PGA Ödülleri ’12

PGA Ödülleri ’12

Ben Affleck
Ben Affleck

Sezonun ilk meslek birliği ödülü dün gece sahiplerini buldu. Amerikalı Yapımcılar Birliği (PGA), tam da beklediğimiz gibi Argo’yu seçti. Böylece Altın Küre ve Critics’ Choice sonrası Argo zaferlerine bir yenisini daha eklemiş oldu. Oscar yolunda çok önemli bir grup PGA, çünkü 23 yıllık tarihinde 16 kere aynı adrese göndermiş ödülünü Akademi’yle. 2007’den beri hep aynı seçimleri yapıyorlar. Bu yıl En İyi Yönetmen adaylığını alamamış olması, Argo’yu bir an olsun geriye düşürmedi. Hatta şu tabloya bakılırsa yönetmenlerin Affleck’i aday etmemesi, diğerlerinin tepki olarak filme daha çok destek vermesine sebep oluyor gibi. SAG’de büyük bir şansı olduğunu düşünmüyorum. Ama DGA’i de kazanırsa Affleck, artık başka filmlerin öne geçme şansından bahsetmek çok güç. Tahmin ettiğimiz gibi sonuçlandığı için sevinemiyorum da aslında. Sürpriz olmasını gerçekten çok isterdim. Neyse, demek ki bu yıl Affleck’in yılıymış. Buyrun PGA’in tüm kazananlarına:

FİLM Argo
ANİMASYON Wreck-It Ralph
BELGESEL Searching for Sugar man
LONG FORM (TV) Game Change
DRAMA (TV) Homeland
KOMEDİ (TV) Modern Family
BELGESEL (TV) American Masters
EĞLENCE & TALK SHOW The Colbert Report
YARIŞMA The Amazing Race
SPOR Real Sports with Bryant Gumbel
ÇOCUK PROGRAMI Sesame Street
DİJİTAL DİZİ 30 Rock: The Webisodes

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

0 Yorum

 1. Erşah

  Steven Spielberg’e 1999 yılında yapılan dalga geçme operasyonu bu yıl da yapılacak galiba. Akademi sevmiyor bu adamı. En iyi yönetmeni verip en iyi filmi Argo’ya gönderecek gibi geliyor bana.

  Yanıt
  1. Metin

   Spielberg’e hiç ödül vermeseler de olur hani, Lincoln gibi amerikan tarihi hakkındaki romantik fikirleri yineleyen bir filmi ödüllendirmekten geri kalmazlar diye tahmin ediyorum yine de.

   Yanıt
 2. Yavuz EKİN

  Arkadaşlar o değilde valla lincoln i izlerken çoğu yerde sıkıldım. İlk sebeplerinden biri sanırım politik diyalogların çok fazla olması. İkincisi de çok monoton, sonu belli ve sıradan geldi. Zor tamamlayabildim filmi diyebilirim. Deyim yerindeyse Sally field olmasa hele hiç çekilmezdi film bana göre..

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.