Oscar Research

Oscar Research

wall-e-and-eve

“Son 10 yıl” konseptli Oscar Research sorularının sonuna geldik. Geçtiğimiz hafta En İyi Animasyon dalını oylarınıza sunmuştum. Bu kategori sadece 12 yıldır var olduğu için de tüm kazananları yarıştıralım istedim. Wall-E, Up ve Finding Nemo oyların büyük bir çoğunluğunu toplayarak oylamayı epey önde bitirdiler. Bu üçlüyü takip eden animasyonlar ise Spirited Away ve Toy Story 3 oldu. En şaşırtıcı sonuç ise En İyi Animasyon Oscar’ını en son alan yapım Brave’in sıfır oyla haftayı kapatması tabii. Tam sıralama şu şekilde:

1. Wall-E (2008)
2. Up (2009)
-. Finding Nemo (2003)
4. Spirited Away (2002)
5. Toy Story 3 (2010)
6. Ratatouille (2007)
7. The Incredibles (2004)
-. Shrek (2001)
9. Rango (2011)
10. Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit (2005)
11. Happy Feet (2006)
12. Brave (2012)

Bu hafta itibariyle Oscar’dan yana fazlasıyla gülen yönetmenleri ağırlayalım istiyorum ara ara. İlk konuğumuz Stephen Daldry. Daha evvel Kamera Arkası bölümünde de ağırladığımız ünlü yönetmenin dört yapımı da Oscar adaylıkları aldı. Nicole Kidman (The Hours) ve Kate Winslet’in (The Reader) uzun zaman boyunca bekledikleri ödülleri Daldry sayesinde aldıklarını da hatırlatayım. Bakalım sizin favoriniz hangisi? Ben oyumu hala Billy Elliot’a mı yoksa The Hours’a mı versem bilemiyorum. Sizlerden nasıl bir sonuç çıkacak, merak içindeyim. Buyrun bakalım:

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 Yorum

 1. Mert

  The Reader ve The Hours arasında kaldım.

  Bazı mantık hataları olsada The Reader beni epey fazla etkilemişti. Soundtrack i hala aklımda.. Kate Winslet ve Ralph Fiennes hayranlık düzeyim de barizken duygusal davranıp oyumu ondan yana kullandım..

  Yanıt
 2. Emel

  Wall-e ve Up sıralaması tam yerinde olmuş…

  Kadın oyuncuların üçünün kusursuzluğu, müzikleri ve Julianne Moore’un mükemmel performansı ile The Hours.

  Yanıt
 3. aserat54

  2 hafta sonraki “Kamera Arkası: Michel Gondry” yazısına, yönetmenin son filmi L’Ecume des jours’u da ekleyecek misiniz? Bence ekleyin… Zaten, bu hafta Türkiye’de de vizyona girdi. Ben de filmi çok sevdim… 🙂

  Yanıt
 4. Metin

  Billy Elliot! Seksenler İngilteresinin harika portresiydi. The Hours’u da beğendim ama son iki filmi The Reader ve Extremely … çok çok çok kötüydü. Oyun Billy Elliot’a.

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.