You’re the Worst (3. Sezon)

You’re the Worst (3. Sezon)

Yaratıcı: Stephen Falk | Oyuncular: Chris Geere, Aya Cash, Desmin Borges, Kether Donohue, Janet Varney, Todd Robert Anderson, Allan McLeod, Shane Francis Smith, Brando Mychal Smith, Darrell Britt-Gibson, Allen Maldonado, Colin Campbell, Collette Wolfe, Steve Agee, Samira Wiley | 25 dakika | FXX

| B |


Bu sezon önümdeki görevlerin fazlalığından mıdır bilinmez, ödül mevsimi başladığında televizyon dizilerimle fazla ilgilenemedim. Hepsini biriktirerek izledim, bitirdiğimde yazılarını yazamadım, sosyal medyada kendimce reklama girişemedim… Bu sebeple geç olsun, güç olmasın diyerek Aralık ayının başından bu yana süregelen Sezon Günlükleri suskunluğumu bu dönem içerisinde bitmiş dizilerle ilgili bir şeyler karalayarak bozmak istiyorum. Ve rötarlı yazılarımın ilk durağı FX’den kardeş kanal FXX’e transfer edilmiş You’re the Worst. İlişki savaşımında olabilecek her türlü 21. yüzyıl problemine ucundan değinen minik dizimiz, bu yıl bir eleştirmen favorisi olmanın farkındalığıyla tribünlere oynamayı tercih etti. Keskin dürüstlüğü, ansız şebeklikleri yerli yerinde duruyor. Ama Edgar’ın bakış açısından travma sonrası stres bozukluğunun (PTSD) çapaçul tasvirine girişmesi ödül dilenciliği gibi, Gretchen ile Jimmy’nin birbirine en ağır sözlerle silleler indirip kameraya şok soslu şaşkın bakışlar atması da üç yıllık tarihin nostaljisini yaşatırcasına naftalin kokuyordu. Açamadığı yeni sorunsalların, çağı yakalamış senaristlere baş belası olacağını asla tahmin edemezdim. Zira You’re the Worst bugüne kadar muasır sevişmeleri katıksız zikredebilen tek diziydi. Yalnız materyali ezmekten midir bilinmez herkes kendi kuyruğunu kovalar oldu. Bu demek değil ki ben You’re the Worst izlemeyi bırakacağım. Kablolu komedileri arasında azıcık da dramaya yüzünü döndüğünü düşünersek en kayda değer sicili bünyesinde barındırıyor. Fakat ait olduğu okyanuslardan çıkıp biraz açılmaya, dikkatini dağıtmaya ihtiyacı var tüm karakterlerin. Yoksa bu “Ben neden bu kadar kötü bir insanım ve mutsuzluğum ebedî?” metcezirleri monotonlaşacak.
MVP: Aya Cash

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.