Animals (2. Sezon)

Animals (2. Sezon)

Yaratıcı: Phil Matarese, Mike Luciano | Seslendirenler: Phil Matarese, Mike Luciano, Lauren Lapkus, Katie Aselton, Claudia O’Doherty, Jay Duplass, Mindy Sterling, Kurt Vile, Jon Lovitz | 30 dakika | HBO

| A |


Üzerinden ne kadar zaman geçmiş olursa olsun (öhöm, 40 gün), sezon finalinin ardından Animals’ı yazmak istedim çünkü bu dizinin varlığını bilmediğinizin farkındayım. Tam da HBO’ya yakışan, aşmaktan çekindiği bir eşiği, aman şuna da uyayım dediği kuralı bulunmayan, hayvanları insanlaştırmış ama mizahından ödün vermemek için de bu bilinçli yaratıkların karakteristik özelliklerini doğalarından tamamen alıp koparmamış dört başı mamur bir proje. Neredeyse her bölüm farklı bir hayvan türünü ele alarak onların habitatından “Ya mekan, zaman kavramları olsaydı ne yaşarlardı?” sorusunu sorarak arkadaki batakhaneden beter dünya manzarasıyla seyirlik kısa hikâyeler sunuyor. Hatta bu sezonda insanın da bir hayvan olduğunu akıl ederek mamaların maması RuPaul’un konuk olduğu bir bölüm de tasarlamışlar. Bilhassa ilk sezon güvercinleriyle övüp, cinsel kimlik tartışmasının en eforsuz ve lezzetli açılımını yaptıkları için takdir etmiş, ayakta alkışlamıştım diziyi. Bu sene dünya meseleleri hakkında konuşacakları her şeyi insanların bölümüne ayırıp Godfather başta olmak üzere klasik mafya filmlerinden esinlendikleri kedi merkezli epizotla yine hedefin tam ortasına oynuyorlar. Evvelinde adını hiç duymadığım Phil Matarese ve Mike Luciano ikilisinin bir sonraki adımını da merakla bekliyorum bu arada. Bu zihin açıcı deneyimi yaratan iki zeki adam belli ki komedi evreninde ilklere imza atmaya devam edecek. Nitekim bu bekleyiş düşündüğümüzden uzun süreceğe benziyor. Seslerini duyurduğu anlatıcılara Enlightened zamanı pek de iyi davranmayan kanal, aynı rakamlarda reyting alan Animals’a üçüncü sezon onayını vermiş.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.