Yeni sezonda Oscar Boy

Yeni sezonda Oscar Boy

pedro-almodovar-09

Bugün Unclefuckup isimli okuyucumdan Kamera Arkası bölümü ile ilgili bir soru alınca artık yeni sezonda, hangi yazı serisinin ne zaman başlayacağının haberini verme vakti geldi diye düşündüm. Pek bir durgun geçen yaz sezonundan sonra Telluride ve Venedik ile Oscar yarışı şimdiden başlamış durumda. Ödül mevsimine adım adım yaklaşırken Oscar Boy olarak, ben de yeni sezona güzel bir başlangıç yapmak istiyorum. Başlık başlık konuşalım isterseniz.

 • OSCAR RESEARCH – 7 Eylül
  Her hafta ödüller ya da Oscar’la ilgili bir soruya cevap aradığımız anketler bu hafta içerisinde başlıyor. Yine Cumartesi günlerinde, her zaman olduğu gibi okuyucumuzun favorilerini belirleyeceğiz. Büyük bir aksilik çıkmazsa Mayıs sonuna kadar da aralıklı olarak devam etmeyi planlıyorum Oscar Research’e.
 • KAMERA ARKASI – 17 Eylül
  Geçtiğimiz yıl ikinci sezonunu kısa kestiğim Kamera Arkası, Pedro Almodovar’ı konuk edeceğim ilk bölümüyle üçüncü sezonuna başlayacak. Her Salı günü Oscar Boy sayfalarında yine bir yönetmenin filmografisini inceleyeceğiz. Aralık sonuna kadar düzenli bir şekilde devam edip, sonra Oscar için bir ara vermeyi düşünüyorum. Mart ayında tekrar geri dönmek üzere 9-10 haftalık bir ara olacak bu. İkinci sezonun son haftalarında yazmayı planladığım ama bu yıla sarkan Michel Gondry, Bong Joon-ho, Julie Taymor gibi isimlerin yanı sıra Clint Eastwood, Ang Lee, Gus Van Sant ve daha birçok yönetmeni ağırlayacağım. Her zamanki gibi önerilere açığım.
 • GOLD DIGGERS – 19 Eylül
  En iyi bloggerların bir araya geldiği Gold Diggers’ın yeni sezonu da Eylül sonunda, Toronto Film Festivali’nden hemen sonra sizlerle olacak. Bu yıl kadroyu biraz genişletiyoruz. Geçen yıldan tanıdığınız Ahmet Erşah Odabaşıoğlu, Ali Fuat Kısakürek, Alp Turgut, Ata İsmet Özçelik, Benay Gavazoğlu, Emre Eminoğlu, Erdal Küçükarslan, Hasan Nadir Derin, Kemal Yılmaz, Seçil Toprak, Seda Artar, Tuba Kabasakal ve Umut Çelik‘in yanı sıra Eray Yıldız, Halil İbrahim Sağlam, Murat Evre, Ozancan Demirışık ve Muhammed Ali Kavas kesinleşen isimler arasında. Düzenli bir şekilde Oscar tahminlerimizi yapıp, sizlerle paylaşacağız.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 Yorum

 1. Unclefuckup

  Guzel haber..simdiden bi kac onerim/istegim var : ridley scott,lars von trier,kar wai wong ,jim jacmush,roman polanski,james wan,N.w.refn,martin mcdonagh,jean luc godard,peter jackson,guy riechel,,clint easthwood,michael mann,brian de palma,edward zwick,steven soderbergh,david cronenberg,h.miyazaki daha yiginla varda simdilik yeter 🙂 icinden en azindan 2-3 tanesi gelse sevinirm

  Yanıt
 2. Metin

  Konuyu değiştireceğim; Jack Nicholson emekliye ayrıldığını açıklamış. Öyleyse, hazır oscar boy diye bir sitedeyiz, yönetmenlere yapıldığı gibi Jack Nicholson’ın Oscar adayı olduğu flmlerin incelemesi yapılsa güzel olmaz mı? Ne de olsa tam 12 kez adaylık elde ederek (ve 3 kez de kazanarak) bir rekora imza atmış bir aktör kendileri…

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir