Cannes 2013 – 7. Gün

Cannes 2013 – 7. Gün

Yarışma – Behind the Candalebra (Steven Soderbergh), La Grande Bellezza (Paolo Sorrentino)
Belirli Bir Bakış –Sarah Prefers to Run (Chloe Robichaud), Les Salauds (Claire Denis), Wakolda (Lucia Puenzo)
Cannes Klasikleri –Shepard & Dark (Treva Wurmfeld), The Last Detail (Hal Ashby), Cleopatra (Joseph L. Mankiewicz), Barefoot in Kitchen (Diego Galan)

Cannes’da yine güzel bir gün sona erdi. Yarışma filmleri, Behind the Candalebra ve La Grande Bellezza ayrı ayrı oldukça iyi eleştiriler aldı. Herkesin merakla beklediği Claire Denis filmine gelen yorumları takip etme fırsatını ise yakalayamadım. Soderbergh’in Behind the Candalebra’sı için eğer televizyon filmi olmasa Oscar’da boy gösterebileceği söyleniyor. Michael Douglas’ın ödül gecesinde En İyi Erkek Oyuncu seçilebileceğinden bahsedenler de var. Kaldı ki Nicole Kidman, Steven Spielberg, Ang Lee gibi isimlerden oluşan jüri Douglas’ı seçerse çok da şaşırmam. La Grande Bellezza’nın da epey hayranı mevcut. Ama buna rağmen Inside Llewyn Davis ya da The Past kadar fırtına koparabilmiş değil. Yine gelelim resimlere…

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi yüksek lisansı için Imperial College'a başladı. Şimdi de University College London'da doktora yapıyor. Varı yoğu ödül sezonu. Evham ve düzen göbek adı. Çok konuşur, çok çalışır. Azıcık dili sivri. Mizah tutkunu. Gastronomik sevdaları için dağları delecek kadar gözü kara.

Benzer yazılar

0 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir