Sil Baştan’da 2009’a dönüyoruz!

Sil Baştan’da 2009’a dönüyoruz!

kathryn-bigelow-3

HEMEN OY VERMEK İÇİN TIKLAYIN>>>

Readers’ Choice tarihini yeniden yazdığımızdan haberi olmayan kalmadı sanırım. O yüzden “Yine mi?” diye göz devirdiğinizi ekranın bu tarafından duyar gibiyim. Ama olsun. Son iki sene artık! The Hurt Locker’la Avatar’ın çarpışmasına şahitli yapmış, A Prophet ve (500) Days of Summer’ın feci derecede hakkının yendiği bir yıl 2009. Benim adaylarım arasından yaptığınız oylamada Up galip gelmişti. Neler olacak, Oscar filmleri tıpkı 2011 oylamasında olduğu gibi çuvallayacak mı çok merak ediyorum. Neyse lafı fazla uzatmayayım. Bu sefer size kopya vermeyeceğim. Kopyalara göz atanların etki altında kaldığını düşünmeye başladım. O yüzden 2009’u hatırlamak için araştırması size kaldı! Hadi bakalım. İyi olan önce aday olsun, sonra kazansın!

HEMEN OY VERMEK İÇİN TIKLAYIN>>>

sb09

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi yüksek lisansı için Imperial College'a başladı. Şimdi de University College London'da macerasına devam ediyor. Varı yoğu ödül sezonu. Çok konuşur, çok çalışır. Azıcık dili sivri. Mizah tutkunu. Gastronomik sevdaları için dağları delecek kadar gözü kara. And he is... you know...

Benzer yazılar

3 Yorum

 1. Murat Elgin

  Listede yer almayan birkaç filmin hangi yıl için değerlendirileceğini soracağım. Gösterim tarihleriyle ödül sezonları tutmuyor zira.

  The Song of Sparrows (Macid Macidi)
  Revanche (Götz Spielmann)
  Le Refuge (François Ozon)
  Lat den Ratte Komna In (Thomas Alfredson)

  PS: Hadiseyi 2008’den de önceye götürsek ya. Oylama bahanesiyle eksikleri kapatıyoruz, iyi oluyor.

  Yanıt
  1. Umur

   The Song of Sparrows, Let the Right One In ve Revanche 2008’de olacak. Ama Le Refuge’yi Hideaway olarak bulabilirsiniz 2009 oylamasında.

   2008 öncesi için başka planlarım var. Readers Choice’u başlı başına bir gelenek olarak kenara ayırıp belki sene sene beraber ilerleriz 🙂

   Yanıt
   1. Murat Elgin

    Anlaşılıyor ki, 2008, içinden çıkması zor bir yıl olacak. Birincim baki gerçi. Renk vereyim, yukarıda saydıklarımdan biri. (İsveç bayrağı sallayabilirim.)

    Planların gerçeğe dönüşmesini iple çekiyoruz o halde.

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.