Gotham’dan adaylar

Gotham’dan adaylar

Size Yakın Bir Sinemada Oynayamayan En İyi Film gibi enteresan bir ödül de veren Gotham Bağımsız Film Ödülleri‘nin adayları açıklandı.İşte Precious‘ın olmamasına oldukça şaşırılan adaylar:

En İyi Film

  • Amreeka – Cherien Dabis, yönetmen (National Geographic Entertainment)
  • Big Fan – Robert Siegel, yönetmen (First Independent Pictures)
  • The Hurt Locker – Kathryn Bigelow, yönetmen (Summit Entertainment)
  • The Maid – Sebastian Silva, yönetmen (Elephant Eye Films)
  • A Serious Man – Joel Coen and Ethan Coen, yönetmenler (Focus Features)

En İyi Belgesel

  • Food, Inc. – Robert Kenner, yönetmen (Magnolia Pictures)
  • Good Hair – Jeff Stilson, yönetmen (Liddell Entertainment and Roadside Attractions in association with HBO Films)
  • My Neighbor My Killer – Anne Aghion, yönetmen/prodüktör (Gacaca Productions)
  • Paradise – Michael Almereyda, yönetmen (Post Factory Films)
  • Tyson – James Toback, yönetmen (Sony Pictures Classics)

En İyi Toplu Performans

  • Adventureland – Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Martin Starr, Kristen Wiig, Bill Hader, Ryan Reynolds (Miramax Films)
  • Cold Souls – Paul Giamatti, Dina Korzun, Emily Watson, Katheryn Winnick, David Strathairn (Samuel Goldwyn Films)
  • The Hurt Locker – Jeremy Renner, Anthony Mackie, Brian Geraghty, Ralph Fiennes, Guy Pearce, David Morse, Evangeline Lilly (Summit Entertainment)
  • A Serious Man – Michael Stuhlbarg, Richard Kind, Fred Melamed (Focus Features)
  • Sugar – Algenis Perez Soto, Rayniel Rufino, Michael Gaston, Andre Holland, Ann Whitney, Richard Bull, Ellary Porterfield, Jaime Tirelli (Sony Pictures Classics)

En İyi Çıkış Yapan Yönetmen

  • Cruz Angeles, Don’t Let Me Drown
  • Frazer Bradshaw, Everything Strange and New
  • Noah Buschel, The Missing Person (Strand Releasing)
  • Derick Martini, Lymelife (Screen Media Films)
  • Robert Siegel, Big Fan (First Independent Pictures)

En İyi Çıkış Yapan Oyuncu

  • Ben Foster, The Messenger (Oscilloscope Laboratories)
  • Patton Oswalt, Big Fan (First Independent Pictures)
  • Jeremy Renner, The Hurt Locker (Summit Entertainment)
  • Catalina Saavedra, The Maid (Elephant Eye Films)
  • Soulémane Sy Savané, Goodbye Solo (Roadside Attractions)

Size Yakın Bir Sinemada Oynamayan En İyi Film

  • Everything Strange and New – Frazer Bradshaw, yönetmen; Laura Techera Francia, A.D. Liano, prodüktörler
  • Guy and Madeline on a Park Bench – Damien Chazelle, yönetmen; Jasmine McGlade, prodüktör
  • October Country – Michael Palmieri and Donal Mosher, yönetmenler/ prodüktörler
  • You Won’t Miss Me – Ry Russo-Young, yönetmen/prodüktör
  • Zero Bridge – Tariq Tapa, yönetmen; Tariq Tapa, Josée Lajoie, Hilal Ahmed Langoo, prodüktörler

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.