Oscar Research

Oscar Research

American Hustle
American Hustle

Oscar Research’ün üçüncü sezonunun ilk haftasında sizlere bu yıl hangi yapımın En İyi Film ödülünü alacağını ve sordum oldukça tatmin edici bir tablo çıktı ortaya. Açıkça söyleyeyim, oyların büyük bir çoğunluğu American Hustle ile 12 Years a Slave’e gitti. Foxcatcher, The Monuments Men, Rush ve Saving Mr. Banks’e ise hiç oy gelmedi. The Wolf of Wall Street %14.81’i görürken, Gravity %9.26 ile onu takip etti. August: Osage County’ye ise toplamda 2, Captain Phillips’e sadece 1 oy geldi. Bakalım 86. Akademi Ödülleri sonunda ne olacak? Dediğiniz gibi American Hustle ödülü alabilecek mi merak ediyorum. Telluride, Toronto ve Venedik sonrası şimdilik En İyi Film ödülünü alacak yapımın etrafta olmadığına dair bir inanç var. Bakarsınız The Wolf of Wall Street ya da Foxcatcher’dan biri ilk ulaşan olur bitiş çizgisine. Tam sıralama şöyle:

1. American Hustle
2. 12 Years a Slave
3. The Wolf of Wall Street
4. Gravity
5. August: Osage County
6. Captain Phillips

Bu sefer de epey ilginç geçeceğine inandığım En İyi Erkek Oyuncu yarışından ilerleyelim. Bu yılın galibi sizce aşağıdaki beylerden hangisi olacak?

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi yüksek lisansı için Imperial College'a başladı. Şimdi de University College London'da doktora yapıyor. Varı yoğu ödül sezonu. Evham ve düzen göbek adı. Çok konuşur, çok çalışır. Azıcık dili sivri. Mizah tutkunu. Gastronomik sevdaları için dağları delecek kadar gözü kara.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir