NYFCC Ödülleri ’12

NYFCC Ödülleri ’12

Zero Dark Thirty
Zero Dark Thirty

Sezonun ilk ve en önemli ödüllerinden olan New York Film Eleştirmenleri Birliği Ödülleri sahiplerini buldu. Normalde canlı olarak sonuçları bildiriyordum ama Perşembe gününe kadar bilgisayarımın başında olamayacağım bir programa sahip. O yüzden NBR’ı da bensiz takip etmeniz gerekecek. Ama Los Angeles’ın ödüllerini yetişirim diye düşünüyorum. Sonuçlara gelirsek… Oldukça şaşırtıcı isimler var ama sezonun en başındayız. Her ne kadar önemli bir eleştirmen grubu olsa da yarışın durumunu öğrenmemiz uzun zaman alacak. O yüzden şimdilik eğlenmenize bakın. Buyrun sonuçlar:

FİLM Zero Dark Thirty
YÖNETMEN Kathryn Bigelow | Zero Dark Thirty
ERKEK OYUNCU Daniel Day-Lewis | Lincoln
KADIN OYUNCU Rachel Weisz | The Deep Blue Sea
YARDIMCI ERKEK OYUNCU Matthew McConaughey | Magic Mike & Bernie
YARDIMCI KADIN OYUNCU Sally Field | Lincoln
SENARYO Lincoln | Tony Kushner
GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ Zero Dark Thirty | Greig Fraser
ANİMASYON Frankenweenie
YABANCI FİLM Amour
İLK FİLM How to Survive a Plague | David France
BELGESEL The Central Park Five

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

0 Yorum

  1. Metin

    Bu sene zaten başyapıt düzeyinde bir film çıkmadı. Kurak bir sene geçiyor. Faust, amour gibi filmler var ama onlarında yönetmenlerin en iyi işleri olduğunu söylemek güç. The Dark Knight Rises gibi balon filmleri izledik bir de. Üstüne milliyetçilik harmanlı filmler (Lincoln, Zero Dark Thirty, vs) binince daha da çekilmez oluyor sene. Bitse de başyapıtlar izlesek.

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.