Bağımsız Ruh

OSCAR | Altın Küre | Meslek Birlikleri | BAFTA
2020/21 Ödül Cetveli (Eleştirmen Birlikleri) | Spirit | Gotham
Critics’ Choice | BIFA | EFA | Diğer Ödüller | Belgesel Ödülleri

22 Nisan

En İyi Film

FIRST COW MA RAINEY’S BLACK BOTTOM MINARI NEVER RARELY SOMETIMES ALWAYS NOMADLAND

En İyi Yönetmen

LEE ISAAC CHUNG
Minari
EMERALD FENNELL
Promising Young Woman
ELIZA HITTMAN
Never Rarely Sometimes Always
KELLY REICHARDT
First Cow
CHLOÉ ZHAO
Nomadland

En İyi Erkek Oyuncu

RIZ AHMED
Sound of Metal
CHADWICK BOSEMAN
Ma Rainey’s Black Bottom
ADARSH GOURAV
The White Tiger
ROB MORGAN
Bull
STEVEN YEUN
Minari

En İyi Kadın Oyuncu

NICOLE BEHARIE
Miss Juneteenth
VIOLA DAVIS
Ma Rainey’s Black Bottom
SIDNEY FLANIGAN
Never Rarely Sometimes Always
JULIA GARNER
The Assistant
FRANCES MCDORMAND
Nomadland
CAREY MULLIGAN
Promising Young Woman

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

COLMAN DOMINGO
Ma Rainey’s Black Bottom
ORION LEE
First Cow
PAUL RACI
Sound of Metal
GLYNN TURMAN
Ma Rainey’s Black Bottom
BENEDICT WONG
Nine Days

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

ALEXIS CHIKAEZE
Miss Juneteenth
YERI HAN
Minari
VALERIE MAHAFFEY
French Exit
TALIA RYDER
Never Rarely Sometimes Always
YOUN YUH-JUNG
Minari

En İyi Senaryo

BAD EDUCATION
Mike Makowsky
THE HALF OF IT
Alice Wu
MINARI
Lee Isaac Chung
NEVER RARELY SOMETIMES ALWAYS
Eliza Hittman
PROMISING YOUNG WOMAN
Emerald Fennell

En İyi İlk Film

THE FORTY-YEAR-OLD VERSION I CARRY YOU WITH ME MISS JUNETEENTH NINE DAYS SOUND OF METAL

En İyi İlk Senaryo

THE ASSISTANT LAPSIS MISS JUNETEENTH PALM SPRINGS STRAIGHT UP

En İyi Kurgu

I CARRY YOU WITH ME
Enat Sidi
THE INVISIBLE MAN
Andy Canny
NEVER RARELY SOMETIMES ALWAYS
Scott Cummings
NOMADLAND
Chloé Zhao
RESIDUE
Merawi Gerima

En İyi Görüntü Yönetimi

THE ASSISTANT
Michael Lathan
BULL
Shabier Kirchner
NEVER RARELY SOMETIMES ALWAYS
Hélène Louvart
NOMADLAND
Joshua James Richards
SHE DIES TOMORROW
Jay Keitel

En İyi Uluslararası Film

BACURAU THE DISCIPLE NIGHT OF THE KINGS PREPARATIONS TO BE TOGETHER FOR AN UNKNOWN PERIOD OF TIME QUO VADIS, AIDA?

En İyi Belgesel

COLLECTIVE CRIP CAMP DICK JOHNSON IS DEAD THE MOLE AGENT TIME

En İyi Dizi

I MAY DESTROY YOU LITTLE AMERICA SMALL AXE A TEACHER UNORTHODOX

En İyi Erkek Oyuncu (TV)

ADAM ALI
Little America
NICCO ANNAN
P-Valley
CONPHIDANCE
Little America
AMIT RAHAV
Unorthodox
HAROLD TORRES
Zero Zero Zero

En İyi Kadın Oyuncu (TV)

ELLE FANNING
The Great
SHIRA HAAS
Unorthodox
ABBY MCENANY
Work in Progress
MAITREYI RAMAKRISHNAN
Never Have I Ever
JORDAN KRISTINE SEAMÓN
We Are Who We Are

En İyi Belgesel (TV)

ATLANTA’S MISSING AND MURDERED: THE LOST CHILDREN CITY SO REAL IMMIGRATION NATION LOVE FRAUD WE’RE HERE

JOHN CASSAVETES ÖDÜLÜ
The Killing of Two Lovers
La Leyende Negra
Lingua Franca
Residue
Saint Frances

KURGUDAN DAHA GERÇEK ÖDÜLÜ
Cecilia Aldarando | Landfall
Elegance Bratton | Pier Kids
Elizabeth Lo | Stray

SOMEONE TO WATCH ÖDÜLÜ
David Midell | The Killing of Kenneth Chamberlain
Ekwa Msangi | Farewell Amor
Annie Silverstein | Bull

PIAGET YAPIMCI ÖDÜLÜ
Kara Durrett
Lucas Joaquin
Gerry Kim

ROBERT ALTMAN ÖDÜLÜ
One Night in Miami (yönetmen, kasting yönetmeni ve oyuncular)