Keyfî Drag Race Tekrarı: Life’s Not Fair

Keyfî Drag Race Tekrarı: Life’s Not Fair

Önce müjdeyi vererek başlayayım, 11. sezon 28 Şubat’ta başlıyor! Bundan böyle Drag Race için Cuma gecelerini değil Perşembe gecelerini bekleyeceğiz. Ben de Keyfî Drag Race Tekrarı’nı Cuma/Cumartesi’ye yetiştiririm herhâlde bir şekilde. Neyse söz vermeyeyim. Ne zaman blogla ilgili bir iddiada bulunsam gerçekleştiremiyorum. Tabii 11. sezona ulaşana kadar önce şu All Stars 4 denen rezaleti tamamlamamız lazım. Manila gitti diye yeteri kadar soğumuş ve hiç hak etmeyen bir beşli finale yaklaştı diye ağlanırken bir de üzerine tek bir satırına dahi gülemediğimiz Sex and the City parodisiyle ömrümüzden ömür çaldı RPDR bu hafta. Hani o kadar kötü ki her oyunculuk görevinde aynı karakteri canlandıran Trinity’i ite kaka ilk ikiye yerleştirdik. Ama yalan söylemeyeyim, bu bölüm en azından biri yıldızlaşmayı başardı: Monique Heart.

Monique ekranda gözüksün diye delirdiğim onuncu serinin ardından burada brown cow zehirlenmesi yaşayıp epey çemkirmiştim ama şu son 1-2 haftadır tacı ne kadar istediğini gözlerinde görüyorum. Kabul, biraz daha büyümeye ihtiyacı var. Hatta siz o büyümeyi Drag Race’in yeni standartları için “zenginleşmek” olarak da tercüme edebilirsiniz. Ancak şu beşli içerisinde, Naomi’yi Manila’yı elediği için en azından bu skandal bir işe yarasın diye birinciliğe daha yaraşır bulsam da Monique skor kartıyla bir adım öne geçtiğinden #TeamMonique olmaya karar verdim. Facts are facts, America. All Stars 4’te Manila ve Valentina’nın çoktan vardıkları yıldızlık mertebesine ulaşabilecek kapasitede tek bir yarışmacı bulunmadığından direkt kim kendini geliştirdi ve sezonundaki varlığının üzerine bir şeyler koyup cebine birkaç görev galibiyeti ekledi diye bakınca Monique’ten başka bir yanıt bulamıyorum.

Reddit kullanıcısı olanlar görmüştür, BenDeLaCreme ve Manila Luzon’un arkasından Trinity the Tuck da “7 wins” kulübüne katıldı. Ama şey… Umm, Trinity gerçekten başarılı olduğu için mi aldı o galibiyetleri, yoksa RuPaul tarafından göklere çıkartıldığında tek şansı bölümde iyi performans gösteren başka birisinin olmaması mıydı? Hayır ben Talent Show’u neden kazandığını bile bilmiyorum mesela. Kulakları tırmalayan, dünya üzerinde RuPaul’s Drag Race jüri paneli haricinde kimsenin gülmediği tucking dersini düşündükçe tüylerim diken diken oluyor hâlâ. Ama şimdilik, hak yemenin vazgeçilmez olduğu VH1’da yine araya bir twist atılmaz ise, tüm oklar onu işaret etmekte. Bu dörtlünün en yeteneklisi olduğuna inanlar için Delusion isimli Jinkx Monsoon parfümünü de hatırlatıp kaldığım yerden devam ediyorum.

Kim kaldı? Monét X Change. Hadi Trinity’nin yediği hakları yuttuk diyelim de Monét’yi ne yapacağız? Soak what up? I mean…maybe some of that sweat on that forehead. Komik deseniz, değil. Şarkı söyleyebiliyor mu? Hayır. Ekstra bir dans yeteneği? Yooo, hep aynı saz. Podyumda nasıl? Unutulmaya mahkum. Eee, nasıl kaldı bu gacı finale? Üstelik üç tane de görev birinciliği biriktirdi o arada. Ve dedikodulara göre… Neyse, neyse iyice tadınızı kaçırmayayım. Gerçi Top 4 belli. Bu saatten sonra kim kazansa mutsuz olacağız. Ama ben yine de buraya bir anket bırakayım istedim. Drag Race için Oscar Boy’a yolu düşen canım twinklerim, lubunyalarım, zaddylerim, biblolarım; hangi takımdasınız?

Bence de sence?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Bölüm hakkında da doğru düzgün bir şey söylemedim galiba. Ama yani… RPDR’ın Top 5’a uygun gördüğü kötü görevler varlığını sürdürmeye devam ediyor. All Stars 3’teki Oscarlı filmlerin başrol kadınlarını canlandırarak yaptıkları skeç, onuncu sezonun inner saboteur saçmalığı, şimdi de bu… Hayır bunun yerine bir balo koysaydık fena mı olurdu canım RuPaul ve sezonu tasarlayan yapımcıları? Şöyle podyumun canını okusaydı bizim kızlar. Gerçi Manila da yok ki… Latrice’in aynı silüetten kestirdiği payetli elbiseleri görsem ne olur, görmesem ne olur? Monet de sahte kutusunun arasına giren tulumuyla gözlerimizi yakacaktı, değil mi? Of of of… Bitsin artık bu çile. NE OLUR.

Keyfî Drag Race Tekrarı – Untucked

  • Tekrar söylüyorum: #TeamMonique
  • Life’s not fair.
  • Kendi sezonlarındayken sevdiğim, All Stars’a gelince tüm büyüsü giden queenlere Monet ve Trinity’i ekleyin. Bebe yalnız kalmasın oralarda.
  • Haftaya Chad Michaels, Alaska ve Trixie Mattel geliyor. Dedikodulara göre jüriye karar vermelerinde yardımcı olacaklarmış. Hadi bakalım.
  • Acaba Alaska sete geldiğinde Manila’nın elendiğini öğrenince ne yaptı? Katya sevdamdan kör olduğum için kendisine All Stars 2’de haksızlık etmiştim ama düşünsenize Alaskasın ve Hall of Fame’de yanına Trinity gelecek… RE-ZA-LET.
  • Gia Gunn’ın Monet hakkında konuştuğu bir video var Youtube’ta. Tadına bakın derim:

Genel sıralamam
⭐⭐⭐⭐: Manila LuzonValentina
⭐⭐⭐Naomi Smalls, Monique Heart
⭐⭐: Trinity the Tuck, Latrice Royale, Gia Gunn
: Monét X Change, Farrah MoanJasmine Masters

Bu tabloyu da böyle bölüm bölüm kendime göre renklendireceğim:

Yarışmacı12345678910
Latrice RoyaleTOP2HIGHSAFEBTM2TOP2TOP2BTM2BTM3 
Monét X ChangeBTM2TOP2BTM2BTM2TOP2SAFESAFESAFEBTM3 
Monique HeartLOWLOWHIGHSAFEHIGHSAFESAFETOP2TOP2 
Naomi SmallsHIGHSAFETOP2SAFEBTM3TOP2BTM2TOP2BTM3 
Trinity the TuckSAFESAFETOP2SAFEBTM3BTM3TOP2BTM2TOP2 
Manila LuzonSAFESAFESAFETOP2TOP2SAFEHIGHSAFE  
ValentinaTOP2TOP2LOWTOP2BTM3SAFEBTM2   
Gia GunnSAFEBTM2BTM2  HIGH    
Farrah MoanSAFEBTM2   BTM3    
Jasmine MastersBTM2    BTM3    

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.