Oscar Tahminleri

92. AKADEMİ ÖDÜLLERİ

TAHMİNLERİ


EN İYİ FİLM

  • 1917 | Sam Mendes, Pippa Harris, Jayne-Ann Tenggren, Callum McDougall (Universal)
  • Bombshell | Jay Roach, Charles Randolph, Charlize Theron (Lionsgate)
  • The Irishman | TBD (Netflix)
  • The Farewell | TBD (A24)
  • Jojo Rabbit | Carthew Neal, Taika Waititi (Fox Searchlight)
  • Little Women | Denise Di Novi, Amy Pascal, Robin Swicord (Sony)
  • Marriage Story | TBD (Netflix)
  • Once Upon a Time… in Hollywood | David Heyman, Shannon McIntosh, Quentin Tarantino (Sony)
  • Parasite | Bong Joon-ho, Jang Young-Hwan, Moon Yang-kwon, Kwak Sin-ae (Neon)
  • The Two Popes | TBD (Netflix)

EN İYİ YÖNETMEN

  • Noah Baumbach | Marriage Story (Netflix)
  • Bong Joon-ho | Parasite (Neon)
  • Sam Mendes | 1917 (Universal)
  • Martin Scorsese | The Irishman (Netflix)
  • Quentin Tarantino | Once Upon a Time in Hollywood (Sony)

EN İYİ ERKEK OYUNCU

  • Antonio Banderas | Pain and Glory (Sony Classics
  • Adam Driver | Marriage Story (Netflix)
  • Eddie Murphy | Dolemite Is My Name (Netflix)
  • Joaquin Phoenix | Joker (Warner Bros.)
  • Jonathan Pryce | The Two Popes (Netflix)

EN İYİ KADIN OYUNCU

  • Awkwafina | The Farewell (A24)
  • Scarlett Johansson | Marriage Story (Netflix)
  • Saoirse Ronan | Little Women (Sony)
  • Charlize Theron | Bombshell (Lionsgate)
  • Renée Zellweger | Judy (Roadside)

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

  • Willem Dafoe | The Lighthouse (A24)
  • Anthony Hopkins | The Two Popes (Netflix)
  • Al Pacino | The Irishman (Netflix)
  • Brad Pitt | Once Upon a Time in Hollywood (Sony)
  • Song Kang-ho | Parasite (Neon)

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

  • Laura Dern | Marriage Story (Netflix)
  • Jennifer Lopez | Hustlers (STX)
  • Margot Robbie | Bombshell (Lionsgate)
  • Maggie Smith | Downton Abbey (Focus)
  • Shuzhen Zhao | The Farewell (A24)

EN İYİ ÖZGÜN SENARYO

  • The Farewell | Lulu Wang (A24)
  • Marriage Story | Noah Baumbach (Netflix)
  • Once Upon a Time in Hollywood | Quentin Tarantino (Sony)
  • Pain and Glory | Pedro Almodóvar (Sony Classics)
  • Parasite | Bong Joon-ho, Jim Won Han (Neon)

EN İYİ UYARLAMA SENARYO

  • The Irishman | Steven Zaillian (Netflix)
  • Jojo Rabbit | Taika Waititi (Fox Searchlight)
  • Joker | Todd Phillips, Scott Silver (Warner Bros.)
  • Little Women | Greta Gerwig (Sony)
  • The Two Popes | Anthony McCarten (Netflix)

EN İYİ KURGU

  • 1917 | Lee Smith (Universal)
  • Ford v Ferrari | Andrew Buckland, Michael McCusker (20th Century Fox)
  • The Irishman | Thelma Schoonmaker (Netflix)
  • Marriage Story | Jennifer Lame (Netflix)
  • Parasite | Jinmo Yang (Neon)

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ

  • 1917 | Roger Deakins (Universal)
  • A Hidden Life | Joerg Widmer (Fox Searchlight)
  • The Irishman | Thelma Schoonmaker (Netflix)
  • The Lighthouse | Jarin Blaschke (A24)
  • Once Upon a Time in Hollywood | Robert Richardson (Sony)

EN İYİ PRODÜKSİYON TASARIMI

  • 1917 | Dennis Gassner, Lee Sandales (Universal)
  • Jojo Rabbit | Ra Vincent, Nora Sopková (Fox Searchlight)
  • Little Women | Jess Gonchor, Claire Kaufman (Sony)
  • Once Upon a Time in Hollywood | Barbara Ling, Nancy Haigh (Sony)
  • Parasite | Ha-jun Lee (Neon)

EN İYİ KOSTÜM TASARIMI

  • Dolemite Is My Name | Ruth E. Carter (Netflix)
  • Downton Abbey | Anna Mary Scott Robbins (Focus)
  • The Irishman | Sandy Powell (Netflix)
  • Jojo Rabbit | Mayes C. Rubeo (Fox Searchlight)
  • Little Women | Jacqueline Durran (Sony)

EN İYİ ÖZGÜN MÜZİK

  • 1917 | Thomas Newman (Universal)
  • Jojo Rabbit | Michael Giacchino (Fox Searchlight)
  • Little Women | Alexandre Desplat (Sony)
  • Marriage Story | Randy Newman (Netflix)
  • Star Wars: The Rise of Skywalker | John Williams (Disney)

EN İYİ ÖZGÜN ŞARKI

  • Breakthrough; “I’m Standing with You” | Diane Warren (20th Century Fox)
  • Cats; “Beautiful Ghosts” | Taylor Swift, Andrew Lloyd Webber (Universal)
  • Frozen II; “Into the Unknown” | Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez (Disney)
  • Harriet; “Stand Up” | Joshuah Brian Campbell, Cynthia Erivo, Will Wells, Gabe Fox-Peck (Focus)
  • The Lion King; “Spirit” | Timothy McKenzie, Ilya Salmanzadeh, Beyoncé Knowles (Disney)

EN İYİ MAKYAJ & SAÇ TASARIMI

  • 1917 | Naomi Donne, Tristan Versluis (Universal)
  • Bombshell | Kazu Hiro, Anne Morgan, Vivian Baker (Lionsgate)
  • Hellboy  | TBD (Lionsgate)
  • Judy | Jeremy Woodhead (Roadside)
  • Rocketman | Lizzie Yianni Georgiou, Tapio Salmi, Barrie Gower (Paramount)

EN İYİ SES KURGUSU

  • 1917 | Oliver Tarney (Universal)
  • Ad Astra | Gary Rydstrom, Brad Semenoff (20th Century Fox)
  • The Aeronauts | Lee Walpole, Andy Kennedy (Amazon)
  • Ford v Ferrari | Donald Sylvester (20th Century Fox)
  • Star Wars: The Rise of Skywalker | TBD (Disney)

EN İYİ SES MİKSAJI

  • 1917 | Stuart Wilson, Scott Millan, Mark Taylor (Universal)
  • Ad Astra | Tom Johnson, Gary Rydstrom, Mark Ulano (20th Century Fox)
  • Ford v Ferrari | Paul Massey, David Giammarco, Steven A. Morrow (20th Century Fox)
  • Jojo Rabbit | Petr Forejt, Andy Nelson, Ai-Ling Lee (Fox Searchlight)
  • Star Wars: The Rise of Skywalker | TBD (Disney)

EN İYİ GÖRSEL EFEKT

  • The Aeronauts | Louis Morin (Amazon)
  • Avengers: Endgame | Dan DeLeeuw, Matt Aitken, Russell Earl, Dan Sudick (Disney)
  • The Irishman | TBD (Netflix)
  • The Lion King | Robert Legato, Andrew R. Jones, Adam Valdez, Elliot Newman (Disney)
  • Star Wars: The Rise of Skywalker | TBD (Netflix)

EN İYİ ULUSLARARASI FİLM

  • And Then We Danced | İsveç (Music Box)
  • The Invisible Life of Euridice Gusmão | Brezilya (Amazon)
  • Pain and Glory | İspanya (Sony Classics)
  • Parasite | Güney Kore (Neon)
  • A White, White Day | İzlanda (Film Movement)

EN İYİ ANİMASYON

  • Abominable | Suzanne Buirgy, Peilin Chou (Universal)
  • Frozen II | Chris Buck, Jennifer Lee, Peter Del Vecho (Disney)
  • How to Train Your Dragon: The Hidden World | Bradford Lewis, Bonnie Arnold, Dean DeBlois (Universal)
  • Toy Story 4 | Josh Cooley, Mark Nielsen, Jonas Rivera (Disney)
  • Weathering with You | Makoto Shinkai (GKIDS)

EN İYİ BELGESEL

  • Apollo 11 | Todd Douglas Miller (Neon)
  • The Biggest Little Farm | John Chester (Neon)
  • The Edge of Democracy | Petra Costa (Netflix)
  • For Sama | Waad Al-Khateab, Edward Watts (PBS)
  • One Child Nation | Nanfu Wang, Zhang Lynn (Amazon)