70. Altın Küre Ödülleri / Kırmızı Halı Töreni – Canlı

70. Altın Küre Ödülleri / Kırmızı Halı Töreni – Canlı

Yılın ilk “Live Blogging”ine başlıyoruz. Her zamanki gibi hemen sayfayı yenilemeyi unutmamanızı rica edeceğim. Tüm gece boyunca burada gevezelik yapıyor olacağım. Kırmızı Halı’yı şimdilik E!’den, saat 2 itibariyle de NBC kameralarıyla cnbc-e ve e2’den izleyebilirsiniz. Amy Poehler ve Tina Fey’in sunacağı ödül töreni ise 3’de başlıyor. Altın Küre’nin çok ciddiye alınmaması gerektiğini söylesem de bu yıl beni Oscar’dan daha çok memnun eden aday listesi sebebiyle eğlenmeye hazırım. Siz de hazırsanız, hemen başlayalım Hollywood dedikodularına…

–SAYFAYI YENİLEMEYİ UNUTMAYIN–

1.00: E!’deki “Live from the Red Carpet” programı başladı. Yine iticiliğin zirvesindeki Ryan Seacrest’le acı dolu saatler geçirecekmişiz gibi gözüküyor. Ama şık mı? Evet.

Debra Messing
Debra Messing

1.02: Günün ilk ünlüsü Debra Messing. Gay rüyası dizisi Smash için orada. Donna Karan bir elbise giymiş. Bu arada California’da bugün hava epey soğuk olduğundan kırmızı halıda ısıtıcılar var. En azından yağmura yakalanmadılar.

1.03: Amy Adams ve Claire Danes ile eşi Hugh Dancy şimdiden gelenler arasında. Adams dördüncü Oscar adaylığını aldı ama hala yeni bir yıldızmış gibi törenlere ilk dakikadan geliyor. Bir ara bununla dalga geçelim.

1.05: Hayden Panettiere’e Hobbit’de neden rol vermiyorlar?

1.06: Nicole Richie gibi ünlüler Altın Küre’ye gelince töreni ciddiye almak epey zorlaşıyor. Sırf ünlüleri getirebilmek için kötü performanslarıyla aday ettikleri zamanları hatırlanıyor. Bkz. The Tourist

1.13: Julianne Hough gelmiş. Rock star saçları, para verseniz liseli talebenin giymeyeceği elbisesiyle epey itici duruyor. Her yeri Smash’in oyuncuları sarmış durumda. O diziyi izleyen var mı bu arada?

Michelle Dockery
Michelle Dockery

1.14: Connie Britton’ı gördüm bu arada. Nashville öncesi nefret ettiğim, Nashville sonrası daha sıcak yaklaştığım bir aktris. Bu arada Michelle Dockery hiç fena durmuyordu söyleyeyim.

1.15: Amy Adams’ın yetenekli bir aktris olduğuna şüphe yok. Ama kalas gibi bir kadının Marchesa giymesini anlayamıyorum.

Claire Danes
Claire Danes

1.16: Claire Danes’e hamilelik yaramış. Kolları kalınlaşmış, suratına can gelmiş. Bu babaanne tavrımla nasıl başa çıkacağım acaba. Bu arada bu gece Kırmızı Halı’da gördüğüm kadınların biçimsizliğini kafaya takmış durumdayım.

1.23: Megan Fox’ın Brian austin Green’le evli olduğuna inanmak istemiyorum çoğu zaman. O kaz ayaklarına botoks şart.

1.24: Şimdilik televizyon yıldızlarıyla oyalanmaya devam ediyoruz. Sadece meme uçlarını kapatan kıyafetiyle bir başka Smash oyuncusu var ekranda. Şikayetçi miyiz? Hayır.

Zooey Deschanel
Zooey Deschanel

1.28: Zooey Deschanel’in New Girl’de canlandırdığı karakterinin aslında kendisi olduğunu daha ne kadar tekrar etmek gerekiyor? Rol yapamadığını anlatabilmek için pankart mı yaptıralım? Alan Arkin’in Argo’da harikalar yarattığını düşünmekle aynı kapıya çıkıyor çünkü verilen adaylıklar.

1.30: Tina Fey ve Amy Poehler geldi ama Poehler da gecenin botokslu ünlülerine katılmış gibi duruyor. Kaşlarını oynatırsa haber verin. Bu arada ikisine de aşığım. Paralel bir evrende Oscar törenini de sunduklarına inanıyorum. Hatta tüm ödül törenlerini!

1.32: Brooklyn’in İstanbul karşılığı Cihangir ise, Lena Dunham’a kim denk düşüyor? Şebnem Bozoklu mu?

Julia Louis-Dreyfus
Julia Louis-Dreyfus

1.34: Julia Louis-Dreyfus hiç de fena gözükmüyor. Fey ve Poehler’la beraber o da sunuculuk yapabilir pek ala. Bu gece malum iki sunucumuz da En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde aday. Eğer Louis-Dreyfus kazanırsa eski Saturday Night Live bayanları yine güzel bir espri patlatabilir.

1.40: Bu arada yavaştan Kırmızı Halı fotoğraflarını da eklemeye başladım. Ulaşabildikçe güncelleyeceğim listemi. Ama merak etmeyin Emily Mortimer’ın kıyafetiyle kimseye eziyet etmeyeceğim.

1.42: The Big Bang Theory’den bir kız geldi. Ömrümün sonuna kadar varlığını reddedeceğim bir dizi. Hiç gülemediğim bir komedi anlayışı.

Kerry Washington
Kerry Washington

1.43: Kerry Washington! Lütfen biri şu kıza Oscarlık bir rol versin.

1.44: İlk bir saat için söylenebilecek tek şey, henüz şık bir kadının Kırmızı Halı’ya uğramadığı. Belki Dockery ve Louis-Dreyfus…

Sarah Hyland
Sarah Hyland

1.46: Modern Family’nin yıldızı Sarah Hyland, Max Azria’dan giyinmiş… Olmamış.

1.47: Jessica Chastain geldi!!!!!!!! Ve Jennifer Lawrence!!!!!!!!!!! İkisi de harika gözüküyor. Mutluluk gözyaşları dökebilir miyim?

1.48: Ryan Seacrest’in ilk dikkat ettiği şey Bradley Cooper’ın manikürü oldu. Seacrest… Kathy Griffin gelip yuvasını yapabilir mi?

1.54: Jodie Foster bu gece Onur Ödülü alacak. Çok sevdiğim bir aktris olmasına rağmen yıllardır bu ödülü erkeklere veren HFPA’in gelen yorumlar üzerine Shirley MacLaine gibi efsaneler varken Foster’ı seçmesini anlamlandıramıyorum.

Sally Field
Sally Field

1.57: Sally Field’i sevmeyen birileri var mıdır? Yoktur herhalde. Umarım yoktur.

2.00: Lucy Liu çiçekli, bahçeli, yapraklı, doğalı bir şey giymiş. Ve tabiki de ben yine beğenmedim. Bu arada cnbc-e ve e2’deki yayın başladı.

2.02: Archie Panjabi’yi gördük kısaca. “Çirkin ama karizmatik” muhabbetinin canlı örneği.

Jessica Chastain
Jessica Chastain

2.03: Jessica Chastain, Calvin Klein’dan giyinmiş. Bir başka kötü elbise daha.

2.04: Jessica Chastain, Naomi Watts’a The Impossible’ı izlediğini ve performansına bayıldığını söyledi. Daha yeni tanışmışlar. Medeniyetine kurban olduğumun Hollywood aktrisleri. Rol yapıyorlar bile olsa bana uyar.

Jennifer Lawrence
Jennifer Lawrence

2.07: Jennifer Lawrence’a aşığım. Oscar’ı almazsa da Akademi’yi dağıtırım. Emmanuelle Riva kazanırsa kendisini erken (!) yaşta emekli edeceğimin de garantisini veriyorum. Bu arada bir gün Haneke’yle uzun uzun uğraştığımız bir yazı yazalım diyorum. Eğlenceli olacağına eminim.

Nicole Kidman
Nicole Kidman

2.09: Nicole Kidman aslında bir tanrıça, bizim haberimiz yok. Bu arada kıyafeti olağanüstü. Ve evet bu kadın Keith Urban’la evli.

Amanda Seyfried
Amanda Seyfried

2.13: Amanda Seyfried, Hollywood’un yeni it-girl’ü olmaya müsait lakin tüm güzelliğine rağmen büyük yıldız olmaya uzak bir tavrı var. Yine de şaşırmaya hazırım. Üzerindeki elbise fena durmuyor.

2.15: Kırmızı Halı iyice Saturday Night Live Reunion gecesine dönüştü. Şimdi de Jimmy Fallon var ekranda. Ödül sunacak sanırım. Zorlama esprilere kalkışıp yine kendini yerlere utmaz umarım.

2.20: Julianne Moore’un güzelliğini, oyunculuğunun harikalığını, şıklığını konuşmak isterdim ama şu an büyülendim sanırım. Yine harika olmuş.

Anne Hathaway
Anne Hathaway

2.23: Bir Anne Hathaway gördük sanki. Dün izledim Les Miserables’ı. O yüzden hala performansının büyüsündeyim. Alacağı Oscar beni çok sevindiriyor. Bu yıl bir farklılık yapıp Valentino değil Chanel giymiş. Çok bayılmamış olsam da Hathaway o kadar güzel ki geri kalanı umursamıyorsunuz.

2.27: Ben Affleck ve Jennifer Garner öyle bir geldiler ki sanki Hollywood’un en önemli, en güçlü çifti sanırsınız.

Adele
Adele

2.28: Adele’i gördük şimdi E!’de ve yeni doğurmuş kendileri. Müzik yapmasını engelleyecek her şeye karşıyım. Mümkünse evlenmesin, çocuk yapmasın. Hatta acı çeksin, şarkı yazsın.

Marion Cotillard
Marion Cotillard

2.30: Marion Cotillard’ı gördük kısaca. Yine çok naif, çok güzel bir aktris. Kıyafetine pek dikkat edemedim ama şıktı sanırım. La Vie en Rose’ye, beni kendisiyle tanıştırdığı için ne kadar teşekkür etsem az.

Sienna Miller
Sienna Miller

2.32: Sienna Miller açık ara gecenin en kötü giyinen kadını. Nasıl insan içine çıkmış o elbiseyle bilemiyorum.

Julianna Margulies
Julianna Margulies

2.33: Julianna Margulies normalde çok şık giyinir ama bugünki elbisesi pek zorlama olmuş sanki. George Clooney de geldi yanına şimdi. Çirkinler çirkini sevgilisiyle.

2.35: Arka arkaya o kadar ünlü çıktı ki nereyi takip etsem bilemiyorum. Bir yanda Jon Hamm, diğer yanda Clooney konuşuyor.

2.42: Miss Golden “Globe” geldi… Sofia Vergara. Yine de geçmiş yıllara göre daha edepli bir elbise giymiş. Çekinme Sofia. Sahne senin!

2.43: Yaşayan en iyi aktörlerden biri olduğuna inandığım Ewan McGregor çıktı. Gecenin diğer beylerinden daha farklı giyinmiş. Keşke The Impossible’la aday olsaydı.

Leonardo DiCaprio
Leonardo DiCaprio

2.46: I’d go gay for… Leonardo DiCaprio.

2.47: Denzel Washington kızıyla gelmiş. Isınamadığım bir aktör kendisi ama Flight’da çok beğendim. Hatta favori üçlüm arasında bile olabilir bu sene.

2.52: Kırmızı Halı’nın son dakikaları… Aynı ünlülerle röpörtajlar yapıldığı için yazacak bir şey bulamıyorum.

2.58: Kırmızı Halı töreni bitti. Sıra ödüllerde.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

0 Yorum

 1. Willy

  Eveet, Golden Globe’u izlemek Nicole Richie gibi tiplerle gerçekten zor hatta birazdan Taylor Swift ile daha da zorlaşacak ama ve tourist için kesinlikle Golden Globe tarihinin yüz karalarının başını çekiyor diyorum… Ama Hugh Jackman, Anne Hathaway ve Leo DiCaprio için çok heyecanlıyım onlar için bunları çekmeye razıyım.

  Yanıt
 2. Willy

  Kesinlikle Haneke’yle böyle uzuuun uzuun (Amore gibi bitmek bilmeyen) uğraştığın bir yazı yazmalısın, Amore’u izleyeceğime o yazıyı film süresi kadar tekrar tekrar okurum.

  Yanıt
 3. Derin

  Jennfer….Ekranda gördüğüm an suratıma sevimli bir sırıtma yayıldı kaç dakikadır onu görmeyi bekliyorum.(ki çoğu zaman sevimli biri bile değilimdir:P) Elbisesi harika ,kendisi harika,oyunculuğu harikaa.SBugün koştur koştur Silver Linings Playbook’a gittim ve tahminimden de fala sevdim filmi.Ödülleri süpürmesini keyifle izleyeceğim.Oscar’ı alması için totem yaptığım tek de insandır kendisi.

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.