Altın Küre Tahminleri

Son güncelleme: 23 Aralık 2020

FİLM

film | drama

1 NOMADLAND
(Searchlight)

3 MANK
(Netflix)

5 NEWS OF THE WORLD
(Universal)

6 THE FATHER
(Sony Classics)

7 ONE NIGHT IN MIAMI
(Amazon)

8 JUDAS AND THE BLACK MESSIAH
(Warner Bros.)

10 DA 5 BLOODS
(Netflix)


erkek oyuncu | drama

1 CHADWICK BOSEMAN
Ma Rainey’s Black Bottom
(Netflix)
Hiç aday olmadı.

2 ANTHONY HOPKINS
The Father
(Sony Classics)
7 adaylık | 0 ödül

DELROY LINDO
Da 5 Bloods
(Netflix)
Hiç aday olmadı.

4 GARY OLDMAN
Mank
(Netflix)
1 adaylık | 1 ödül

5 TOM HANKS
News of the World
(Universal)
10 adaylık | 4 ödül

6 STEVEN YEUN
Minari
(A24)
Hiç aday olmadı.

7 RIZ AHMED
Sound of Metal
(Amazon)
1 adaylık | 0 ödül

KINGSLEY BEN-ADIR
One Night in Miami
(Amazon)
Hiç aday olmadı.

LAKEITH STANFIELD
Judas and the Black Messiah
(Warner Bros.)
Hiç aday olmadı.

10 BEN AFFLECK
The Way Back
(Warner Bros.)
3 adaylık | 2 ödül


kadın oyuncu | drama

1 VIOLA DAVIS
Ma Rainey’s Black Bottom
(Netflix)
5 adaylık | 1 ödül

2 FRANCES MCDORMAND
Nomadland
(Searchlight)
6 adaylık | 1 ödül

3 VANESSA KIRBY
Pieces of a Woman
(Netflix)
Hiç aday olmadı.

4 SOPHIA LOREN
The Life Ahead
(Netflix)
3 adaylık | 0 ödül

KATE WINSLET
Ammonite
(Lionsgate)
11 adaylık | 3 ödül

6 CAREY MULLIGAN
Promising Young Woman
(Focus)
1 adaylık | 0 ödül

7 ANDRA DAY
The United States vs Billie Holiday
(Paramount)
Hiç aday olmadı.

8 ZENDAYA
Malcolm & Marie
(Netflix)
Hiç aday olmadı.

9 AMY ADAMS
Hillbilly Elegy
(Netflix)
9 adaylık | 2 ödül

10 ELISABETH MOSS
The Invisible Man
(Universal)
4 adaylık | 2 ödül


film | komedi & müzikal

THE PROM
(Netflix)

3 ON THE ROCKS
(A24/Apple)

4 HAMILTON
(Disney)

5 PALM SPRINGS
(Neon/Hulu)

6 WILD MOUNTAIN THYME
(Bleecker Street)

THE PERSONAL HISTORY OF DAVID COPPERFIELD
(Searchlight)

8 EMMA
(Focus)

9 LET THEM ALL TALK
(HBO)

10 HAPPIEST SEASON
(Hulu)


erkek oyuncu | komedi & müzikal

BILL MURRAY
On the Rocks
(A24/Apple)
6 adaylık | 1 ödül

2 SACHA BARON COHEN
Borat Subsequent Moviefilm
(Amazon)
3 adaylık | 1 ödül

ANDY SAMBERG
Palm Springs
(Neon/Hulu)
1 adaylık | 1 ödül

4 DEV PATEL
The Personal History of David Copperfield
(Searchlight)
1 adaylık | 0 ödül

5 LESLIE ODOM JR.
Hamilton
(Disney)
Hiç aday olmadı.

6 WILL FERRELL
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
(A24/Apple)
2 adaylık | 0 ödül

7 LIN-MANUEL MIRANDA
Hamilton
(Disney)
2 adaylık | 0 ödül

JAMES CORDEN
The Prom
(Netflix)
Hiç aday olmadı.

JAMIE DORNAN
Wild Mountain Thyme
(Bleecker Street)
Hiç aday olmadı.

10 PETE DAVIDSON
The King of Staten Island
(Universal)
Hiç aday olmadı.


kadın oyuncu | komedi & müzikal

MARIA BAKALOVA
Borat Subsequent Moviefilm
(Amazon)
Hiç aday olmadı.

2 MERYL STREEP
The Prom
(Netflix)
32 adaylık | 8 ödül

3 MICHELLE PFEIFFER
French Exit
(Sony Classics)
7 adaylık | 1 ödül

4 EMILY BLUNT
Wild Mountain Thyme
(Bleecker Street)
6 adaylık | 1 ödül

5 ANYA TAYLOR-JOY
Emma
(Focus)
Hiç aday olmadı.

6 RASHIDA JONES
On the Rocks
(A24/Apple)
Hiç aday olmadı.

7 MERYL STREEP
Let Them All Talk
(HBO)
32 adaylık | 8 ödül

EVAN RACHEL WOOD
Kajillionaire
(Focus)
3 adaylık | 0 ödül

9 MILLIE BOBBY BROWN
Enola Holmes
(Netflix)
Hiç aday olmadı.

10 KRISTEN STEWART
Happiest Season
(Hulu)
Hiç aday olmadı.


yardımcı erkek oyuncu

1 LESLIE ODOM JR.
One Night in Miami
(Amazon)
Hiç aday olmadı.

2 SACHA BARON COHEN
The Trial of the Chicago 7
(Netflix)
3 adaylık | 1 ödül

3 DANIEL KALUUYA
Judas and the Black Messiah
(Warner Bros.)
1 adaylık | 0 ödül

4 MARK RYLANCE
The Trial of the Chicago 7
(Netflix)
2 adaylık | 0 ödül

YAHYA ABDUL-MATEEN II
The Trial of the Chicago 7
(Netflix)
Hiç aday olmadı.

6 DAVEED DIGGS
Hamilton
(Disney)
Hiç aday olmadı.

7 STANLEY TUCCI
Supernova
(Bleecker Street)
3 adaylık | 2 ödül

CHADWICK BOSEMAN
Da 5 Bloods
(Netflix)
Hiç aday olmadı.

FRANK LANGELLA
The Trial of the Chicago 7
(Netflix)
2 adaylık | 0 ödül

10 PAUL RACI
Sound of Metal
(Amazon)
Hiç aday olmadı.


yardımcı kadın oyuncu

1 OLIVIA COLMAN
The Father
(Sony Classics)
3 adaylık | 3 ödül

2 AMANDA SEYFRIED
Mank
(Netflix)
Hiç aday olmadı.

3 GLENN CLOSE
Hillbilly Elegy
(Netflix)
14 adaylık | 3 ödül

4 ELLEN BURSTYN
Pieces of a Woman
(Netflix)
7 adaylık | 1 ödül

JODIE FOSTER
The Mauritanian
(STX)
7 adaylık | 2 ödül

6 YOUN YUH-JUNG
Minari
(A24)
Hiç aday olmadı.

CANDICE BERGEN
Let Them All Talk
(HBO)
12 adaylık | 2 ödül

8 NICOLE KIDMAN
The Prom
(Netflix)
14 adaylık | 4 ödül

9 HELENA ZENGEL
News of the World
(Universal)
Hiç aday olmadı.

10 SAOIRSE RONAN
Ammonite
(Lionsgate)
4 adaylık | 1 ödül


yönetmen

1 CHLOÉ ZHAO
Nomadland
(Searchlight)
Hiç aday olmadı.

2 DAVID FINCHER
Mank
(Netflix)
3 adaylık | 1 ödül

3 AARON SORKIN
The Trial of the Chicago 7
(Netflix)
7 adaylık | 2 ödül

4 PAUL GREENGRASS
News of the World
(Universal)
1 adaylık | 0 ödül

5 LEE ISAAC CHUNG
Minari
(A24)
Hiç aday olmadı.

6 GEORGE C. WOLFE
Ma Rainey’s Black Bottom
(Netflix)
Hiç aday olmadı.

7 REGINA KING
One Night in Miami
(Amazon)
3 adaylık | 1 ödül

8 FLORIAN ZELLER
The Father
(Sony Classics)
Hiç aday olmadı.

9 SPIKE LEE
Da 5 Bloods
(Netflix)
3 adaylık | 0 ödül

10 EMERALD FENNELL
Promising Young Woman
(Focus)
Hiç aday olmadı.


senaryo

1 MANK
Jack Fincher
(Netflix)

2 THE TRIAL OF THE CHICAGO 7
Aaron Sorkin
(Netflix)

3 THE FATHER
Christopher Hampton, Florian Zeller
(Sony Classics)

4 NOMADLAND
Chloé Zhao
(Searchlight)

5 ONE NIGHT IN MIAMI
Kemp Powers
(Amazon)

6 MA RAINEY’S BLACK BOTTOM
Ruben Santiago-Hudson
(Netflix)

7 NEWS OF THE WORLD
Luke Davies, Paul Greengrass
(Universal)

8 MINARI
Lee Isaac Chung
(A24)

PROMISING YOUNG WOMAN
Emerald Fennell
(Focus)

10 SOUL
Pete Docter, Mike Jones, Kemp Powers
(Pixar/Disney)