Keyfî Drag Race Tekrarı: 33 Kere Maşallah

Keyfî Drag Race Tekrarı: 33 Kere Maşallah

Her yazıda aynı şeyi tekrarlıyorum farkındayım da yok duramayacağım: RPDR yapımcıları Reddit’de mi yatıp kalkıyor arkadaş? Yani tamam her bölümün reklamsız 60 dakika olmasının da büyük getirisi var; fakat satır satır hayranların yazdıklarını okuyup tasarlamışlar sanki her şeyi. O mini görevler, çalışma odasını daha fazla göstermeler falan bitti şimdi de daha 11 kişi varken queen başı 3 kostüm sergileyecekleri bir balo düzenlediler. Pes kere pes! Ha peki şikayetimiz var mı? Asla. Arayıp da bulamadığımız, sekizinci ve dokuzuncu sezonu çarçur eden kafalar değiştiği için delice mutluyum! Tüm yarışmacıları eğrisini doğrusunu görme imkanı yakalıyoruz, daha ne olsun?

Evet, yine aynı isimden gireceğim bu bölüme: The Vixen. Odaya savaşmaya geldiğini söyleyerek girdi, Aquaria ile Miz Cracker dramasına burnunu soktu, Chicago’da çok önemliyim ben naralarıyla biraz hava attı derken şimdi de Eureka ile Untucked sırasında yaşadığı dramaya geldik. İlk sezonlardan miras dramaya sonuna kadar varım, bunu ısrarla söylüyorum. Özellikle geçmişe gittikçe Drag Race’in zaman içerisinde ne kadar da ortalama izleyiciye hitap eden nötr bir projeye dönüştüğünü gördükçe birbirlerini kemirmelerini her şeyden çok ister oldum. Fakat Vixen’ın sarıcı arı gibi sokmadan bırakmaması, yoktan kavgalar var etmesi ve ama şirret bir siyahi queen olarak gözükmek istemiyorum isyanlarından yorulmaya başladım. Sanırım şu an elenmesini beklediğim queenler listesinde Dusty Ray Bottoms’dan boşalan zirveyi devraldı.

Hazır Dusty demişken… Milk ve Sasha Velour’un önünü açtığı, drag bir sanattır, sınırları zorlayın mesajının ardından bu tip yaratıklar çok düşmeye başladı artık önümüze. Dusty Ray Bottoms da aynı yolun yolcusu. Yüzüne koyduğu noktalarla devrim niteliğinde bir işe imza attığını düşünüyor. Halbuki bu farklı makyajını destekleyecek pek bir marifeti yok. Kostümleri zayıf, estetiği sıradan, oyunculuk yok, mizah yok… Geçtiğimiz bölümdeki göz kanatan tüy konseptindeki kılığını hatırlıyor musunuz? RE-ZA-LET. Neyse ki bu hafta da Kimora Blac’in gardrobundan çalınmışa benzeyen Alaska Kışı kostümü ve Ginger Minj – AS2 gerçekliği yaşatan Miami Yazı peruğuna jüri de tahammül edemedi. Marslı Eleganza Extravaganza için yaptığı, basit bir büstiyere tutturulmuş demir kafeslere hiç gelmiyorum bile…

Böyle tersten başlamış olduk ama devam edeyim düşük not alanlardan… Her anlamda Bob the Drag Queen’i hatırlatan Monét X Change’in lip sync performansı da LSFYL açısından zayıf geçen sezonda ilaç gibi geldi. Havaya para fırlattı diye daha ilk bölümden Kalorie’nin Miss Vanjie’yi elediğine şahit olduğumuz için biraz daha üstün bir mücadele izlemeye açtık. Monét de sağolsun sadece bu sezona değil, Drag Race tarihine geçecek fake şpagatıyla doruklara çıkardı hepimizi. Fakat kötü not alanlar arasından Asia’yı da bitmek bilmeyen uyumsuz renkler modası yüzünden göz yorucu bulsam da Vixen’ın Boot üstüne Boot almayı hak eden kılığından daha iyiydi diye düşünüyorum. Mesela Blair’ın bitmek bilmeyen trençkotuna ya da Mayhem’ın ikinci sezonun setini andıran, inanılmaz eski moda estetiğine de saldırılabilirdi.

Geldik günün yıldızına. Şov Miz Cracker ile aralarında uyduruktan bir savaş yaratmaya çalışsa da Sharon Needles’ın drag kızı Aquaria tüm spot ışıklarını çaldı. Üçte üçte görevin hakkını verdiğini düşünüyorum. Çok iyi düşünülmüş, popüler kültüre hakim ve moda ikonlarına atıfta bulunan kıyafetleriyle belli ki Aquaria sezon boyunca podyum bazlı görevleri kimselere yedirmeyecek. Gözümde değeri giderek yükselen Kameron Michaels’ı da Alaska Kışı için giydiği mayo haricinde oldukça başarılı buldum. Aynısını Cracker için söyleyemeyeceğim. Vücut formuna asla uymayan bikinisinin affedilir bir tarafı yok. Drag Race’in genç hayranları tarafından şu aralar büyük bir nefrete maruz kalan Eureka’yı da Cracker yerine Top 3 arasında görmek isterdim.

Keyfî Drag Race Tekrarı – Untucked

  • RuPaul’un gözü mikrop kaptığı için yaptığı imaja bayıldım! Sezon 9 – Valentina realness.
  • I do declare Blair St. Clair, efsanelerin kızkardeşi Mayhem Miller ve dişiyle et koparan Vixen giderse tamamız.
  • Monét’nin İngiliz aksanı konusundaki cehaletinde iyi eğlendim. Bilhassa 10. sezonun anacığı Asia’nın verdiği tepkiler gif koleksiyonumda yerini aldı.
  • Yalnız kurgu giderek Top 4/5’ı ele veriyormuş gibi hissediyorum: Cracker, Aquaria, Eureka, Monét ve Asia. Monique Heart ile Kameron Michaels da bunlardan önce elenir herhalde.
  • Monique Heart 🖤🖤🖤

Genel sıralamam
⭐⭐⭐⭐Miz Cracker, Aquaria, Monique Heart
⭐⭐⭐Eureka O’Hara, Monét X Change, Asia O’Hara
⭐⭐: Kameron Michaels, Yuhua HamasakiVanessa Vanjie Mateo, Blair St. Clair
: Mayhem Miller, The Vixen, Dusty Ray Bottoms, Kalorie Karbdashian Williams

Bu tabloyu da böyle bölüm bölüm kendime göre renklendireceğim:

Yarışmacı123456789
AquariaSAFESAFESAFEWIN     
Asia O’HaraLOWSAFEWINSAFE     
Blair St. ClairSAFESAFEHIGHSAFE     
EurekaSAFEBTM2HIGHHIGH     
Kameron MichaelsBTM2HIGHSAFEHIGH     
Mayhem MillerWINLOWBTM2SAFE     
Miz CrackerHIGHHIGHSAFESAFE     
Monét X ChangeSAFEWINSAFELOW     
Monique HeartHIGHLOWSAFESAFE     
The VixenSAFESAFESAFEBTM2     
Dusty Ray BottomsSAFEHIGHLOWBTM2     
Yuhua HamasakiHIGHSAFEBTM2      
Kalorie K. WilliamsBTM2BTM2       
Vanessa MateoLOW        

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.