Oscar Tahminleri

93. AKADEMİ ÖDÜLLERİ

TAHMİNLERİ


EN İYİ FİLM

  • The Father (Sony Classics)
  • Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
  • Mank (Netflix)
  • Minari (A24)
  • News of the World (Universal)
  • Nomadland (Searchlight)
  • One Night in Miami (Amazon)
  • Soul (Pixar/Disney)
  • The Trial of the Chicago 7 (Netflix)
  • The United States vs. Billie Holiday (Paramount)

EN İYİ YÖNETMEN

  • Lee Isaac Chung | Minari (A24)
  • David Fincher | Mank (Netflix)
  • Regina King | One Night in Miami (Amazon)
  • Aaron Sorkin | The Trial of the Chicago 7 (Netflix)
  • Chloé Zhao | Nomadland (Searchlight)

EN İYİ ERKEK OYUNCU

  • Riz Ahmed | Sound of Metal (Amazon)
  • Chadwick Boseman | Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
  • Delroy Lindo | Da 5 Bloods (Netflix)
  • Anthony Hopkins | The Father (Sony Classics)
  • Gary Oldman | Mank (Netflix)

EN İYİ KADIN OYUNCU

  • Viola Davis | Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
  • Andra Day | The United States vs. Billie Holiday (Paramount)
  • Vanessa Kirby | Pieces of a Woman (Netflix)
  • Frances McDormand | Nomadland (Searchlight)
  • Carey Mulligan | Promising Young Woman (Focus)

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

  • Yahya Abdul-Mateen II | The Trial of the Chicago 7 (Netflix)
  • Sacha Baron Cohen | The Trial of the Chicago 7 (Netflix)
  • Daniel Kaluuya | Judas and the Black Messiah (Warner Bros.)
  • Leslie Odom Jr. | One Night in Miami (Amazon)
  • Mark Rylance | The Trial of the Chicago 7 (Netflix)

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

  • Maria Bakalova | Borat Subsequent Moviefilm (Amazon)
  • Ellen Burstyn | Pieces of a Woman (Netflix)
  • Olivia Colman | The Father (Sony Classics)
  • Amanda Seyfried | Mank (Netflix)
  • Youn Yuh-jung | Minari (A24)

EN İYİ ÖZGÜN SENARYO

  • Mank | Jack Fincher (Netflix)
  • Minari | Lee Isaac Chung (A24)
  • Soul | Pete Docter, Mike Jones, Kemp Powers (Pixar/Disney)
  • Sound of Metal | Daris & Abraham Marder, Derek Cianfrance (Amazon)
  • The Trial of the Chicago 7 | Aaron Sorkin (Netflix)

EN İYİ UYARLAMA SENARYO

  • Borat Subsequent Moviefilm | Sacha Baron Cohen (Amazon)
  • The Father | Christopher Hampton, Florian Zeller (Sony Classics)
  • Ma Rainey’s Black Bottom | Ruben Santiago-Hudson (Netflix)
  • Nomadland | Chloé Zhao (Searchlight)
  • One Night in Miami | Kemp Powers (Amazon)

EN İYİ KURGU

  • The Father | Yorgos Lamprinos (Sony Classics)
  • Mank | Kirk Baxter (Netflix)
  • News of the World | William Goldenberg (Universal)
  • Nomadland | Chloé Zhao (Searchlight)
  • The Trial of the Chicago 7 | Alan Baumgarten (Netflix)

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ

  • Ma Rainey’s Black Bottom | Tobias A. Schliessler (Netflix)
  • Mank | Erik Messerschmidt (Netflix)
  • The Midnight Sky | Martin Ruhe (Netflix)
  • News of the World | Dariusz Wolski (Universal)
  • Nomadland | Joshua James Richards (Searchlight)

EN İYİ PRODÜKSİYON TASARIMI

  • Ma Rainey’s Black Bottom | Mark Ricker, Karen O’Hara, Diana Stoughton (Netflix)
  • Mank | Donald Graham Burt, Jan Pascale (Netflix)
  • The Midnight Sky | Jim Bissell, John Bush (Netflix)
  • News of the World | David Crank, Elizabeth Keenan (Universal)
  • The Trial of the Chicago 7 | Shane Valentino, Andrew Baseman (Netflix)

EN İYİ KOSTÜM TASARIMI

  • Emma | Alexandra Byrne (Focus)
  • Ma Rainey’s Black Bottom | Ann Roth (Netflix)
  • Mank | Trish Summerville (Netflix)
  • Mulan | Brian Daigeler (Disney)
  • News of the World | Mark Bridges (Universal)

EN İYİ ÖZGÜN MÜZİK

  • Mank | Trent Reznor, Atticus Ross (Netflix)
  • The Midnight Sky | Alexandre Desplat (Netflix)
  • News of the World | James Newton Howard (Universal)
  • Soul | Trent Reznor, Atticus Ross (Pixar/Disney)
  • The Trial of the Chicago 7 | Daniel Pemberton (Netflix)

EN İYİ ÖZGÜN ŞARKI

  • The Life Ahead | “Seen” (Netflix)
  • Mank | “(If Only You Could) Save Me” (Netflix)
  • One Night in Miami | “Speak Now” (Amazon)
  • Over the Moon | “Rocket to the Moon” (Netflix)
  • The Trial of the Chicago 7 | “Hear My Voice” (Netflix)

EN İYİ MAKYAJ & SAÇ TASARIMI

  • Bill & Ted Face the Music (UAR)
  • Borat Subsequent Moviefilm (Amazon)
  • Hillbilly Elegy (Netflix)
  • Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
  • Wonder Woman 1984 (Warner Bros.)

EN İYİ SES

  • Mank (Netflix)
  • The Midnight Sky (Netflix)
  • Sound of Metal (Amazon)
  • Tenet (Warner Bros.)
  • Wonder Woman 1984 (Warner Bros.)

EN İYİ GÖRSEL EFEKT

  • The Invisible Man (Universal)
  • Mank (Netflix)
  • The Midnight Sky (Netflix)
  • Tenet (Warner Bros.)
  • Wonder Woman 1984 (Warner Bros.)

EN İYİ ULUSLARARASI FİLM

  • Another Round | Danimarka (Samuel Goldwyn)
  • Apples | Yunanistan (Cohen)
  • Collective | Romanya (Magnolia)
  • La Llorona | Guatemala (Shudder)
  • Night of the Kings | Fildişi Sahilleri (Neon)

EN İYİ ANİMASYON

  • Connected | Mike Rianda (Sony)
  • Earwig and the Witch | Gorō Miyazaki (GKIDS)
  • Over the Moon | Glen Keane (GKIDS/Apple)
  • Soul | Pete Docter, Kemp Powers (Pixar/Disney)
  • Wolfwalkers | Tomm Moore, Ross Stewart (Netflix)

EN İYİ BELGESEL

  • Boys State | Amanda McBaine, Jesse Moss (Apple)
  • Collective | Alexander Nanau (Magnolia)
  • Crip Camp | James Lebrecht, Nicole Newnham (Netflix)
  • Dick Johnson is Dead | Kirsten Johnson (Netflix)
  • Time | Garrett Bradley (Amazon)