mila Kunis – “Black Swan,” “Forgetting Sarah Marshall”
Jennifer Lawrence – “Winter’s Bone,” “The Burning Plain”
Tea Leoni – “Ghost Town,” “Spanglish”
Anthony Mackie – “The Hurt Locker,” “Million Dollar Baby”
Lesley Manville – “Another Year,” “Topsy-Turvy”
Rooney Mara – “A Nightmare on Elm Street,” “The Social Network”
Dominic Monaghan – “X-Men Origins: Wolverine,” “The Lord of the Rings: The Return of the King”
Connie Nielsen – “Brothers,” “Gladiator”
Er – “Animal Kingdom,” “Cosi”

Animatörler
Geefwee Boedoe – “Let’s Pollute,” “Monsters, Inc.”
Alessandro Carloni – “How to Train Your Dragon,” “Over the Hedge”
Sylvain Chomet – “The Illusionist,” “The Triplets of Belleville”
Jakob Hjort Jensen – “How to Train Your Dragon,” “Flushed Away”
Biljana Labovic – “The Cow Who Wanted to Be a Hamburger,” “Idiots and Angels”
Tomm Moore – “The Secret of Kells,” “Backwards Boy”
Teddy Newton – “Day & Night,” “Ratatouille”
Bob Peterson – “Up,” “Finding Nemo” (Yazarlar dalına da davet edildi.)
Javier Recio Gracia – “The Lady and the Reaper,” “The Missing Lynx”
Andrew Ruhemann – “The Lost Thing,” “City Paradise”
Kristof Serrand – “How to Train Your Dragon,” “Sinbad: Legend of the Seven Seas”
Shaun Tan – “The Lost Thing,” “Dr. Seuss’ Horton Hears a Who!”
Simon Wells – “Mars Needs Moms,” “The Prince of Egypt”

Sanat Yönetmenleri
Anahid Nazarian – “The Virgin Suicides,” “The Godfather, Part III”
Lauren E. Polizzi – “Cowboys & Aliens,” “Transformers: Revenge of the Fallen”

At-Large
George Aguilar
Barry Bernardi
Christopher Dodd
Ted Gagliano
James L. Honore
Dawn Hudson
Beverly Pasterczyk
Randall Poster
Ric Robertson
David Schnuelle
Randy Spendlove
Beverly Joanna Wood

Cast Yönetmenleri
Nina Gold – “The King’s Speech,” “Jane Eyre”
Jina Jay – “The Reader,” “Layer Cake”
Lora Kennedy – “The Town,” “Syriana”

Görüntü Yönetmenleri
Frank Byers – “Illegal Tender,” “Boxing Helena”
Patrick Cady – “Lottery Ticket,” “Broken Bridges”
Danny Cohen – “The King’s Speech,” “Pirate Radio”
Lukas Ettlin – “The Lincoln Lawyer,” “Middle Men”
Steven Fierberg – “Love & Other Drugs,” “Secretary”
Barry Markowitz – “Crazy Heart,” “Sling Blade”
Charles Minsky – “Valentine’s Day,” “Pretty Woman”
Lawrence Sher – “The Hangover,” “Garden State”
Eric Steelberg – “Up in the Air,” “(500) Days of Summer”

Kostüm Tasarımcıları
Odile Dicks-Mireaux – “An Education,” “The Constant Gardener”
Sarah Edwards – “Salt,” “Michael Clayton”
Danny Glicker – “Up in the Air,” “Milk”

Yönetmenler
Gregg Araki – “Kaboom,” “Nowhere”
Susanne Bier – “In a Better World,” “After the Wedding”
Neil Burger – “Limitless,” “The Illusionist”
Lisa Cholodenko – “The Kids Are All Right,” “Laurel Canyon” (Yazarlar dalına da davet edildi.)
Debra Granik – “Winter’s Bone,” “Down to the Bone” (Yazarlar dalına da davet edildi.)
Tom Hooper – “The King’s Speech,” “The Damned United”
John Cameron Mitchell – “Rabbit Hole,” “Shortbus”
Yojiro Takita – “Departures,” “Himitsu”

Belgesel
Jon Alpert – “China’s Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province,” “Lock-up: The Prisoners
of Rikers Island”
Amir Bar-Lev – “The Tillman Story,” “Fighter”
Lesley Chilcott – “Waiting for ‘Superman’,” “It Might Get Loud”
Carl Deal – “Capitalism: A Love Story,” “Trouble the Water”
Charles Ferguson – “Inside Job,” “No End in Sight”
Tim Hetherington – “Restrepo” (vefat etti)
Sebastian Junger – “Restrepo”
Thomas Lennon – “The Warriors of Qiugang,” “The Blood of Yingzhou District”
Diane Weyermann – “Waiting for ‘Superman’,” “Food, Inc.”
Ruby Yang – “The Blood of Yingzhou District,” “The Warriors of Qiugang”

Yöneticiler
William J. Damaschke
Richard M. Fay
Donna Langley
Leslie Moonves
Vanessa L. Morrison
Bill Pohlad
Rich Ross
Jeff Small
Thomas Tull

Film Editörleri
Tariq Anwar – “The King’s Speech,” “American Beauty”
Naomi Geraghty – “Limitless,” “Reservation Road”
Jon Harris – “127 Hours,” “Layer Cake”
Darren Holmes – “How to Train Your Dragon,” “The Iron Giant”
Pamela Martin – “The Fighter,” “Little Miss Sunshine”
Joel Negron – “Transformers: Dark of the Moon,” “The Karate Kid”
Terilyn A. Shropshire – “Jumping the Broom,” “Eve’s Bayou”
Angus Wall – “The Social Network,” “The Curious Case of Benjamin Button”
Andrew Weisblum – “The Black Swan,” “The Wrestler”

Kısa Film
Luke Matheny – “God of Love,” “Earano”

Makyözler ve Saç Stilistleri
Judy Chin – “Black Swan,” “Requiem for a Dream”
Kathrine Gordon – “3:10 to Yuma,” “Ocean’s Eleven”
Trefor Proud – “W.,” “Topsy-Turvy”
Cindy Jane Williams – “Burlesque,” “Hancock”
Wesley Wofford – “Big Mommas: Like Father, Like Son,” “A Beautiful Mind”

Müzik
Terence Blanchard – “Inside Man,” “Malcolm X”
Fernand Bos – “Crazy Heart,” “Cold Mountain”
Graeme Revell – “Darfur Now,” “Lara Croft: Tomb Raider”

Prodüktörler
Iain Canning – “Oranges and Sunshine,” “The King’s Speech”
Cean Chaffin – “The Social Network,” “Fight Club”
Kevin Feige – “Thor,” “Iron Man”
Gary Goetzman – “Where the Wild Things Are,” “Mamma Mia!”
Sisse Graum Jorgensen – “In a Better World,” “After the Wedding”
Jeffrey Levy-Hinte – “The Kids Are All Right,” “Laurel Canyon”
Todd Lieberman – “The Fighter,” “The Proposal”
Robert Lorenz – “Letters from Iwo Jima,” “Mystic River”
Celine Rattray – “The Kids Are All Right,” “Grace Is Gone”
Emile Sherman – “The King’s Speech,” “Candy”
Emma Thomas – “Inception,” “The Dark Knight”
Gareth Unwin – “The King’s Speech,” “Exam”

Prodüksiyon Tasarımcıları
Howard Cummings – “I Love You, Beth Cooper,” “John Grisham’s The Rainmaker”
Therese DePrez – “Black Swan,” “How to Lose a Guy in 10 Days”
Guy Hendrix Dyas – “Inception,” “The Brothers Grimm”
Jess Gonchor – “True Grit,” “Capote”
Jane Musky – “Something Borrowed,” “Finding Forrester”
Eve Stewart – “The King’s Speech,” “Topsy-Turvy”

Halkla İlişkiler
Susan Ciccone
Alissa Grayson
Jeffrey Hall
Jill Ann Jones
Mark Markline
Carmelo Pirrone
Ira Rubenstein
David Schneiderman
Loren Schwartz
Lance Volland

Set Tasarımcıları
Judy Farr – “The King’s Speech,” “Death at a Funeral”
Gene Serdena – “The Fighter,” “House of Sand and Fog”

Ses
Andrew DeCristofaro – “Hall Pass,” “Crazy Heart”
Joe Dorn – “The Wolfman,” “Spider-Man 3”
Marc Fishman – “Bridesmaids,” “Crash”
Lora Hirschberg – “Inception,” “The Dark Knight”
Chris Jargo – “Robin Hood,” “American Gangster”
John Midgley – “The King’s Speech,” “Star Wars Episode I: The Phantom Menace”
Ed Novick – “Inception,” “The Dark Knight”
Hammond Peek – “King Kong,” “The Lord of the Rings: The Return of the King”
Brian Vessa – “Nemesis,” “Lambada”
Mark Weingarten – “The Social Network,” “The Curious Case of Benjamin Button”

Özel Efekt
Tim Alexander – “Rango,” “Harry Potter and the Goblet of Fire”
Rob Bredow – “Cloudy with a Chance of Meatballs,” “The Polar Express”
Tim Burke – “Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1,” “Gladiator”
Peter Chesney – “No Country for Old Men,” “Men in Black”
Paul Franklin – “Inception,” “The Dark Knight”
Kevin Tod Haug – “The Twilight Saga: Eclipse,” “Quantum of Solace”
Florian Kainz – “Mission: Impossible III,” “The Perfect Storm”
Marshall Krasser – “Iron Man 2,” “Titanic”
Sean Phillips – “Alice in Wonderland,” “The Polar Express”
Peter G. Travers – “Watchmen,” “The Matrix Reloaded”
Brian Van’t Hul – “Coraline,” “I, Robot”
Mark H. Weingartner – “Sex and the City 2,” “Inception”

Yazarlar
Stuart Blumberg – “The Kids Are All Right,” “Keeping the Faith”
Lisa Cholodenko – “The Kids Are All Right,” “Laurel Canyon” (Yönetmen dalına da davet edildi.)
Debra Granik – “Winter’s Bone,” “Down to the Bone” (Yönetmen dalına da davet edildi.)
Karen McCullah Lutz – “The Ugly Truth,” “Legally Blonde”
Aline Brosh McKenna – “27 Dresses,” “The Devil Wears Prada”
Bob Peterson – “Up,” “Finding Nemo” (Kısa Film ve Animasyon’a da davet edildi.)
David Rabe – “The Firm,” “Casualties of War”
Anne Rosellini – “Winter’s Bone”
David Seidler – “The King’s Speech,” “The King & I”
Scott Silver – “The Fighter,” “8 Mile”
Kirsten Smith – “The Ugly Truth,” “Legally Blonde”
Aaron Sorkin – “The Social Network,” “A Few Good Men”
Daniel Waters – “Batman Returns,” “Heathers”

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. metin

    Vincent Cassel ve Nastassja Kinski ile oyunculuk alanında daha da enternasyonal bir anlayışa kayılacağı sinyalleri veriliyor ve de Gregg Araki, Susanne Bier, ve John Cameron Mitchell ile daha alternatif sinemaya da kucak açılması için çalışma yapılıyor gibi geldi.

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.