2019 OBTV

2019 | 2018 | 2017 | 20162015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011

DRAMA

En İyi Dizi

Better Call Saul
(AMC)
The Chi
(Showtime)
The Good Fight
(CBS)
Killing Eve
(BBC)
My Brilliant Friend
(HBO)
Pose
(FX)
Succession
(HBO)

En İyi Erkek Oyuncu

Jason Clarke
The Chi
(Showtime)
Brian Cox
Succession
(HBO)
Richard Madden
Bodyguard
(BBC)
Bob Odenkirk
Better Call Saul
(AMC)
Billy Porter
Pose
(FX)
Giovanni Ribisi
Sneaky Pete
(Prime)

En İyi Kadın Oyuncu

Christine Baranski
The Good Fight
(CBS)
Jodie Comer
Killing Eve
(BBC)
Suranne Jones
Gentleman Jack
(HBO)
Sandra Oh
Killing Eve
(BBC)
Julia Roberts
Homecoming
(Prime)
Sarah Snook
Succession
(HBO)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Jonathan Banks
Better Call Saul
(AMC)
Kieran Culkin
Succession
(HBO)
Jacob Latimore
The Chi
(Showtime)
Henry Lloyd-Hughes
Killing Eve
(BBC)
Matthew Macfadyen
Succession
(HBO)
Michael Sheen
The Good Fight
(CBS)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Dominique Fishback
The Deuce
(HBO)
Dominique Jackson
Pose
(FX)
Margo Martindale
Sneaky Pete
(Prime)
Audra McDonald
The Good Fight
(CBS)
Rhea Seehorn
Better Call Saul
(AMC)
Sophie Turner
Game of Thrones
(HBO)

En İyi Yönetmen

Bodyguard
“Episode 1”
Thomas Vincent
(BBC)
Game of Thrones
“The Bells”
Miguel Sapochnik
(HBO)
Homecoming
“Mandatory”
Sam Esmail
(Amazon)
Killing Eve
“Desperate Times”
Lisa Brühlmann
(BBC)
My Brilliant Friend
“Le Bambole”
Saverio Costanzo
(HBO)
Succession
“Celebration”
Adam McKay
(HBO)

En İyi Senaryo

Better Call Saul
“Winner”
Peter Gould, Thomas Schnauz
(AMC)
The Good Fight
“The One with Lucca Becoming a Meme”
Jacquelyn Reingold
(CBS)
Killing Eve
“Nice and Neat”
Emerald Fennell
(BBC)
My Brilliant Friend
“L’isola”
Saverio Costanzo, Francesco Piccolo, Laura Paolucci
(HBO)
Pose
“Mother of the Year”
Ryan Murphy, Brad Falchuk, Steven Canals
(FX)
Succession
“Nobody Is Ever Missing”
Jesse Armstrong
(HBO)

En İyi Toplu Performans

The Chi
(Showtime)
Game of Thrones
(HBO)
The Good Fight
(CBS)
My Brilliant Friend
(HBO)
Orange Is the New Black
(Netflix)
Succession
(HBO)

En İyi Konuk Erkek Oyuncu

Michael Angarano
This Is Us
(NBC)
Julian Barratt
Killing Eve
(BBC)
James Cromwell
Succession
(HBO)
Griffin Dunne
This Is Us
(NBC)
Michael McKean
Better Call Saul
(AMC)
John Cameron Mitchell
The Good Fight
(CBS)

En İyi Konuk Kadın Oyuncu

Laverne Cox
Orange Is the New Black
(Netflix)
Alyssa Diaz
Ray Donovan
(Showtime)
Andrea Martin
The Good Fight
(CBS)
Phylicia Rashad
This Is Us
(NBC)
Regina Taylor
The Good Fight
(CBS)
Harriet Walter
Succession
(HBO)

KOMEDİ

En İyi Dizi

Barry
(HBO)
Crashing
(HBO)

Fleabag
(BBC)
The Marvelous Mrs. Maisel
(Amazon)
The Other Two
(Comedy Central)
Veep
(HBO)
What We Do in the Shadows
(FX)

En İyi Erkek Oyuncu

Bobby Cannavale
Angie Tribeca
(TBS)
Sacha Baron Cohen
Who Is America?
(Showtime)
Bill Hader
Barry
(HBO)
Pete Holmes
Crashing
(HBO)
Kayvan Novak
What We Do in the Shadows
(FX)
Drew Tarver
The Other Two
(Comedy Central)

En İyi Kadın Oyuncu

Natasia Demetriou
What We Do in the Shadows
(FX)
Julia Louis-Dreyfus
Veep
(HBO)
Natasha Lyonne
Russian Doll
(Netflix)
Emmy Rossum
Shameless
(Showtime)
Maya Rudolph
Forever
(Amazon)
Phoebe Waller-Bridge
Fleabag
(BBC)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Alan Arkin
The Kominsky Method
(Netflix)
Tituss Burgess
Unbreakable Kimmy Schmidt
(Netflix)
Tony Hale
Veep
(HBO)
Andrew Scott
Fleabag
(BBC)
Timothy Simons
Veep
(HBO)
Henry Winkler
Barry
(HBO)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Alex Borstein
The Marvelous Mrs. Maisel
(Prime)
D’Arcy Carden
The Good Place
(NBC)
Sian Clifford
Fleabag
(BBC)
Paula Pell
A.P. Bio
(NBC)
Natasha Rothwell
Insecure
(HBO)
Cecily Strong
Saturday Night Live
(NBC)

En İyi Yönetmen

Barry
“ronny/lily”
Bill Hader
(HBO)
Crashing
“Mulaney”
Gillian Robespierre
(HBO)
Fleabag
“Episode 1”
Harry Bradbeer
(BBC)
The Marvelous Mrs. Maisel
“Vote for Kennedy, Vote for Kennedy”
Daniel Palladino
(Prime)
Shameless
“Found”
John Wells
(Showtime)
What We Do in the Shadows
“The Trial”
Taika Waititi
(FX)

En İyi Senaryo

Broad City
“Broad City”
Abbi Jacobson, Ilana Glazer
(Comedy Central)
Catastrophe
“Episode 6”
Sharon Horgan, Rob Delaney
(Channel 4)
Fleabag
“Episode 6”
Phoebe Waller-Bridge
(BBC)
GLOW
“Nothing Shattered”
Liz Flahive, Carly Mensch, Sascha Rothchild
(Netflix)
Russian Doll
“Ariadne”
Natasha Lyonne
(Netflix)
Veep
“Veep”
David Mandel
(Amazon)

En İyi Toplu Performans

Barry
(HBO)
Derry Girls
(Channel 4)
The Good Place
(NBC)
The Marvelous Mrs. Maisel
(CBS)
Mom
(CBS)
Veep
(HBO)

En İyi Konuk Erkek Oyuncu

Nat Faxon
Catastrophe
(Channel 4)
Doug Jones
What We Do in the Shadows
(FX)
Burl Moseley
Crazy Ex-Girlfriend
(The CW)
John Mulaney
Crashing
(HBO)
Zachary Quinto
Unbreakable Kimmy Schmidt
(Netflix)
Adam Sandler
Saturday Night Live
(NBC)

En İyi Konuk Kadın Oyuncu

Vanessa Bayer
What We Do in the Shadows
(FX)
Beanie Feldstein
What We Do in the Shadows
(FX)
Jane Lynch
The Marvelous Mrs. Maisel
(Prime)
Jaime Moyer
A.P. Bio
(NBC)
Sandra Oh
Saturday Night Live
(NBC)
Kristin Scott Thomas
Fleabag
(BBC)

MİNİ DİZİ / TV FİLMİ

En İyi Mini Dizi / TV Filmi

Channel Zero: The Dream Door
(Syfy)
Escape at Dannemora
(Showtime)
Fosse/Verdon
(FX)
Love, Death & Robots
(Netflix)
When They See Us
(Netflix)
Years & Years
(BBC)

En İyi Erkek Oyuncu

Benicio Del Toro
Escape at Dannemora
(Showtime)
Cody Fern
American Horror Story: Apocalypse
(FX)
Jared Harris
Chernobyl
(HBO)
Jharrel Jerome
When They See Us
(Netflix)
Sam Rockwell
Fosse/Verdon
(FX)
Hugh Skinner
The Romanoffs
(Prime)

En İyi Kadın Oyuncu

Patricia Arquette
Escape at Dannemora
(Showtime)
Marthe Keller
The Romanoffs
(Prime)
Joey King
The Act
(Hulu)
Niecy Nash
When They See Us
(Netflix)
Michelle Williams
Fosse/Verdon
(FX)
Ruth Wilson
Mrs. Wilson
(BBC)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Asante Blackk
When They See Us
(Netflix)
Paul Dano
Escape at Dannemora
(Showtime)
Caleel Harris
When They See Us
(Netflix)
Eric Lange
Escape at Dannemora
(Showtime)
Michael Kenneth Williams
When They See Us
(Netflix)
Calum Worthy
The Act
(Hulu)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Patricia Arquette
The Act
(Hulu)
Joan Collins
American Horror Story: Apocalypse
(FX)
Lily Collins
Les Miserables
(BBC)
Annet Mahendru
The Romanoffs
(Prime)
Inés Melab
The Romanoffs
(Prime)
Anne Reid
Years & Years
(BBC)

En İyi Yönetmen

American Horror Story: Apocalypse
“Return to Murder House”
Sarah Paulson
(FX)
Chernobyl
“1:23:45”
Johan Renck
(HBO)
Escape at Dannemora
“Part 1”
Ben Stiller
(Showtime)
Fosse/Verdon
“Providence”
Thomas Kail
(FX)
The Romanoffs
“House of Special Purpose”
Matthew Weiner
(Prime)
When They See Us
Ava DuVernay
(Netflix)

En İyi Senaryo

Escape at Dannemora
“Part 7”
Brett Johnson, Michael Tolkin
(Showtime)
Fosse/Verdon
“Providence”
Joel Fields, Steven Levenson
(FX)
Love, Death & Robots
“Zima Blue”
Philip Gelatt
(Netflix)
The Romanoffs
“The One That Holds Everything”
Donald Jah, Matthew Weiner
(Prime)
When They See Us
Episode 1″
Ava DuVernay, Julian Breece, Robin Swicord
(Netflix)
Years & Years
Russell T. Davies
(BBC)

En İyi Toplu Performans

The Act
(Hulu)
American Horror Story: Apocalypse
(FX)
Escape at Dannemora
(Showtime)
The Romanoffs
(Prime)
When They See Us
(Netflix)
Years & Years
(BBC)

DİĞER

En İyi Yeni Dizi (Drama ya da Komedi)

Forever
(Prime)
My Brilliant Friend
(HBO)
The Other Two
(Comedy Central)
Pose
(FX)
Succession
(HBO)
What We Do in the Shadows
(FX)

En İyi Animasyon

Animals.
(HBO)
Bob’s Burgers
(Fox)
BoJack Horseman
(Netflix)
Castlevania
(Netflix)
Family Guy
(Fox)
Love, Death & Robots
(Netflix)

En İyi Variety

2 Dope Queens
(HBO)
Documentary Now!
(IFC)
The Graham Norton Show
(BBC)
Late Night with Seth Meyers
(NBC)
Saturday Night Live
(NBC)
Who Is America?
(Netflix)

En İyi Reality

The Great British Bake Off
(Channel 4)
The Final Table
(Netflix)
Project Runway
(Bravo)
Queer Eye
(Netflix)
RuPaul’s Drag Race
(VH1)
Survivor
(CBS)

DİZİLER
Adaylık sayıları (Birden fazla)

11: Succession
9: The Good Fight, When They See Us
8: Escape at Dannemora, What We Do in the Shadows
7: Fleabag, Killing Eve, The Romanoffs
6: Better Call Saul, Veep
5: Barry, Fosse/Verdon, The Marvelous Mrs. Maisel, My Brilliant Friend, Pose
4: The Act, American Horror Story – Apocalypse, The Chi, Crashing, Saturday Night Live, Years & Years
3: Game of Thrones, Love Death & Robots, The Other Two, This Is Us
2: A.P. Bio, Bodyguard, Catastrophe, Chernobyl, Forever, The Good Place, Homecoming, Orange Is the New Black, Russian Doll, Shameless, Sneaky Pete, Unbreakable Kimmy Schmidt, Who Is America

Ödül sayıları
5: Succession
4: When They See Us
3: Fleabag
2: This Is Us
1: A.P. Bio, American Horror Story: Apocalypse, Barry, Chernobyl, Forever, Fosse/Verdon, Game of Thrones, Killing Eve, Love Death & Robots, Mom, My Brilliant Friend, Pose, Project Runway, The Romanoffs, Saturday Night Live, Veep, What We Do in the Shadows, Who Is America?

KANALLAR
Adaylık sayıları (Birden fazla)

40: HBO
24: BBC, Netflix
22: FX
18: Prime
17: Showtime
12: NBC
11: CBS
6: AMC
4: Channel 4, Comedy Central, Hulu
2: Fox

Ödül sayıları
10: HBO
5: Netflix
4: BBC, FX, NBC
2: Prime
1: Bravo, CBS, Showtime