Channel Zero (1. Sezon)

Channel Zero (1. Sezon)

Yaratıcı:
Yaratıcı: Nick Antosca | Oyuncular: Paul Schneider, Fiona Shaw, Kevin Klassen, Abigail Pniowsky, Luca Villacis, Natalie Brown, Shaun Benson, Katia Raquel Leon, Liam Marchant, Marina Stephenson, Greydon Bohotchuk, Bronagh Waugh, Tara Koehler, Connor Peterson, Keenan Lehmann, Rachelle Casseus, Dave Brown, Mackenzie Wojcik | 60 dakika | Syfy

| B+ |


channel_zeroKorku janrını hayatıma aldım alalı geçmişte izlemediğim filmleri teker teker ziyaret ederek olabildiğince bu başlığa hakim olacak bir konuma getirmeye çalışıyorum kendimi. Görevime tam gaz devam ederken bir de televizyondaki gerilimli, tırnak yedirmeli, yerinden hoplatmalı, yüreğini ağzına getirmeli işlere el attım. Channel Zero da onlardan biri. Antoloji dizilerden biri olmaya hazırlanan yapım Syfy’daki macerasına Cedar Cove ismini verdikleri ilk sezonla başladı. Paul Schneider ve Fiona Shaw’un başını çektiği kadro değil ortalama seyircinin, dikkatli televizyon takipçilerinin bile tanımadığı birbirinden yetenekli yeni isimlerle dolu. Yalnız bir toplu performans harikası değil de atmosfer yaratma uzmanı demek daha doğru olur Channel Zero’ya. Elindeki tüm kartları daha ilk bölümden açıp neler olacağını beyan etse de, neredeyse tek bir majör olay cereyan etmemesine rağmen 6 bölüm boyunca kaçınılmaz finale yol alırken ilgi bir an olsun kaybolmuyor. Tüyler ürpertici televizyon programı, aptal kutusuna sıkışıp kalan çocuklar, dişten varlık, yok efendim katil ihtiyar kadın derken zaten kimseye güvenmeden sonu görüyorsunuz. Bir yandan da günü kurtaran kahraman yok. Pazarladığı iyiler bile kusursuz değil. Schneider tehlikenin göbek adı, annesi de tekinsiz bir yaratık. Bu sebeple Amy Forsyth ve John Carroll Lynch’li ikinci sezonu (The No-End House) daha da merak ediyorum. Alışılagelmiş formüllerle oynamalarına ihtiyacım var. Fethedecekleri yeni topraklarda yine müziğe ya da karanlıklara saklanmış hayal ürünü varlıklar olmadan beni yorganın altına saklanacak kadar rahatsız etmeleri en büyük temennim.
MVP: Fiona Shaw

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi yüksek lisansı için Imperial College'a başladı. Şimdi de University College London'da doktora yapıyor. Varı yoğu ödül sezonu. Evham ve düzen göbek adı. Çok konuşur, çok çalışır. Azıcık dili sivri. Mizah tutkunu. Gastronomik sevdaları için dağları delecek kadar gözü kara.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir