2. Sezon

2. SEZON

YarışmacıYaşŞehir123456Sonuç
Ergin Kaytan25İstanbulHIGHWINLOWSAFEWINWINBİRİNCİ
Murat Karakuş25KocaeliLOWHIGHWINLOWSAFEHIGHİKİNCİ
Su Yılmaz17AntalyaSAFELOWWINHIGHHIGHSAFEÜÇÜNCÜ
Ali Fuat Kısakürek29İstanbulHIGHLOWSAFEWINELIM**  
Ali Kavas21AnkaraLOWSAFESAFEHIGHELIM MANSİYON
Alp Turgut26İstanbulELIM*HIGHELIM  
Faruk Songur26BursaSAFEELIM     
Tarık Kılıç23SivasWINELIM     
WIN: Kazanan, ELIM: Elenen
HIGH: Yüksek not, LOW: Düşük not, SAFE: Güvende
*İkinci görevde gerçekleşen çifte eleme sonrası yarışa geri döndü
**Yarışmadan çekildi.

Birinci Bölüm: Aç Kapa

  • Ali Fuat Kısakürek – This Is England
  • Ali Kavas – Maniac
  • Alp Turgut – Ip Man
  • Ergin Kaytan – American Psycho
  • Faruk Songur – City of God
  • Murat Karakuş – Lord of War
  • Su Yılmaz – Miss Violence
  • Tarık Kılıç – The Tribe

Görev: Muazzam bir açılış ya da kapanış sahnesine sahip, 130 dakikanın altında bir film önermek.
Bölüm Birincisi: Tarık Kılıç
Elenen: Alp Turgut


İkinci Bölüm: Anaerkil Skandal

  • Ali Fuat Kısakürek – Belle de jour
  • Ali Kavas – The Solitude of Prime Numbers
  • Ergin Kaytan – The Girl Who Leapt Through Time
  • Faruk Songur – Nights of Cabiria
  • Murat Karakuş – Secretary
  • Su Yılmaz – Vivre Sa Vie
  • Tarık Kılıç – Ladies in Lavender

Görev: Ana karakterin kadın olduğu, 140 dakikanın altında bir uyarlama film önermek.
Bölüm Birincisi: Ergin Kaytan
Elenen:
Faruk Songur ve Tarık Kılıç


Üçüncü Bölüm: Kör Kuyular

  • Ali Fuat Kısakürek – Murder by Death
  • Ali Kavas – Rope
  • Alp Turgut – Rear Window
  • Ergin Kaytan – The Rocky Horror Picture Show
  • Murat Karakuş – Night on Earth
  • Su Yılmaz – Sarmaşık

Görev: 24 saatlik bir zaman diliminde ya da tek mekanda geçen 150 dakikanın altında bir film önermek.
Bölüm Birincileri: Murat Karakuş ve Su Yılmaz 
Elenen:


Dördüncü Bölüm: Bahtsız Bedeviler

  • Ali Fuat Kısakürek – Kes (coming of age)
  • Ali Kavas – Vavien (kara komedi)
  • Alp Turgut – The Manchurian Candidate (neo noir)
  • Ergin Kaytan – The Bothersome Man (distopya)
  • Murat Karakuş – Grave of the Fireflies (anime)
  • Su Yılmaz – The Return (melodram)

Görev: Kurayla belirlenen alt türlerden birinde 150 dakikanın altında bir film önermek.
Bölüm Birincisi: Ali Fuat Kısakürek
Elenen: 
Alp Turgut


Beşinci Bölüm: Hayatımın En Zorlu Günü

  • Ali Fuat Kısakürek – Pink Flamingos
  • Ali Kavas – The Strange Color of Your Body’s Tears
  • Ergin Kaytan – Capturing the Friedmans
  • Murat Karakuş – Man Bites Dog
  • Su Yılmaz – Salò, or the 120 Days of Sodom

Görev: İzlemesi zor, kafa karıştırıcı, rahatsız edici bir film önermek.
Bölüm Birincisi: Ergin Kaytan
Elenenler: Ali Fuat Kısakürek (yarışmadan çekildi) ve Ali Kavas


Altıncı Bölüm: Büyük Final

  • Ergin Kaytan – Don’t Look Now
  • Murat Karakuş – Buffalo ’66
  • Su Yılmaz – Rosetta

Görev: Hiçbir sınır olmadan bir film önermek.
Bölüm Birincisi: Ergin Kaytan


BİRİNCİ Ergin Kaytan 
İkinci 
Murat Karakuş
Üçüncü Su Yılmaz
Mansiyon Ödülü 
Ali Kavas