10. Sezon
Yarışmacı Yaş Şehir 1 2 3 4 5 6 7 8
Duru Ezgi 27 İstanbul LOW HIGH HIGH WIN LOW BTM2 BTM2 BİRİNCİ
Uygar Ege Baran 25 İstanbul HIGH SAFE LOW BTM2 WIN WIN WIN İkinci
Burak Ar* 20 Sivas WIN HIGH SAFE SAFE HIGH LOW LOW Üçüncü
Oğuzhan Kürşat Güler 28 İstanbul LOW WIN SAFE SAFE SAFE WIN HIGH Üçüncü
Deniz Genç 23 İstanbul SAFE LOW BTM2 LOW SAFE HIGH ELIM  
Berkay Benet Tüysüzoğlu 21 Ankara SAFE BTM2 WIN SAFE BTM2 ELIM    
Özge Tipieser 23 İstanbul SAFE HIGH SAFE HIGH ELIM      
Hazal Açma 21 Eskişehir LOW SAFE HIGH ELIM        
Murat Uzunkaya 26 İstanbul HIGH SAFE ELIM          
Mehmet Sarı 28 Kütahya SAFE ELIM            
WIN: Kazanan, HIGH: Yüksek not, SAFE: Güvende
LOW: Düşük not, BTM2: En düşük notu alan iki yarışmacı, ELIM: Elenen
*: Miss Congeniality

Birinci Bölüm: Onlar, Onlar, Her Yerde Onlar

  • Berkay Benet Tüysüzoğlu – The Evil Dead (1981)
  • Burak Ar – But I’m a Cheerleader (1999)
  • Deniz Genç – Medicine for Melancholy (2008)
  • Duru Ezgi – Boys (2014)
  • Hazal Açma – Me, Myself and Mum (2013)
  • Mehmet Sarı – I Still Hide to Smoke (2016)
  • Murat Uzunkaya – Cecil B. Demented (2000)
  • Oğuzhan Kürşat Güler – Silent Wedding (2008)
  • Özge Tipieser – La collectionneuse (1967)
  • Uygar Ege Baran – The Secret of Kells (2009)

Görev: 90 dakikanın altında filmler
Bölüm birincisi:
Burak Ar


İkinci Bölüm: Asıl Yarış Yeni Başlıyor!

  • Berkay Benet Tüysüzoğlu – Accident (1967)
  • Burak Ar – Career Girls (1997)
  • Deniz Genç – Adam & Paul (2004)
  • Duru Ezgi – For Those in Peril (2013)
  • Hazal Açma – Boy A (2007)
  • Mehmet Sarı – The Good Liar (2019)
  • Murat Uzunkaya – Distant Voices, Still Lives (1988)
  • Oğuzhan Kürşat Güler – Night and the City (1950)
  • Özge Tipieser – The Hunger (1983)
  • Uygar Ege Baran – Last Resort (2000)

Görev: Birleşik Krallık yapımı filmler
Bölüm birincisi:
Oğuzhan Kürşat Güler
Bottom 2: Berkay Benet Tüysüzoğlu ve Mehmet Sarı
Lip sync: The Fall (2019) vs. Staccato (2016)
Elenen: Mehmet Sarı


Üçüncü Bölüm: Escandalo


Cannes

  • Duru Ezgi – El sur (1983)
  • Oğuzhan Kürşat Güler – Kontroll (2003)
  • Özge Tipieser – Umberto D. (1952)

Venedik

  • Burak Ar – Vagabond (1985)
  • Hazal Açma – Sivas (2014)
  • Uygar Ege Baran – A Room with a View (1985)

Berlin

  • Berkay Benet Tüysüzoğlu – Alle Anderen (2009)
  • Deniz Genç – Kız Kardeşler (2019)
  • Murat Uzunkaya – System Crasher (2019)

Görev: Kurada çıkan festivallerde gösterilmiş filmler
Bölüm birincisi:
Berkay Benet Tüysüzoğlu
Bottom 2: Deniz Genç ve Murat Uzunkaya
Lip sync: Two Cars, One Night (2004) vs. Buhar (2012)
Elenen: Murat Uzunkaya


Dördüncü Bölüm: Böyle Film Yapamayan da Kendine Kadınım Demesin

  • Berkay Benet Tüysüzoğlu – Open Hearts (2002)
  • Burak Ar – Antonia’s Line (1995)
  • Deniz Genç – Nico, 1988 (2017)
  • Duru Ezgi – Losing Ground (1982)
  • Hazal Açma – Skate Kitchen (2018)
  • Oğuzhan Kürşat Güler – The Man Who Surprised Everyone (2018)
  • Özge Tipieser – Mikey and Nicky (1976)
  • Uygar Ege Baran – Awakenings (1990)

Görev: Kadın yönetmene ya da senariste sahip filmler
Bölüm birincisi:
Duru Ezgi
Bottom 2: Hazal Açma ve Uygar Ege Baran
Lip sync: Whale Valley (2013) vs. Naysayer (2019)
Elenen: Hazal Açma


Beşinci Bölüm: Ama Uyarlama Demiştik

  • Berkay Benet Tüysüzoğlu – Mishima: A Life in Four Chapters (1985)
  • Burak Ar – Little Shop of Horrors (1986)
  • Deniz Genç – Phoenix (2014)
  • Duru Ezgi – Prizzi’s Honor (1985)
  • Oğuzhan Kürşat Güler – Touch of Evil (1958)
  • Özge Tipieser – Z (1969)
  • Uygar Ege Baran – Ponyo (2008)

Görev: Uyarlama filmler
Bölüm birincisi:
Uygar Ege Baran
Bottom 2: Berkay Benet Tüysüzoğlu ve Özge Tipieser
Lip sync: Gasman (1997) vs. Marcy Learns Something New (2020)
Elenen: Özge Tipieser


Altıncı Bölüm: Dalga Dalga Dalga Dalga

  • Berkay Benet Tüysüzoğlu – Senna (2010)
  • Burak Ar – The Celluloid Closet (1995)
  • Deniz Genç – I Am Not Your Negro (2016)
  • Duru Ezgi – Nostalgia for the Light (2010)
  • Oğuzhan Kürşat Güler – Benim Çocuğum (2013)
  • Uygar Ege Baran – Love, Antosha (2019)

Görev: Belgeseller
Bölüm birincileri:
 Oğuzhan Kürşat Güler & Uygar Ege Baran
Bottom 2: Berkay Benet Tüysüzoğlu ve Duru Ezgi
Lip sync: About a Girl (2001) vs. Rebooted (2019)
Elenen: Berkay Benet Tüysüzoğlu


Yedinci Bölüm: Yerli Malı Haftası

  • Burak Ar – Asiye Nasıl Kurtulur? (1986)
  • Deniz Genç – Zenne (2011)
  • Duru Ezgi – Bizim Büyük Çaresizliğimiz (2011)
  • Oğuzhan Kürşat Güler – Uçurtmayı Vurmasınlar (1989)
  • Uygar Ege Baran – Korkuyorum Anne (2004)

Görev: Yerli filmler
Bölüm birincisi: 
Uygar Ege Baran
Bottom 2: Deniz Genç ve Duru Ezgi
Lip sync: Small Deaths (1996) vs. Ryan (2004)
Elenen: Deniz Genç


Sekizinci Bölüm: Büyük Final

YARI FİNAL

  • Burak Ar – Father and Daughter (2000)
    vs. Uygar Ege Baran – Nothing Ever Really Ends (2016)
  • Oğuzhan Kürşat Güler – Thunder Road (2016)
    vs. Duru Ezgi – How Was Your Day? (2015)

FİNAL

  • Duru Ezgi – A Brighter Summer Day (1991)
    vs. Uygar Ege Baran – La Promesse (1996)

ŞAMPİYON: Duru Ezgi
İkinci:
Uygar Ege Baran
Üçüncüler: Burak Ar & Oğuzhan Kürşat Güler
Miss Congeniality:
Burak Ar