Annie Adayları ’13

Annie Adayları ’13

Frozen
Frozen

Animasyonlar namına en önemli ödül olan Annie’nin adayları açıklandı. Bu yıl 41. kez dağıtılacak ödüller 1 Şubat gecesi sahiplerini bulacak. Frozen ve Monsters University’nin 10’ar dalda adaylık aldığı listede Miyazaki’nin kariyerinin son filmi olduğunu açıkladığı The Wind Rises ile benim favorilerimden Ernest & Celestine de var. Kategoriler oldukça fazla olduğu için saymakla uğraşmadım; fakat Indiewire’ın çıkardığı rakamlara göre Disney ve Pixar animasyonları her zamanki gibi bir adım önde gözüküyor. Tüm kategorileri görmek isteyenler şöyle buyursun:

En İyi Animasyon

  • A Letter to Momo – 
GKIDS
  • Despicable Me 2 – 
Universal Pictures
  • Ernest & Celestine
 – GKIDS
  • Frozen – 
Walt Disney Animation Studios
  • Monsters University – 
Pixar Animation Studios
  • The Croods
 – DreamWorks Animation
  • The Wind Rises
 – The Walt Disney Studios

En İyi Özel Anime Prodüksiyon

  • KChipotle Scarecrow
 – Moonbot Studios
  • Listening Is an Act of Love
 – StoryCorps
  • Room on the Broom – 
Magic Light Pictures
  • Toy Story OF TERROR!
- Pixar Animation Studios

En İyi Kısa Animasyon

  • Despicable Me 2 – Puppy
 – Universal Pictures
  • Get A Horse!
 – Walt Disney Animation Studios
  • Gloria Victoria
 – National Film Board of Canada
  • My Mom is an Airplane
 – Acme Filmworks
  • The Numberlys – 
Moonbot Studios

En İyi Anime Reklam

  • Despicable Me 2 – Cinemark
 – Universal Pictures
  • Sound of the Woods – Acme Filmworks
  • The Polar Bears Movie
 – CAA Marketing

En İyi Anime TV Programı (Okul Öncesi Çocuklar İçin)

  • Bubble Guppies
 – Nickelodeon Animation Studio
  • Disney Sofia the First
 – Disney Television Animation
  • Doc McStuffins
 – Disney Television Animation
  • Justin Time
 – Guru Studio
  • Peter Rabbit – Nickelodeon Animation Studio

En İyi Anime TV Programı (Çocuklar İçin)

  • Adventure Time – 
Cartoon Network Studios
  • Beware the Batman
 – Warner Bros. Animation
  • Disney Gravity Falls
 – Disney Television Animation
  • Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness – 
Nickelodeon Animation Studio
  • Regular Show – 
Cartoon Network Studios
  • Scaredy Squirrel – 
Nelvana Ltd.
  • Teen Titans Go!
 – Warner Bros. Animation
  • The Legend of Korra
 – Nickelodeon Animation Studio

En İyi Anime TV Programı (Genel İzleyici)

  • Archer
 – FX Networks
  • Bob’s Burgers – 
Bento Box Entertainment
  • Disney Tron Uprising
 – Disney Television Animation
  • Futurama
 – 20th Century Fox Television
  • Motorcity
 – Titmouse Inc.

En İyi Anime Oyun

  • Diggs Nightcrawler
 – Moonbot Studios
  • Tiny Thief
 – 5 ANTS
  • The Last of Us – 
Naughty Dog

En İyi Öğrenci Filmi

  • Chicken or the Egg
 – Ringling College of Art and Design
  • Kellerkind – Filmakademie Baden-Wuerttemberg
  • Miss Todd
 – Kristina Yee
  • Move Mountain
 – Kirsten Lepore
  • SEMÕFORO – 
University of Southern California
  • The Final Straw
 – Ringling College of Art and Design
  • Trusts & Estates
 – CalArts
  • Wedding Cake – 
Filmakademie Baden-Wuerttemberg

En İyi Efekt (Animasyon)

  • Alen Lai, David Quirus, Diego Garzon Sanchez, Ilan Gabai – Epic
 – Blue Sky Studios
  • David Jones – Dragons: Defenders of Berk
 – DreamWorks Animation
  • Joshua Jenny, Jason Johnston, Matthew Wong, Eric Froemling, Enrique Vila – Monsters University
 – Pixar Animation Studios
  • Jeff Budsberg, Andre Le Blanc, Louis Flores, Jason Mayer – The Croods – 
DreamWorks Animation
  • Greg Gladstone, Nikita Pavlov, Allen Ruilova, Matt Titus, Can Yuksel – Turbo
 – DreamWorks Animation

En İyi Efekt (Film)

  • Jonathan Paquin, Brian Goodwin, Gray Horsfield, Mathieu Chardonnet, Adrien Toupet – Man Of Steel – 
Weta Digital
  • Ben O’Brien, Karin Cooper, Lee Uren, Chris Root – Star Trek: Into Darkness – Industrial Light & Magic
  • Dan Pearson, Jay Cooper, Jeff Grebe, Amelia Chenoweth – Star Trek: Into Darkness – 
Industrial Light & Magic
  • Michael Balog, Ryan Hopkins, Patrick Conran, Florian Witzel – Pacific Rim
 – Industrial Light & Magic

En İyi Karakter Animasyonu (TV)

  • Brad Schaffer – Friendship All-Stars of Friendship: Wrong Number
 – Stoopid Buddy Stoodios
  • Eric Urban – Ubermansion
 – Stoopid Buddy Stoodios
  • JC Tran Quang Thieu – Toy Story OF TERROR! – Pixar Animation Studios
  • David DeVan – Toy Story OF TERROR! – Pixar Animation Studios Character
  • Kureha Yokoo – Toy Story OF TERROR! – Pixar Animation Studios Character
  • Keith Kellogg – Star Wars: The Clone Wars – Lucasfilm Animation

En İyi Karakter Animasyonu (Animasyon)

  • Thom Roberts – Epic
 – Blue Sky Studios
  • Jonathan Del Val – Despicable Me 2
 – Universal Pictures
  • Jakob Jensen – The Croods – 
DreamWorks Animation
  • John Chun Chiu Lee – Monsters University
 – Pixar Animation Studios
  • Kitaro Kosaka – The Wind Rises – 
The Walt Disney Studios
  • Tony Smeed – Frozen
 – Walt Disney Animation Studios
  • Patrick Imbert – Ernest & Celestine
 – GKIDS

En İyi Karakter Animasyonu (Film)

  • Jeff Capogreco, Jedrzej Wojtowicz, Kevin Estey, Alessandro Bonora, Gino Acevedo – The Hobbit: An Unexpected Journey – Gollum
 – Weta Digital
  • Dave Clayton, Simeon Duncombe, Jung Min Chan, Matthew Cioffi, Guillame Francois – The Hobbit: An Unexpected Journey – Goblin King
 – Weta Digital
  • Hal Hickel, Chris Lentz, Derrick Carlin, Steve Rawlins, Kyle Winkelman – Pacific Rim
 – Industrial Light & Magic

En İyi Karakter Tasarımı (TV)

  • Craig McCracken – Disney Wander Over Yonder
 – Disney Television Animation
  • Paul Rudish – Disney Mickey Mouse
 – Disney Television Animation
  • Andy Bialk – The Awesomes
 – Bento Box Entertainment
  • Ben Adams – Regular Show – Cartoon Network Studios
  • Danny Hynes, Howard Colin – Steven Universe
 – Cartoon Network Studios

En İyi Karakter Tasarımı (Animasyon)

  • Carter Goodrich, Takao Noguchi, Shane Prigmore – The Croods
 – DreamWorks Animation
  • Sylvain Deboissy, Shannon Tindle – Turbo – DreamWorks Animation
  • Craig Kellman – Cloudy With A Chance of Meatballs 2 – 
Sony Pictures Animation
  • Chris Sasaki – Monsters University – 
Pixar Animation Studios
  • Christophe Lourdelet – A Monster in Paris
 – Shout! Factory
  • Eric Guillon – Despicable Me 2 – 
Universal Pictures
  • Bill Schwab – Frozen
 – Walt Disney Animation Studios

En İyi Yönetim (TV)

  • Colin Heck – The Legend of Korra
 – Nickelodeon Animation
  • Elaine Bogan – Dragons: Defenders of Berk
 – DreamWorks Animation
  • Stephan Franck – The Smurfs: The Legend of Smurfy Hollow
 – Sony Pictures Animation
  • John Aoshima – Disney Gravity Falls
 – Disney Television Animation
  • Aaron Springer – Disney Mickey Mouse – 
Disney Television Animation
  • Angus MacLane – Toy Story OF TERROR!
 – Pixar Animation Studios
  • Harold Harris – Justin Time – Guru Studio

En İyi Yönetim (Animasyon)

  • Chris Sanders, Kirk DeMicco – The Croods
 – DreamWorks Animation
  • David Soren – Turbo – 
DreamWorks Animation
  • Chris Wedge – Epic
 – Blue Sky Studios
  • Benjamin Renner, Vincent Patar, Stéphane Aubier – Ernest & Celestine
 – GKIDS
  • Chris Buck, Jennifer Lee – Frozen
 – Walt Disney Animation Studios

En İyi Müzik (TV)

  • Alan Williams – Estefan – Silverscreen Music
  • Guy Moon – T.U.F.F. Puppy – 
Nickelodeon Animation Studio
  • Peter Luyre, Stuart Kollmorgen, Peter Zizzo – Peter Rabbit
 – Nickelodeon Animation Studio
  • Kevin Kliesch, Craig Gerber, John Kavanaugh – Disney Sofia the First
 – Disney Television Animation
  • Christopher Willis – Disney Mickey Mouse
 – Disney Television Animation
  • Andy Bean – Disney Wander Over Yonder
 – Disney Television Animation

En İyi Müzik (Animasyon)

  • Alan Silvestri – The Croods – 
DreamWorks Animation
  • Henry Jackman – Turbo
 – DreamWorks Animation
  • Mark Mothersbaugh – Cloudy With A Chance Of Meatballs 2
 – Sony Pictures Animation
  • Heitor Pereira, Pharrell Williams – Despicable Me 2
 – Universal Pictures
  • Danny Elfman – Epic – Blue Sky Studios
  • Randy Newman – Monsters University
 – Pixar Animation Studios
  • Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez, Christophe Beck – Frozen
 – Walt Disney Animation Studios
  • Dominic Lewis – Free Birds – 
Reel FX

En İyi Prodüksiyon Tasarımı (TV)

  • Angela Sung, William Niu, Christine Bian, Emily Tetri, Frederic Stewart – The Legend of Korra
 – Nickelodeon Animation Studio
  • Liz Artinian, Ray Feldman, Chris Fisher, George Fort – The Venture Bros.
“What Color is Your Cleansuit?” – Titmouse Inc.
  • Steven Sugar, Emily Walus, Sam Bosma, Elle Michalka, Amanda Winterstein – Steven Universe
”Gem Glow” – Cartoon Network Studios
  • Lynna Blankenship, Dima Malanitchev, Debbie Peterson, Charles Ragins, Jefferson R. Weekley – The Simpsons “Treehouse of Horror XXIV” Gracie Films in Association with 20th Century Fox TV
  • Christophe Vacher – Transformers Prime ‘Beast Hunters’
- Hasbro Studios
  • Nick Jenings, Sandra Calleros, Teri Shikasho, Ron Russell – Adventure Time – Cartoon Network Studios

En İyi Prodüksiyon Tasarımı (Animasyon)

  • Christophe Lautrette, Paul Duncan, Dominique R. Louis – The Croods
 – DreamWorks Animation
  • Yarrow Cheney, Eric Guillon – Despicable Me 2
 – Universal Pictures
  • Michael Knapp, Greg Couch, William Joyce – Epic
 – Blue Sky Studios
  • Zaza, Zyk – Ernest & Celestine – GKIDS
  • Ricky Nierva, Robert Kondo, Daisuke “Dice” Tsutsumi – Monsters University
 – Pixar Animation Studios
  • Michael Giaimo, Lisa Keene, David Womersley – Frozen
 – Walt Disney Animation Studios

En İyi Storyboarding (TV)

  • Piero Piluso – Monsters vs. Aliens
 – Nickelodeon Animation Studio
  • Douglas Lovelace – Dragons: Riders of Berk
 – DreamWorks Animation
  • Adam Ford, Deke Wightman, Kevin Mellon, Justin Wagner, Benji Williams – Archer
 – FX Networks
  • Alonso Ramos-Ramirez – Disney Mickey Mouse
 – Disney Television Animation
  • Daniel Chong – Toy Story of TERROR! – Pixar Animation Studios
  • Alonso Ramos-Ramirez – Gravity Falls – 
Disney Television Animation
  • Guillermo Del Toro, Guy Davis, Ralph Sosa – The Simpsons — “Treehouse of Horror XXIV” — Gracie Films in Association with 20th Century Fox TV
  • Paul Watling – Justin Time – 
Guru Studio

En İyi Storyboarding (Animasyon)

  • Steven MacLeod – The Croods
 – DreamWorks Animation
  • Eric Favela – Despicable Me 2 – 
Universal Pictures
  • Dean Kelly – Monsters University
 – Pixar Animation Studios
  • Jason Hand – Planes
- Disneytoon Studios
  • John Ripa – Frozen
 – Walt Disney Animation Studios

En İyi Seslendirme (TV)

  • Eric Bauza | Foop – Fairly Odd Parents
 – Nickelodeon Animation Studio
  • Bill Farmer | Goofy – Disney Mickey Mouse – 
Disney Television Animation
  • Chris Diamantopoulos | Mickey Mouse – Disney Mickey Mouse – 
Disney Television Animation
  • Mark Hamill | Skips ve Walks – Regular Show
 – Cartoon Network Studios
  • Tom Kenny | Ice King – Adventure Time – 
Cartoon Network Studios

En İyi Seslendirme (Animasyon)

  • Paul Giamatti | Chet – Turbo
 – DreamWorks Animation
  • Terry Crews | Earl – Cloudy With A Chance of Meatballs 2
 – Sony Pictures Animation
  • Kristen Wiig | Lucy – Despicable Me 2
 – Universal Pictures
  • Steve Carell | Gru – Despicable Me 2
 – Universal Pictures
  • Pierre Coffin | Minions – Despicable Me 2
 – Universal Pictures
  • Billy Crystal | Mike – Monsters University – Pixar Animation Studios
  • Josh Gad | Olaf – Frozen
 – Walt Disney Animation Studios

En İyi Senaryo (TV)

  • Katie Matila – Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness
 – Nickelodeon Animation Studio
  • Ian Maxtone-Graham, Billy Kimball – The Simpsons
- Trocadero Holdings
  • Lewis Morton – Futurama
 – 20th Century Fox Television
  • Matt Price, John Infantino, Mike Roth, Michele Cavin, Sean Szeles – Regular Show – 
Cartoon Network Studios
  • Michael Price – The Simpsons
- The Simpsons

En İyi Senaryo (Animasyon)

  • Daniel Pennac – Ernest & Celestine
 – GKIDS
  • Daniel Gerson, Robert L. Baird, Dan Scanlon – Monsters University – 
Pixar Animation Studios
  • Miyazaki Hayao – The Wind Rises
- The Walt Disney Studios
  • Jennifer Lee – Frozen
 – Walt Disney Animation Studios

En İyi Kurgu (TV)

  • Adam Arnold, Hugo Morales, Davrick Waltjen – Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness – 
Nickelodeon Animation Studio
  • Myra Lopez, Ana Adams, Justin Baker – Teenage Mutant Ninja Turtles – 
Nickelodeon Animation Studio
  • Lynn Hobson – Dragons: Defenders of Berk – 
DreamWorks Animation
  • Illya Owens – Disney Mickey Mouse – 
Disney Television Animation
  • Axel Geddes, Kathy Graves, Chloe Kloezeman – Toy Story OF TERROR!
 – Pixar Animation Studios
  • Paul D. Calder – Futurama
 – 20th Century Fox Television
  • Paul Douglas – Adventure Time
 – Cartoon Network Studios
  • Jason W.A. Tucker – Star Wars: The Clone Wars – 
Lucasfilm Animation

En İyi Kurgu (Animasyon)

  • Darren Holmes – The Croods
 – DreamWorks Animation
  • James Ryan – Turbo
 – DreamWorks Animation
  • Fabienne Alvarez-Giro – Ernest & Celestine – 
GKIDS
  • Greg Snyder, Gregory Amundson, Steve Bloom – Monsters University
 – Pixar Animation Studios
  • Jeff Draheim – Frozen – 
Walt Disney Animation Studios

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.