Oscar Research

Oscar Research

2103_A-Separation

Geçtiğimiz hafta son 10 yılın Yabancı Dilde En İyi Film ödülünü alan yapımlarını yarıştırdık ve Asghar Farhadi’nin açık ara farkla galip geldiği bir tablo ortaya çıktı. Sanıyorum Oscar Research tarihinde bu kadar büyük bir oy farkına ve katılıma şahit olmamıştır. Amour’un uzaktan uzaktan ikinci geldiği oylamanın üçüncü sırasında küçük bir farkla The Lives of Others var. Tsotsi ve The Counterfeiters tek bir oy dahi alamazken, Departures “2”, The Barbarian Invasions ise sadece “3” oy toplayabildi. Tam liste şöyle:

1. A Separation (2011 – İran)
2. Amour (2012 – Avusturya)
3. The Lives of Others (2006 – Almanya)
4. The Sea Inside (2004 – İspanya)
5. The Secret in Their Eyes (2009 – Arjantin)
6. In a Better World (2010 – Danimarka)
7. The Barbarian Invasions (2003 – Kanada)
8. Departures (2008 – Japonya)
9. The Counterfeiters (2007 – Avusturya)
-. Tsotsi (2005 – Güney Afrika)

Ve artık son 10 yıl sorularına bir nokta koyma zamanı geldi. En İyi Animasyon kategorisine de göz atıp bu faslı kapatıyoruz. Yalnız En İyi Animasyon ödülü 2001’den bu yana dağıtıldığı için son 10’u almayarak 12 galibi de huzurlarınıza sunmak istedim. 4 animasyona birden oy verme hakkınız var. Seçim size kalmış. Buyursunlar…

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi yüksek lisansı için Imperial College'a başladı. Şimdi de University College London'da doktora yapıyor. Varı yoğu ödül sezonu. Evham ve düzen göbek adı. Çok konuşur, çok çalışır. Azıcık dili sivri. Mizah tutkunu. Gastronomik sevdaları için dağları delecek kadar gözü kara.

Benzer yazılar

0 Yorum

  1. Metin

    Spirited Away! Keşke Les Triplettes du Belleville, Persepolis, Frankenweenie, Waltz with Bashir de ödül alanlar arasında olsaydı. Zeka dolu bir liste olurdu o zaman.

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir