Yan Odadan Filmler: All Stars 2

Yan Odadan Filmler: All Stars 2

Artık demir almak günü gelmişse zamandan, All Stars 2’ye giden bir gemi kalkar bu limandan. Balkanlar’ın en çok izlenen reality şovu Yan Odadan Filmler, yayın hayatına yepyeni konsept sezonuyla devam ediyor. Bir seneden fazladır gece gelmeyip gündüz görüşenlerin, tenhalarda menhalarda buluşanların muhabbet saatine meyve olduk. Tek dişilik dev jürimiz, RuPaul Charles ile anlaşma yapıp yarışmanın sefahat kısmını da Drag Race ortaklığıyla doldurdu. Milyonlar yeni bölümleri merakla beklerken zaman su gibi akıp gitti ve kraliyet ailesinin üye sayısı yediye çıktı. Şimdi çokluğun olduğu yerde tokluğun da sükse yapacağına inanlarla yeni hanedanımızı arıyoruz. Dört, beş ve altıncı sezonun Mansiyon Ödülü almış halk favorileriyle yarışmada iz bırakan, tadı damağımızda kalmış film tutkunları kuralları esnetilmiş yepyeni bir başlık altında kozlarını paylaşacak. İntikam, hırs ve ihtirasın gölgesinde, OBA Makarna’nın ana sponsorluğunu yaptığı yeni sezona hazırlanırken vakiti doğru kullanalım diye kadromuzu tanımaya çalışacağız şimdi. 11 deli All Stars yarışmacısının geri sayımı başlasın!

Adem Güneş

NINA FLOWERS
5. Sezon | 3. Sıra
[28, Hatay]

Adem, hedefine odaklanmış ve tarz sahibi bir yarışmacı. Ne yaparsanız yapın, kıyıda köşede kalmış klasiklerden, hak ettiği ilgiyi görememiş minör başyapıtlardan vazgeçemiyor. Yarışmanın en iyi Top 3’ünü görmüş beşinci sezonda tacı ucundan kaçırmış olsa da intikam ateşiyle rakiplerini mezara gömmeye hazır.

Beril Demircioğlu

KIM CHI
6. Sezon | 2. Sıra
[29, İstanbul]

Sezona arkasındaki dost meclisi desteğiyle start alan Beril, daha yarış yarılanmadan iki görev birinciliği elde ederek rekor kırmış olmasına rağmen tacı kapamamaktan ötürü epey asabi. Tabii kalkanları kuşanmak yerine bu sefer direkt taarruza geçme planları yaptığı için öfkesini kalbine gömmüş. Yarışmayı parçalamaya geliyor.

Çağatay Kalyoncu

TATIANNA
6. Sezon | 4. Sıra
[25, İstanbul]

Çağatay’ın acısı herkesinkinden daha büyük elbette. Geçmiş performansı onu birinciliğe taşıyabilecekken tartışmalı bir elemenin kurbanı oldu. Yarışmanın formülünü çözmüş, jüriden aldığı kritiklerle pişmiş, zinde bir Çağatay olarak yarışa dönmeye hazırlanıyor. Bu sefer Top 3’te olacağından adı gibi emin.

Emre Küçükenez

ALASKA
5. Sezon | 2. Sıra
[23, Samsun]

Yarışmanın gördüğü en profesyonel müsabıklardan biri Emre. Muhtemelen son görevde öldürücü vuruşu yapmış olsa All Stars’da değil Sezonların Dalaşı hazırlığında olurdu. Ama sonuç fark etmeksizin yine ustalığını konuşturacak gibi. Yarışma öncesi açılan bahislerde All Stars 2’nin favorilerinden biri olarak gözüküyor. Beklenileni vererek jürinin gözüne girmesi şart.

İlknur Akarı

PANDORA BOXX
1. Sezon | 4. Sıra
[28, İstanbul]

Bir dedikoduya göre ilk All Stars’a çağrılmayan İlknur, öfke nöbeti geçirip menajerini işten kovmuş. Neyse ki kendi sezonuna imza atan diva, bu süreçte ikinci All Stars’a çağrılma ihtimalini düşünerek hazırlıklarını tamamlamış. 11 bavul filmle çalışma odasına giriş yapınca diğer Yan Odadan Filmler yarışmacılarının nasıl tepki vereceği merakla bekleniyor.

M. Ferhan Meraler

THORGY THOR
3. Sezon | 4. Sıra
[20, İzmir]

Rekabetin kızgın olduğu sezonunda sonradan açılan rakibi, Ferhan’ı Top 4’te elemişti. Finali göremediği için buruk olsa da bir dergiye verdiği röpörtajda All Stars 2 fırsatını çok iyi kullanacağını ve sürpriz önerilerle jürinin aklını başından alacağını söylemiş. Yan Odadan Filmler tarihinin en genç ve ortalaması en yüksek sezonunu doğru bir şekilde temsil etmek istiyor.

Oğuz Kayır

MORGAN MCMICHAELS
5. Sezon | 5. Sıra
[19, İstanbul]

Halkın favorisi olup beşinci sezonda Mansiyon Ödülü’nü kapan Oğuz zenginleştirdiği film bilgisiyle bu sefer meşhur klasikleri önermeyeceğine ant içmiş. Sütten dili yandığı için yoğurdu ağzının kenarına bile yaklaştırmıyor. İlk üçte yer almayı herkesten çok hak ettiğine inanan Oğuz’un eski yarışmacıların favorisi olduğu kulislerde konuşulmakta.

Onurcan Güden

TRIXIE MATTEL
4. Sezon | 7. Sıra
[21, İstanbul]

Sezon öncesi seyirci tarafından favori gösterilen Onurcan, şok bir vedayla hayranlarına hayal kırıklığı yaşatmıştı. Artık Pit Crew’a transfer edilen Reha Erdem’le çalışma odasında karşılaşma fikri bile tüylerini diken diken ediyor. Ama bu tatsız yüzleşmenin kazanma azmini etkilemeyeceği konusunda ısrarcı. Gözünü finale dikmiş, yarışmayı bekliyor.

Şükrü Söğüt

ACID BETTY
6. Sezon | 3. Sıra
[23, Ankara]

İlklerin sezonunda tek bir görev birinciliği olmadan finale kalmayı başaran tarihteki yegâne yarışmacı Şükrü. Bir derece yapamayacağını da düşünerek son kulvarda risk almayı denemiş, ama bu davranışı iyi sonuç vermemişti. Tabii ki de hatalarından ders çıkarıp geri döndüğü için bu kez koltuğunun altına birkaç görev birinciliği sıkıştırmaya odaklanmış durumda.

Tarık Kılıç

LINEYSHA SPARX
2. Sezon | 7. Sıra
[24, Sivas]

İlk görevde birinci gelip hemen ertesinde yarışmanın meşhur çifte elemesine kurban gitmişti Tarık. Üzerinden uzun bir zaman geçtiği için jürinin yaptığı haksızlığı unutmuş ve yaralarını sarmış. Ve bu sefer adaletsizliğe uğramamak için her görevi üst sıralarda tamamlamak istiyor. Üstelik All Stars 2’de nepotizm iddialarını haklı çıkaracak rakipleri de yok karşısında .

Yakup Yılmaz

KELLY MANTLE
3. Sezon | 8. Sıra
[19, İstanbul]

Yakup’un All Stars 2’de yer alacağı kesinleşince fanlar az buçuk homurdansa da jüri üçüncü sezonda kendini gösterme fırsatı yakalayamayan yarışmacıya ikinci şans vermek istedi. Bu grubun en istekli ve en azimli yarışmacılarından biri. Tek kaygısı daha önce olduğu gibi ilk görevde elenmek. Eğer bu korkusunu yenebilirse şaşırtıların kaynağına dönüşebilir.

Şimdi ilk bölümün yolunu gözleme vakti. All Stars 2’de yapımcılar ve jüri bir araya gelerek bu konsept sezonda nasıl bir farklılık yaratalım diye düşündükten sonra yarışmacılara tüm görevleri tek bir liste olarak verme kararı almışlar. Yani bu demek oluyor ki 11 All Star, müsabakadaki kaderlerini bizzat belirleyecek. Anonim podyum mantığıyla önerileri alan ve son ana kadar kimin hangi filmi önerdiğini öğrenemeyecek jürinin istemeden şok etkisi yaratacak elemeler yapabileceğini de göz önünde bulundurursak bizi yine eğlenceli bir sezon bekliyor demektir. Hazır olun, All Stars 2 geliyor!

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.