FYC: Matthew McConaughey

FYC: Matthew McConaughey

For your consideration…

Matthew McConaughey, Interstellar
En İyi Erkek Oyuncu

2014 yılı Christopher Nolan’ın yeni bilimkurgu başyapıtını seyirciye tanıştırırken filmin başarısında kuşkusuz başrol oyuncusu Matthew McConaughey’in payı inanılmayacak derecede fazlaydı. Dallas Buyers Club’taki Oscar kazanan mükemmel performansının ardından yine aynı incelikle ele aldığı Coop karakteriyle Oscar’lık performans sergileyen McConaughey, filmin en duygusal anlarında adeta şov yaparcasına aktörlük becerilerini sergiliyordu. Kızından ayrılmak zorunda kalan bir babanın dramını tüm gerçekçiliğiyle ekrana aktaran aktörün özellikle kitaplık arkası, yani hiperküp sahnesinde kendini parçalayarak bir Oscar’ı daha hak ettiği sahneyi ne zaman hatırlasam hala tüylerim diken diken oluyor.  Bu sene belki hak ettiği adaylığı alamadı ama yıllar sonra McConaughey’nin kariyeri hatırlandığında Oscar’lı aktörün Interstellar performansı en iyiler arasında yerini rahatlıkla bulacaktır.

Alp Turgut
Film Doktoru

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

2 Yorum

  1. Cem Ertem

    Adaylık belki ama oscar kesinlikle hayır. Abartılıyor hem bu film hem de performansı bana göre…Duygu sömürüsünün bu denli yoğun olduğu bir filmde kendini parçalasa da bana göre karşı tarafa o etkiyi veremedi. Bu da o ağlak aile kutsamalarının olduğu sahneler yüzündendir.

    Yanıt
  2. Tarık KILIÇ

    Kesinlikle çok abartı bir yorum olmuş. Ayrıca Matthew McConaughey’in kaç tane akılda kalıcı performansı var ki bu da en iyiler arasında yer alsın.

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.