10 olası süpriz

10 olası süpriz

Yarın öğle saatlerinde, 15:30 gibi, aylardır tahminlerini yaptığımız 82. Akademi Ödülleri’nin adayları açıklanacak.Ben son tahminlerimi birkaç gün evvel yaptım.Ancak olası süprizlerden de bahsetmezsem olmaz.İşte olası süprizler:

  1. En İyi Film dalı için 8 filmin yeri kesin(Avatar, The Hurt Locker, Inglourious Basterds, Up In The Air, An Education, Invictus, Up ve Precious).Geriye kalan 2 film için ise benim pek çok alternatifim var.Kısacası tam olarak tahmin edemiyorum.Alternatiflerim arasından şaşırtıcı olabilecek iki film var.Bunlar ise seyircinin ölüp bittiği (500) Days of Summer ve ne seyircinin ne de eleştirmenlerin beğendiği Nine.Eğer ilk 10’a The Hangover ya da Star Trek girer ise işte siz tepkimi o zaman görün.
  2. En İyi Yönetmen kategorisinde tam bir tıkanma söz konusu olsa da Lee Daniels‘ın yerini kesinleşmiş göremiyorum.Yeni bir isim olması sebebiyle Akademi başka birini tercih edebilir.Peki kim olabilir? Clint Eastwood(Invictus) mu, Coen kardeşler(A Serious Man) mi yoksa Neill Blomkamp(District 9) mı?
  3. Emily Blunt ya da Marion Cotillard‘ın ilk 5’e girme ihtimali bana oldukça fazlaymış gibi geliyor.İkisinden biri Helen Mirren‘ı yerinden ederse şaşırmamak lazım.
  4. Jeff Bridges, Mo’Nique ya da Christoph Waltz hiç aday olmasa.Bu süpriz değil direk Akademi’nin sonunun haberi olur.
  5. Eğer Avatar tüm teknik dallar dışında Zoe Saldana‘nın enfes CGI performansıyla aday olursa, sinema tarihi o anda baştan yazılır.
  6. The Hangover‘ın En İyi Özgün Şarkı dalına girmesi de olası.Zaten bu dal için her türlü şey bana süpriz olacakmış gibi geliyor.Bu sene tahmin etmesi oldukça güç bir dal.
  7. A Single Man‘in En İyi Özgün Müzik adaylığı alması benim için hem süpriz hem de sevindirici bir haber olur.Keşke…
  8. Viggo Mortensen adaylığıyla beraber birkaç dalda The Road sevgisi fena olmaz doğrusu.
  9. Stanley Tucci‘nin The Lovely Bones yerine Julie & Julia‘yla aday olması nasıl olur peki?
  10. The White Ribbon En İyi Yabancı Film dalında aday olmazsa ayaklarımı havada çırparım, sonuncu madde bu olsun.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi yüksek lisansı için Imperial College'a başladı. Şimdi de University College London'da macerasına devam ediyor. Varı yoğu ödül sezonu. Çok konuşur, çok çalışır. Azıcık dili sivri. Mizah tutkunu. Gastronomik sevdaları için dağları delecek kadar gözü kara. And he is... you know...

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.