2017

EN İYİ FİLM

BLADE RUNNER 2049CALL ME BY YOUR NAMECOCODUNKIRKA GHOST STORY
GOOD TIMELADY BIRDPHANTOM THREADTHE SQUARETHREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI
Tam sıralama
1. Call Me by Your Name | 2. Three Billboards | 3. Phantom Thread | 4. Blade Runner 2049 | 5. Dunkirk
6. A Ghost Story | 7. Lady Bird | 8. Good Time | 9. Coco | 10. The Square

EN İYİ YÖNETMEN

PAUL THOMAS ANDERSON
Phantom Thread
GRETA GERWIG
Lady Bird
LUCA GUADAGNINO
Call Me by Your Name
CHRISTOPHER NOLAN
Dunkirk
DENIS VILLENEUVE
Blade Runner 2049

EN İYİ ERKEK OYUNCU

TIMOTHÉE CHALAMET
Call Me by Your Name
DANIEL DAY-LEWIS
Phantom Thread
JAKE GYLLENHAAL
Stronger
JAMES MCAVOY
Split
ROBERT PATTINSON
Good Time

EN İYİ KADIN OYUNCU

DEMET EVGAR
Aile Arasında
VICKY KRIEPS
Phantom Thread
FRANCES MCDORMAND
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
MARGOT ROBBIE
I, Tonya
SAOIRSE RONAN
Lady Bird

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

ARMIE HAMMER
Call Me by Your Name
WILLEM DAFOE
The Florida Project
BARRY KEOGHAN
The Killing of a Sacred Deer
SAM ROCKWELL
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
MICHAEL STUHLBARG
Call Me by Your Name

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

ALLISON JANNEY
I, Tonya
LESLEY MANVILLE
Phantom Thread
LAURIE METCALF
Lady Bird
ELISABETH MOSS
The Square
AYTA SÖZERİ
Aile Arasında

EN İYİ ÖZGÜN SENARYO

COCO
Adrian Molina, Matthew Aldrich, Lee Unkrich, Jason Katz
GET OUT
Jordan Peele
LADY BIRD
Greta Gerwig
PHANTOM THREAD
Paul Thomas Anderson
THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI
Martin McDonagh

EN İYİ UYARLAMA SENARYO

THE BEGUILED
Sofia Coppola
BLADE RUNNER 2049
Hampton Fancher, Michael Green
CALL ME BY YOUR NAME
James Ivory
LADY MACBETH
Alice Birch
MOLLY’S GAME
Aaron Sorkin

EN İYİ İLK FİLM

COLUMBUS
Kogonada
GET OUT
Jordan Peele
I AM NOT A WITCH
Rungano Nyoni
LADY MACBETH
William Oldroyd
RAW
Julia Ducournau

EN İYİ TOPLU PERFORMANS

AİLE ARASINDABPM (BEATS PER MINUTE)CALL ME BY YOUR NAMELADY BIRD
THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI

EN İYİ KURGU

BABY DRIVER
Paul Machliss, Jonathan Amos
BLADE RUNNER 2049
Joe Walker
CALL ME BY YOUR NAME
Walter Fasano
DUNKIRK
Lee Smith
GOOD TIME
Ronald Bronstein, Benny Safdie

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ

BLADE RUNNER 2049
Roger Deakins
CALL ME BY YOUR NAME
Sayombhu Mukdeeprom
COLUMBUS
Elisha Christian
DUNKIRK
Hoyte Van Hoytema
PHANTOM THREAD
Paul Thomas Anderson

EN İYİ PRODÜKSİYON TASARIMI

BLADE RUNNER 2049
Dennis Gassner, Alessandra Querzola
CALL ME BY YOUR NAME
Samuel Deshors, Sandra Piccarozzi, Violante Visconti di Modrone
DUNKIRK
Nathan Crowley, Gary Fettis
PHANTOM THREAD
Mark Tildesley, Véronique Melery
THE SHAPE OF WATER
Paul D. Austerburry, Jeffrey A. Melvin, Shane Vieau

EN İYİ KOSTÜM TASARIMI

BEAUTY AND THE BEAST
Jacqueline Durran
THE BEGUILED
Stacey Battat
LADY MACBETH
Holly Waddington
PHANTOM THREAD
Mark Bridges
THE SHAPE OF WATER
Luis Sequeira

EN İYİ ÖZGÜN MÜZİK

DUNKIRK
Hans Zimmer
GOOD TIME
Daniel Lopatin
PHANTOM THREAD
Jonny Greenwood
THE SHAPE OF WATER
Alexandre Desplat
THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI
Carter Burwell

EN İYİ ÖZGÜN ŞARKI

CALL ME BY YOUR NAME
“Mystery of Love”
CALL ME BY YOUR NAME
“Visions of Gideon”
COCO
“Remember Me”
GOOD TIME
“The Pure and the Damned”
THE GREATEST SHOWMAN
“This Is Me”

EN İYİ MAKYAJ & SAÇ TASARIMI

DARKEST HOUR
GUARDIANS OF THE GALAXY VOL. 2I, TONYAIT
THE SHAPE OF WATER

EN İYİ GÖRSEL EFEKT

BLADE RUNNER 2049DUNKIRKGUARDIANS OF THE GALAXY VOL. 2
STAR WARS: THE LAST JEDI
WAR FOR THE PLANET OF THE APES

EN İYİ SES

BABY DRIVER
BLADE RUNNER 2049COCODUNKIRKSTAR WARS: THE LAST JEDI

EN İYİ ANİMASYON

THE BOSS BABYCOCOFERDINANDTHE LEGO BATMAN MOVIELOVING VINCENT

EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN OYUNCU

TIMOTHÉE CHALAMETDANIEL KALUUYABARRY KEOGHAN
VICKY KRIEPS
BILL SKARSGÅRD

EN KÖTÜ FİLM

AYLABEAUTY AND THE BEASTDARKEST HOUR
FIFTY SHADES DARKER
MOTHER!

Adaylık sayıları (Birden fazla)
12: Call Me by Your Name
10: Phantom Thread
8: Dunkirk, Blade Runner 2049
6: Lady Bird, Three Billboards Outside Ebbing Missouri
5: Coco, Good Time
4: The Shape of Water
3: Aile Arasında, I Tonya
2: Baby Driver, Beauty and the Beast, The Beguiled, Columbus, Darkest Hour, Get Out, Guardians of the Galaxy Vol. 2, Lady Macbeth, The Square, Star Wars: The Last Jedi

Ödül sayıları
5: Phantom Thread
3: Blade Runner 2049, Three Billboards
2: Dunkirk, Lady Bird, Phantom Thread
1: Coco, Darkest Hour, Get Out