Altın Küre Tahminleri

Son güncelleme: 17 Kasım 2020

FİLM

film | drama

1 NOMADLAND
(Searchlight)

2 MANK
(Netflix)

4 THE FATHER
(Sony Classics)

5 MA RAINEY’S BLACK BOTTOM
(Netflix)

6 ONE NIGHT IN MIAMI
(Amazon)

7 NEWS OF THE WORLD
(Universal)

8 THE UNITED STATES VS. BILLIE HOLIDAY
(Paramount)

9 MINARI
(A24)

10 DA 5 BLOODS
(Netflix)


erkek oyuncu | drama

1 CHADWICK BOSEMAN
Ma Rainey’s Black Bottom
(Netflix)
Hiç aday olmadı.

2 ANTHONY HOPKINS
The Father
(Sony Classics)
7 adaylık | 0 ödül

3 GARY OLDMAN
Mank
(Netflix)
1 adaylık | 1 ödül

DELROY LINDO
Da 5 Bloods
(Netflix)
Hiç aday olmadı.

5 TOM HANKS
News of the World
(Universal)
10 adaylık | 4 ödül

6 STEVEN YEUN
Minari
(A24)
Hiç aday olmadı.

7 KINGSLEY BEN-ADIR
One Night in Miami
(Amazon)
Hiç aday olmadı.

8 RIZ AHMED
Sound of Metal
(Amazon)
1 adaylık | 0 ödül

9 DANIEL KALUUYA
Judas and the Black Messiah
(Warner Bros.)
1 adaylık | 0 ödül

10 COLIN FIRTH
Supernova
(Bleecker Street)
2 adaylık | 1 ödül


kadın oyuncu | drama

1 VIOLA DAVIS
Ma Rainey’s Black Bottom
(Netflix)
5 adaylık | 1 ödül

2 FRANCES MCDORMAND
Nomadland
(Searchlight)
6 adaylık | 1 ödül

3 KATE WINSLET
Ammonite
(Lionsgate)
11 adaylık | 3 ödül

4 VANESSA KIRBY
Pieces of a Woman
(Netflix)
Hiç aday olmadı.

5 ANDRA DAY
The United States vs Billie Holiday
(Paramount)
Hiç aday olmadı.

6 AMY ADAMS
Hillbilly Elegy
(Netflix)
9 adaylık | 2 ödül

7 SOPHIA LOREN
The Life Ahead
(Netflix)
3 adaylık | 0 ödül

8 ELISABETH MOSS
The Invisible Man
(Universal)
4 adaylık | 2 ödül

9 CARRIE COON
The Nest
(IFC)
Hiç aday olmadı.

10 JESSIE BUCKLEY
I’m Thinking of Ending Things
(Netflix)
Hiç aday olmadı.


film | komedi & müzikal

2 ON THE ROCKS
(A24/Apple)

3 THE PROM
(Netflix)

4 PROMISING YOUNG WOMAN
(Focus)

5 PALM SPRINGS
(Neon/Hulu)

6 FRENCH EXIT
(Sony Classics)

7 EMMA
(Focus)

8 EVERYBODY’S TALKING ABOUT JAMIE
(20th Century)

9 KAJILLIONAIRE
(Focus)

10 WILD MOUNTAIN THYME
(Bleecker Street)


erkek oyuncu | komedi & müzikal

1 SACHA BARON COHEN
Borat Subsequent Moviefilm
(Amazon)
3 adaylık | 1 ödül

2 BILL MURRAY
On the Rocks
(A24/Apple)
6 adaylık | 1 ödül

ANDY SAMBERG
Palm Springs
(Neon/Hulu)
1 adaylık | 1 ödül

JAMES CORDEN
The Prom
(Netflix)
Hiç aday olmadı.

5 WILL FERRELL
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
(A24/Apple)
2 adaylık | 0 ödül

6 MAX HARWOOD
Everybody’s Talking About Jamie
(20th Century)
Hiç aday olmadı.

7 DEV PATEL
The Personal History of David Copperfield
(Searchlight)
1 adaylık | 0 ödül

8 JAMIE DORNAN
Wild Mountain Thyme
(Bleecker Street)
Hiç aday olmadı.

9 PETE DAVIDSON
The King of Staten Island
(Universal)
Hiç aday olmadı.

10 KEANU REEVES
Bill & Ted Face the Music
(UAR)
Hiç aday olmadı.


kadın oyuncu | komedi & müzikal

1 CAREY MULLIGAN
Promising Young Woman
(Focus)
1 adaylık | 0 ödül

2 MERYL STREEP
The Prom
(Netflix)
32 adaylık | 8 ödül

3 MICHELLE PFEIFFER
French Exit
(Sony Classics)
7 adaylık | 1 ödül

4 ANYA TAYLOR-JOY
Emma
(Focus)
Hiç aday olmadı.

5 EMILY BLUNT
Wild Mountain Thyme
(Bleecker Street)
6 adaylık | 1 ödül

6 RASHIDA JONES
On the Rocks
(A24/Apple)
Hiç aday olmadı.

7 EVAN RACHEL WOOD
Kajillionaire
(Focus)
3 adaylık | 0 ödül

8 CRISTIN MILIOTI
Palm Springs
(Neon/Hulu)
Hiç aday olmadı.

9 KRISTEN STEWART
Happiest Season
(Hulu)
Hiç aday olmadı.

10 MILLIE BOBBY BROWN
Enola Holmes
(Netflix)
Hiç aday olmadı.


yardımcı erkek oyuncu

1 MARK RYLANCE
The Trial of the Chicago 7
(Netflix)
2 adaylık | 0 ödül

2 LESLIE ODOM JR.
One Night in Miami
(Amazon)
Hiç aday olmadı.

3 SACHA BARON COHEN
The Trial of the Chicago 7
(Netflix)
3 adaylık | 1 ödül

4 YAHYA ABDUL-MATEEN II
The Trial of the Chicago 7
(Netflix)
Hiç aday olmadı.

5 CHADWICK BOSEMAN
Da 5 Bloods
(Netflix)
Hiç aday olmadı.

6 FRANK LANGELLA
The Trial of the Chicago 7
(Netflix)
2 adaylık | 0 ödül

7 RICHARD E. GRANT
Everybody’s Talking About Jamie
(20th Century)
1 adaylık | 0 ödül

8 STANLEY TUCCI
Supernova
(Bleecker Street)
3 adaylık | 2 ödül

9 DAVID STRATHAIRN
Nomadland
(Searchlight)
2 adaylık | 0 ödül

10 LAKEITH STANFIELD
Judas and the Black Messiah
(Warner Bros.)
Hiç aday olmadı.


yardımcı kadın oyuncu

1 OLIVIA COLMAN
The Father
(Sony Classics)
3 adaylık | 3 ödül

2 AMANDA SEYFRIED
Mank
(Netflix)
Hiç aday olmadı.

3 GLENN CLOSE
Hillbilly Elegy
(Netflix)
14 adaylık | 3 ödül

4 MARIA BAKALOVA
Borat Subsequent Moviefilm
(Amazon)
Hiç aday olmadı.

5 SAOIRSE RONAN
Ammonite
(Lionsgate)
4 adaylık | 1 ödül

6 ELLEN BURSTYN
Pieces of a Woman
(Netflix)
7 adaylık | 1 ödül

7 HELENA ZENGEL
News of the World
(Universal)
Hiç aday olmadı.

8 HELEN MIRREN
The Duke
(Sony Classics)
16 adaylık | 3 ödül

9 YOUN YUH-JUNG
Minari
(A24)
Hiç aday olmadı.

10 NICOLE KIDMAN
The Prom
(Netflix)
14 adaylık | 4 ödül


yönetmen

1 DAVID FINCHER
Mank
(Netflix)
3 adaylık | 1 ödül

2 CHLOÉ ZHAO
Nomadland
(Searchlight)
Hiç aday olmadı.

3 AARON SORKIN
The Trial of the Chicago 7
(Netflix)
7 adaylık | 2 ödül

4 GEORGE C. WOLFE
Ma Rainey’s Black Bottom
(Netflix)
Hiç aday olmadı.

5 REGINA KING
One Night in Miami
(Amazon)
3 adaylık | 1 ödül

6 PAUL GREENGRASS
News of the World
(Universal)
1 adaylık | 0 ödül

7 SPIKE LEE
Da 5 Bloods
(Netflix)
3 adaylık | 0 ödül

8 LEE DANIELS
The United States vs. Billie Holiday
(Paramount)
Hiç aday olmadı.

9 FLORIAN ZELLER
The Father
(Sony Classics)
Hiç aday olmadı.

10 LEE ISAAC CHUNG
Minari
(A24)
Hiç aday olmadı.


senaryo

1 MANK
Jack Fincher
(Netflix)

2 THE TRIAL OF THE CHICAGO 7
Aaron Sorkin
(Netflix)

3 THE FATHER
Christopher Hampton, Florian Zeller
(Sony Classics)

4 NOMADLAND
Chloé Zhao
(Searchlight)

5 ONE NIGHT IN MIAMI
Kemp Powers
(Amazon)

6 MA RAINEY’S BLACK BOTTOM
Ruben Santiago-Hudson
(Netflix)

7 SOUL
Pete Docter, Mike Jones, Kemp Powers
(Pixar/Disney)

8 NEWS OF THE WORLD
Luke Davies, Paul Greengrass
(Universal)

ON THE ROCKS
Sofia Coppola
(A24/Apple)

10 MINARI
Lee Isaac Chung
(A24)