2017 OBTV

2017 | 20162015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011

-DRAMA-

En İyi Dizi

Better Call Saul
(AMC)
The Crown
(Netflix)
winner
The Handmaid’s Tale
(Hulu)
House of Cards
(Netflix)
The Leftovers
(HBO)
Orange Is the New Black
(Netflix)
runnerup
Westworld
(HBO)

En İyi Erkek Oyuncu

Bob Odenkirk
Better Call Saul
(AMC)
Matthew Rhys
The Americans
(FX)
Giovanni Ribisi
Sneaky Pete
(Amazon)
Matt Smith
The Crown
(Netflix)
Justin Theroux
The Leftovers
(HBO)
runnerup
Milo Ventimiglia
This Is Us
(NBC)
winner

En İyi Kadın Oyuncu

Olivia Colman
Broadchurch
(ITV)
Carrie Coon
The Leftovers
(HBO)
Claire Foy
The Crown
(Netflix)
winner
Elisabeth Moss
The Handmaid’s Tale
(Hulu)
runnerup
Keri Russell
The Americans
(FX)
Robin Wright
House of Cards
(Netflix)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Christopher Eccleston
The Leftovers
(HBO)
Michael J. Harney
Orange Is the New Black
(Netflix)
Ed Harris
Westworld
(HBO)
Jared Harris
The Crown
(Netflix)
John Lithgow
The Crown
(Netflix)
winner
Michael McKean
Better Call Saul
(AMC)
runnerup

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Annaeligh Ashford
Masters of Sex
(Showtime)
Lesley Manville
Harlots
(ITV)
Thandie Newton
Westworld
(HBO)
winner
Lori Petty
Orange Is the New Black
(Netflix)
runnerup
Yvonne Strahovski
The Handmaid’s Tale
(Hulu)
Samira Wiley
Orange Is the New Black
(Netflix)

En İyi Yönetmen

Better Call Saul
“Chicanery”
Daniel Sackheim
(Netflix)
The Crown
“Hyde Park Corner”
Stephen Daldry
(Netflix)
The Handmaid’s Tale
“Night”
Kari Skogland
(Hulu)
runnerup

The Leftovers
“The Book of Nora”
Mimi Leder
(Netflix)
winner

Legion
“Chapter 1”
Noah Hawley
(FX)
This Is Us
“The Pool”
Glen Ficarra & John Requa
(NBC)

En İyi Senaryo

Better Call Saul
“Chicanery”
Gordon Smith
(AMC)
winner
The Crown
“Scientia Potentia Est”
Peter Morgan
(Netflix)
runnerup

The Handmaid’s Tale
“Offred (Pilot)”
Bruce Miller
(Hulu)
The Leftovers
“The Most Powerful Man in the World”
Nick Cuse, Damon Lindeloff
(HBO)
Masters of Sex
“Coats or Keys”
Amy Lippman
(Showtime)
Orange Is the New Black
“Toast Can’t Never Be Bread Again”
Adam Bernstein
(Netflix)

En İyi Toplu Performans

The Crown
(Netflix)
The Handmaid’s Tale
(Hulu)
The Leftovers
(HBO)
Orange Is the New Black
(Netflix)
runnerup
This Is Us
(NBC)
Westworld
(HBO)
winner

En İyi Konuk Erkek Oyuncu

Hank Azaria
Ray Donovan
(Showtime)
Dylan Baker
The Good Fight
(CBS)
Jemaine Clement
Legion
(FX)
Ben Mendelsohn
Bloodline
(Netflix)
John Cameron Mitchell
The Good Fight
(CBS)
winner
Denis O’Hare
This Is Us
(NBC)
runnerup

En İyi Konuk Kadın Oyuncu

Alexis Bledel
The Handmaid’s Tale
(Hulu)
winner

Laverne Cox
Orange Is the New Black
(Netflix)
runnerup
Judy Greer
Masters of Sex
(Showtime)
Jane Lynch
The Good Fight
(CBS)
Carrie Preston
The Good Fight
(CBS)
Alison Wright
The Americans
(FX)

– KOMEDİ –

En İyi Dizi

BoJack Horseman
(Netflix)
runnerup

Girls
(HBO)
winner
Insecure
(HBO)
Master of None
(Netflix)
Silicon Valley
(HBO)
Unbreakable Kimmy Schmidt
(Netflix)
Veep
(HBO)

En İyi Erkek Oyuncu

Aziz Ansari
Master of None
(Netflix)
Thomas Haden Church
Divorce
(HBO)
Andy Daly
Review
(Comedy Central)
Rob Delaney
Catastrophe
(Channel 4)
winner
Donald Glover
Atlanta
(FX)
runnerup
Pete Holmes
Crashing
(HBO)

En İyi Kadın Oyuncu

Anna Faris
Mom
(CBS)
Sharon Horgan
Catastrophe
(Channel 4)
Natasha Leggero
Another Period
(Comedy Central)
Julia Louis-Dreyfus
Veep
(HBO)
winner
Issa Rae
Insecure
(HBO)
runnerup
Phoebe Waller-Bridge
Fleabag
(BBC Three)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Louie Anderson
Baskets
(FX)
winner
Thomas Barbusca
The Mick
(Fox)
Tituss Burgess
Unbreakable Kimmy Schmidt
(Netflix)
Tony Hale
Veep
(HBO)
runnerup
Matthew Shively
The Real O’Neals
(ABC)
Timothy Simons
Veep
(HBO)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

D’Arcy Carden
The Good Place
(NBC)
Kimberly Hebert Gregory
Vice Principals
(HBO)
winner
Jemima Kirke
Girls

(HBO)
Debra Lawrance
Please Like Me

(ABC2)
runnerup
Andrea Martin
Great News
(NBC)
Yvonne Orji
Insecure
(HBO)

En İyi Yönetmen

Better Things
“Sam/Pilot”
Louis C.K.
(FX)
winner

Girls
“What Will We Do This Time About Adam?”
Jesse Peretz
(HBO)
The Good Place
“Everything Is Fine”
Drew Goddard
(NBC)
The Last Man on Earth
“Got Milk?”
John Solomon
(Fox)
Silicon Valley
“Terms of Service”
Mike Judge
(HBO)
Unbreakable Kimmy Schmidt
“Kimmy’s Roommate Lemonades!”
Tristram Shapeero
(Netflix)
runnerup

En İyi Senaryo

BoJack Horseman
“Fish Out of Water”
Elijah Aaron, Jordan Young
(Netflix)
Crazy Ex-Girlfriend
“Josh Is the Man of My Dreams, Right?”
Elisabeth Kiernan Averick
(The CW)
Girls
“American Bitch”
Lena Dunham
(HBO)
winner
Insecure
“Broken as Fuck”
Issa Rae
(HBO)
Master of None
“Thanksgiving”
Aziz Ansari, Lena Waithe
(Netflix)
runnerup
Veep
“Justice”
Rachel Axler
(HBO)

En İyi Toplu Performans

Catastrophe
(Channel 4)
runnerup
Girls
(HBO)
The Good Place
(NBC)
Silicon Valley
(HBO)
winner

Unbreakable Kimmy Schmidt
(Netflix)
Veep
(HBO)

En İyi Konuk Erkek Oyuncu

Riz Ahmed
Girls
(HBO)
Josh Charles
Unbreakable Kimmy Schmidt
(Netflix)
Tom Hanks
Saturday Night Live
(NBC)
Hugh Laurie
Veep
(HBO)
Chris Pine
Angie Tribeca
(TBS)
runnerup
Matthew Rhys
Girls
(HBO)
winner

En İyi Konuk Kadın Oyuncu

Angela Bassett
Master of None
(Netflix)
Melissa McCarthy
Saturday Night Live
(NBC)
winner

Sally Phillips
Veep
(HBO)
Shazi Raja
High Maintenance
(HBO)
Maya Rudolph
Unbreakable Kimmy Schmidt
(Netflix)
Kristen Wiig
The Last Man on Earth
(Fox)
runnerup

– MİNİ DİZİ / TV FİLMİ –

En İyi Mini Dizi / TV Filmi

American Horror Story: Roanoke
(FX)
Big Little Lies
(HBO)
Fargo
(FX)
Feud: Bette & Joan
(FX)
Gilmore Girls: A Year in the Life
(Netflix)
runnerup
The Night Of
(HBO)
winner

En İyi Erkek Oyuncu

Riz Ahmed
The Night Of
(HBO)
runnerup
Jude Law
The Young Pope
(HBO)
Ewan McGregor
Fargo
(FX)
Geoffrey Rush
Genius
(NatGeo)
Paul Schneider
Channel Zero
(Syfy)
John Turturro
The Night Of
(HBO)
winner

En İyi Kadın Oyuncu

Lauren Graham
Gilmore Girls: A Year in the Life
(Netflix)
Bryce Dallas Howard
Black Mirror
(Netflix)
Nicole Kidman
Big Little Lies
(HBO)
Jessica Lange
Feud: Bette & Joan
(FX)
winner
Susan Sarandon
Feud: Bette & Joan
(FX)
Reese Witherspoon
Big Little Lies
(HBO)
runnerup

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Bill Camp
The Night Of
(HBO)
runnerup
Idris Elba
Guerrilla
(Showtime)
Silvio Orlando
The Young Pope
(HBO)
Michael Stuhlbarg
Fargo
(FX)
David Thewlis
Fargo
(FX)
winner
Michael Kenneth Williams
The Night Of
(HBO)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Kathy Bates
American Horror Story: Roanoke
(FX)
Jeannie Berlin
The Night Of
(HBO)
Kelly Bishop
Gilmore Girls: A Year in the Life

(Netflix)
winner
Laura Dern
Big Little Lies

(HBO)
Jackie Hoffman
Feud: Bette & Joan
(FX
Regina King
American Crime
(ABC)
runnerup

En İyi Yönetmen

Big Little Lies
Jean-Marc Vallée
(HBO)
Black Mirror
“Nosedive”
Joe Wright
(Netflix)
runnerup
Fargo
“The Law of Vacant Places”
Noah Hawley
(FX)
Feud: Bette & Joan
“And the Winner Is… (The Oscars of 1963)”
Ryan Murphy
(FX)
Looking: The Movie
Andrew Haigh
(HBO)
The Night Of
“The Beach”
Steven Zaillian
(HBO)
winner

En İyi Senaryo

American Horror Story: Roanoke
“Chapter 6”
Ned Martel
(FX)
Big Little Lies
David E. Kelley
(HBO)
runnerup
Black Mirror
“Nosedive”
Charlie Brooks, Rashida Jones, Mike Schur
(Netflix)
Feud: Bette & Joan
“You Mean All This Time We Could Have Been Friends?”
Gina Welch
(FX)
winner
Gilmore Girls: A Year in the Life
“Fall”
Amy Sherman-Palladino
(Netflix)
The Night Of
“The Call of the Wild”
Richard Price, Steven Zaillian
(HBO)

En İyi Toplu Performans

American Crime
(ABC)
American Horror Story: Roanoke
(FX)
Big Little Lies
(HBO)
winner

Fargo
(FX)
Feud: Bette & Joan
(FX)
runnerup

The Night Of
(HBO)

-DİĞER-

En İyi Yeni Dizi

The Crown
(Netflix)
winner
The Good Place
(NBC)
The Handmaid’s Tale
(Hulu)
High Maintenance
(HBO)
Insecure
(HBO)
runnerup
Westworld
(HBO)

En İyi Animasyon

Animals.
(HBO)
runnerup
Archer
(FX)
Bob’s Burgers
(Fox)
BoJack Horseman
(Netflix)
winner
Family Guy
(Fox)
Trollhunters
(Netflix)

En İyi Variety

Billy on the Street
(truTV)
runnerup
Documentary Now!
(IFC)
The Graham Norton Show
(BBC One)
Late Night with Seth Meyers
(NBC)
The Late Show with Stephen Colbert
(CBS)
Saturday Night Live
(NBC)
winner

En İyi Reality

Antiques Roadshow
(PBS)
Deadliest Catch
(Discovery Channel)
The Great British Bake Off
(BBC One)
runnerup

Project Runway
(Lifetime)
RuPaul’s Drag Race
(VH1)
winner
Shark Tank
(ABC)