Fragman: Freeheld

Fragman: Freeheld

Julianne Moore ve Ellen Page
Julianne Moore ve Ellen Page

Bu sene biliyorsunuz ki eşcinsellerin ABD’de evlenme haklarını almaları ve üstüne denk gelen Caitlyn Jenner olayıyla LGBT tam olarak 2015’in gündemine oturdu. Buna bağlı olarak da, artık tesadüf mü dersiniz yoksa kapitalist Amerika’nın endüstriye yön vermesi mi bilinmez, beyazperdede pek çok gay, lezbiyen ve transseksüel filmi izleyeceğiz. Bunlardan biri de Freeheld. Geçen sene ilk Oscar’ını alan Julianne Moore ile 2014 içerisinde cinsel kimliğini açığa kavuşturan Ellen Page’i buluşturuyor film. Lakin fragman o kadar ucuz duruyor ki acaba boşuna mı ekledik tahminlerimize diye düşünmeden edemedim. Bir de siz göz atın bakalım.

FREEHELD
Yönetmen:
Peter Sollett
Senaryo: Ron Nyswaner
Oyuncular: Julianne Moore, Ellen Page, Michael Shannon, Steve Carell, Luke Grimes, Josh Charles, Mary Birdsong, Kelly Deadmon

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi yüksek lisansı için Imperial College'a başladı. Şimdi de University College London'da doktora yapıyor. Varı yoğu ödül sezonu. Evham ve düzen göbek adı. Çok konuşur, çok çalışır. Azıcık dili sivri. Mizah tutkunu. Gastronomik sevdaları için dağları delecek kadar gözü kara.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir