WGA’den vetolu senaryolar

WGA’den vetolu senaryolar

lion
Lion

Senaristler Birliği’nin (WGA) ödüllerinde sendikaya üye olmayan kimseyi aday etmemek gibi sıkıntılı bir kural var ve senelerdir de bunun ceremesini çekiyoruz. Yalnız 2016 zannediyorum veto yiyen filmlerin yarıştaki konumuna baktığımızda epey iyi geçecek. Özgün senaryo kanadında The Lobster haricinde Oscar’ın ilk beşlisine girme ihtimali taşıyan ve kurallara uymayan tek bir film yok. Uyarlama senaryoda ise sadece Lion’ın ismi dikkat çekiyor. Yani bu da demek oluyor ki bu yıl uzun bir aradan sonra ilk kez WGA’i kazanan senaristler Oscar zaferine de koşabilecek.

Özgün Senaryo: Everbody Wants Some!!, Florence Foster Jenkins, Kubo and the Two Strings, The Lobster, Maggie’s Plan, Miss Sloane, Paterson, Toni Erdmann, Zootopia

Uyarlama Senaryo: Elle, Finding Dory, The Handmaiden, Julieta, Krisha, Lion

Kaynak: In Contention

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.