PGA Tahminleri ve birkaç SAG notu…

PGA Tahminleri ve birkaç SAG notu…

Christoph Waltz, Diane Kruger, Eli Roth ve B.J. Novak; "Inglourious Basterds"

Dün gece E!’den kırmızı halı törenini, internetten ise(justin.tv) ödül törenini takip ettiğim SAG, sonunda sahiplerini buldu.Açıkçası şaşırmamızı gerektiren bir ödül yoktu.Jeff Bridges, Christoph Waltz ve Mo’Nique; Critics’ Choice ve Altın Küre’den sonra bir kez daha ödüllendirilmiş oldular.Böylece üçünün Oscar’ı alacağı kesinleşti.Ancak En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde işler fena halde karıştı.Critics’ Choice ve Altın Küre’den ödülle dönen Sandra Bullock ve Meryl Streep ikilisinden SAG’ye kavuşan isim beklenenin aksine Bullock oldu.Tabi bu duruma da şaşırmadık, ama ihtimallerin gerçek olabileceğini de düşünmemiştik.Böylece 7 Mart’ta gerçekleşecek Akademi Ödülleri’nde son ana kadar belirsiz kalacak bir kategori olmuş oldu.Aslında bu düğümü BAFTA çözebilirdi.Ancak onlar da Sandra Bullock yarış dışı olduğundan(İngiltere’de The Blind Side henüz gösterime girmedi.) ödülü büyük ihtimalle Meryl Streep‘e ya da Carey Mulligan‘a verecekler.Kısacası SAG iyiydi, güzeldi ve kafaları karıştırdı.Ben bu duruma sevindim tabi.Bullock‘ın performansını henüz izlemiş değilim, ama en azından bir kategorinin son ana kadar sahipsiz olması fikri hoşuma gidiyor.

Gelelim bugün dağıtılacak PGA ödüllerine.Son iki senede ödülünü Oscar’la aynı adrese yollayan PGA bu gece ödülü kime verecek, hakikaten merak konusu.Aslında tahminimiz The Hurt Locker’dan yana ama süpriz beklemiyor da değiliz.Mesela Up In The Air ya da Inglourious Basterds alsa ödülü, yılın olayı olur ve böylece film kategorisi de tıpkı kadın oyuncu kategorisi gibi son ana kadar belirsiz kalır.Ben yine tahmin listemi yapıyorum.Merakla bekliyoruz…

FİLM

 1. The Hurt Locker
 2. Up In The Air
 3. Avatar
 4. Inglourious Basterds
 5. Precious
 6. An Education
 7. District 9
 8. Invictus
 9. Up
 10. Star Trek

ANİMASYON

 1. Up
 2. Fantastic Mr. Fox
 3. Coraline
 4. The Princess and The Frog
 5. 9

BELGESEL

 1. The Cove
 2. Burma VJ: Reporter i et lukket land
 3. Sergio
 4. Soundtrack for a Revolution

LONG-FORM TV: Grey Gardens (runner-up: Taking Chance)
KOMEDİ-TV: 30 Rock (runner-up: The Office)
DRAMA-TV: Mad Men (runner-up: Dexter)

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.