Kansas City’nin seçimi: The Master

Kansas City’nin seçimi: The Master

The Master
The Master

Kansas City eleştirmenleri sezona renk katan gruplardan bir diğeri oldu. Önemli eleştirmen birlikleri ödüllerini Zero Dark Thirty’ye yağmaya devam ederken, Kansas’dan The Master’a 3 ödül birden geldi. Bu arada Zero Dark Thirty’nin son fragmanından sonra Chastain’in kazanmayacağını ve meydanın Jennifer Lawrence’a kalacağını düşünmeye başladım. İki aktrisi de çok sevsem de gönlüm Lawrence’dan yana. Burada da zat-ı muhteremleri kazanmış. Araya sıkıştırdığım bu öznel fikir haricinde eklenecek bir şey yok. İşte kazananlar:

FİLM The Master
YÖNETMEN Ang Lee | Life of Pi
ERKEK OYUNCU Daniel Day-Lewis | Lincoln
KADIN OYUNCU Jennifer Lawrence | Silver Linings Playbook
YARDIMCI ERKEK OYUNCU Philip Seymour Hoffman | The Master
YARDIMCI KADIN OYUNCU Anne Hathaway | Les Miserables
UYARLAMA SENARYO Argo | Chris Terrio
ÖZGÜN SENARYO The Master | Paul Thomas Anderson
YABANCI FİLM Amour (Avusturya/Fransa)
VINCE KOEHLER ÖDÜLÜ The Cabin in the Woods
ANİMASYON Frankenweenie
BELGESEL The Imposter

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

0 Yorum

 1. Yavuz EKİN

  Umur ” Bu arada Zero Dark Thirty’nin son fragmanından sonra Chastain’in kazanmayacağını ve meydanın Jennifer Lawrence’a kalacağını düşünmeye başladım. ” sözlerin bana daha önceki yıllarda müge arkadasımız vardı. Tree of life in fragmanından yorumlamıştı filmi. Seninki de o hesap olmus hic kusura bakma :)))

  Ayrıca neresiyle ne yaptıta lawrence a bu kadar hayran kaldın bılemıyorum. Kazanması için erken. Çok iyi oynamadığı takdirde ödülün başkasının alması taraftarıyım. 🙂

  Yanıt
  1. Umur Çağın Taş

   “Oyunculuğunu beğenmedim.” demedim. Sadece fragmanda çok da şovu olan bir performans gibi durmuyor. Lawrence’ı da çok beğendim evet. Erken / geç muhabbeti benim için bir şey ifade etmiyor. Umarım şimdi daha iyi anlatabilmişimdir Tuğrul.

   Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.