Oscar Tahminleri

93. AKADEMİ ÖDÜLLERİ

TAHMİNLERİ


EN İYİ FİLM

  • The Father (Sony Classics)
  • Judas and the Black Messiah (Warner Bros.)
  • Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
  • Mank (Netflix)
  • Minari (A24)
  • News of the World (Universal)
  • Nomadland (Searchlight)
  • One Night in Miami (Amazon)
  • Promising Young Woman (Focus)
  • The Trial of the Chicago 7 (Netflix)

EN İYİ YÖNETMEN

  • Lee Isaac Chung | Minari (A24)
  • Emerald Fennell | Promising Young Woman (Focus)
  • David Fincher | Mank (Netflix)
  • Aaron Sorkin | The Trial of the Chicago 7 (Netflix)
  • Chloé Zhao | Nomadland (Searchlight)

EN İYİ ERKEK OYUNCU

  • Riz Ahmed | Sound of Metal (Amazon)
  • Chadwick Boseman | Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
  • Anthony Hopkins | The Father (Sony Classics)
  • Gary Oldman | Mank (Netflix)
  • Steven Yeun | Minari (Netflix)

EN İYİ KADIN OYUNCU

  • Viola Davis | Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
  • Andra Day | The United States vs. Billie Holiday (Paramount)
  • Vanessa Kirby | Pieces of a Woman (Netflix)
  • Frances McDormand | Nomadland (Searchlight)
  • Carey Mulligan | Promising Young Woman (Focus)

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

  • Chadwick Boseman | Da 5 Bloods (Netflix)
  • Sacha Baron Cohen | The Trial of the Chicago 7 (Netflix)
  • Daniel Kaluuya | Judas and the Black Messiah (Warner Bros.)
  • Leslie Odom Jr. | One Night in Miami (Amazon)
  • Paul Raci | Sound of Metal (Amazon)

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

  • Maria Bakalova | Borat Subsequent Moviefilm (Amazon)
  • Olivia Colman | The Father (Sony Classics)
  • Jodie Foster | The Mauritanian (STX)
  • Amanda Seyfried | Mank (Netflix)
  • Youn Yuh-jung | Minari (A24)

EN İYİ ÖZGÜN SENARYO

  • Judas and the Black Messiah | Will Berson, Shaka King, Keith & Kenneth Lucas (Warner Bros.)
  • Mank | Jack Fincher (Netflix)
  • Minari | Lee Isaac Chung (A24)
  • Promising Young Woman | Emerald Fennell (Focus)
  • The Trial of the Chicago 7 | Aaron Sorkin (Netflix)

EN İYİ UYARLAMA SENARYO

  • The Father | Christopher Hampton, Florian Zeller (Sony Classics)
  • Ma Rainey’s Black Bottom | Ruben Santiago-Hudson (Netflix)
  • News of the World | Luke Davies, Paul Greengrass (Universal)
  • Nomadland | Chloé Zhao (Searchlight)
  • One Night in Miami | Kemp Powers (Amazon)

EN İYİ KURGU

  • The Father | Yorgos Lamprinos (Sony Classics)
  • Mank | Kirk Baxter (Netflix)
  • Nomadland | Chloé Zhao (Searchlight)
  • Promising Young Woman | Frédéric Thoraval (Focus)
  • The Trial of the Chicago 7 | Alan Baumgarten (Netflix)

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ

  • Mank | Erik Messerschmidt (Netflix)
  • The Midnight Sky | Martin Ruhe (Netflix)
  • News of the World | Dariusz Wolski (Universal)
  • Nomadland | Joshua James Richards (Searchlight)
  • Tenet | Hoyte Van Hoytema (Warner Bros.)

EN İYİ PRODÜKSİYON TASARIMI

  • Emma | Kave Quinn, Stella Fox (Focus)
  • Mank | Donald Graham Burt, Jan Pascale (Netflix)
  • The Midnight Sky | Jim Bissell, John Bush (Netflix)
  • News of the World | David Crank, Elizabeth Keenan (Universal)
  • The Trial of the Chicago 7 | Shane Valentino, Andrew Baseman (Netflix)

EN İYİ KOSTÜM TASARIMI

  • Emma | Alexandra Byrne (Focus)
  • The Glorias | Sandy Powell (Roadside)
  • Ma Rainey’s Black Bottom | Ann Roth (Netflix)
  • Mank | Trish Summerville (Netflix)
  • The Personal History of David Copperfield | Suzie Harman, Robert Worley (Searchlight)

EN İYİ ÖZGÜN MÜZİK

  • Mank | Trent Reznor, Atticus Ross (Netflix)
  • The Midnight Sky | Alexandre Desplat (Netflix)
  • Minari | Emile Mosseri (A24)
  • News of the World | James Newton Howard (Universal)
  • Soul | Trent Reznor, Atticus Ross (Pixar/Disney)

EN İYİ ÖZGÜN ŞARKI

  • All In: The Fight for Democracy | “Turntables” (Amazon)
  • Judas and the Black Messiah | “Fight for You” (Warner Bros.)
  • The Life Ahead | “Seen” (Netflix)
  • One Night in Miami | “Speak Now” (Amazon)
  • The Trial of the Chicago 7 | “Hear My Voice” (Netflix)

EN İYİ MAKYAJ & SAÇ TASARIMI

  • Birds of Prey (Warner Bros.)
  • Emma (Focus)
  • Hillbilly Elegy (Netflix)
  • Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
  • Pinocchio (Netflix)

EN İYİ SES

  • Mank (Netflix)
  • The Midnight Sky (Netflix)
  • News of the World (Universal)
  • Sound of Metal (Amazon)
  • Tenet (Warner Bros.)

EN İYİ GÖRSEL EFEKT

  • Mank (Netflix)
  • The Midnight Sky (Netflix)
  • The One and Only Ivan (Disney)
  • Tenet (Warner Bros.)
  • Welcome to Chechnya (HBO)

EN İYİ ULUSLARARASI FİLM

  • Another Round | Danimarka (Samuel Goldwyn)
  • Collective | Romanya (Magnolia)
  • La Llorona | Guatemala (Shudder)
  • Quo Vadis, Aida? | Bosna Hersek (-)
  • Two of Us | Fransa (Magnolia)

EN İYİ ANİMASYON

  • Onward | Dan Scanlon (Disney/Pixar)
  • Over the Moon | Glen Keane (GKIDS/Apple)
  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon | Richard Phelan, Will Becher (Netflix/Aardman)
  • Soul | Pete Docter, Kemp Powers (Pixar/Disney)
  • Wolfwalkers | Tomm Moore, Ross Stewart (Netflix)

EN İYİ BELGESEL

  • Collective | Alexander Nanau (Magnolia)
  • Crip Camp | James Lebrecht, Nicole Newnham (Netflix)
  • Dick Johnson is Dead | Kirsten Johnson (Netflix)
  • Time | Garrett Bradley (Amazon)
  • Welcome to Chechnya | David France (HBO)