Animal Kingdom (2. Sezon)

Animal Kingdom (2. Sezon)

Yaratıcı: Jonathan Lisco (uyarlama), David Michod | Oyuncular: Ellen Barkin, Scott Speedman, Shawn Hatosy, Ben Robson, Jake Weary, Finn Cole, Molly Gordon, Carolina Guerra, Aamya Deva Keroles, Spencer Treat Clark, Dorian Missick, Christina Ochoa, Alex Merasz, Jennifer Landon, Tembi Locke | 45 dakika | TNT

Eğer ki televizyonun altın çağında olduğumuzu kabulleniyorsak Animal Kingdom’ın dönemin mücevherlerinden biri değil de altın suyuna batırılmış bir bijuteri ürününden fazlası gibi değerlendirilemeyeceğini de bilmek şart. Her daim daha büyük rollerle buluşmasını arzuladığımız Ellen Barkin’i 2010 tarihli orijinal Avustralya yapımıyla Jacki Weaver’a Oscar adaylığı getirmiş karakteri canlandırırken izliyoruz. Sabit yaz Amerikan televizyonunun tüm elementlerine hakim hikâyede birbirinden yakışıklı ve kaslı çocuklarıyla modern zamanlar suç ailesini yöneten demir yumruklu bir anne bu. Onun gölgesinden sıyrılmaya çalışan evlatları, ilk sezonda aralarına katılan torunu ve binlerce dert… Arkada tabii ki Güney California’nın gölgesi, dalgalı okyanusu, sörf tahtaları, pickup kamyonetleri, loş barları var. Epeyce ısmarlama, geçtiği coğrafyanın insanına ve özelliklerine hakim birinci sezon sonrası çok da risk almadan, ama daha tempolu yeni onüçlük serisini tamamladı Animal Kingdom’ın Amerikan uyarlaması. Röntgenini çekmeden evvel aynı ekibin Gossip Girl ve Shameless için de çalıştığını düşününce beklentileri çok da yükseltmememiz gerektiğini daha iyi anlıyoruz. Lakin kavruk tenlerinin, iyot kokusunun eşsiz bir cazibesi var. Ve arka arkaya hüsran yaratan, her bölüme iki çift kadın göğsü, iki çift erkek poposu sığdıran ezberlenmiş formülasyonuna tahammülümüz de sırf bu yaz yanılsamasından galiba. Yoksa varsın Smurf hapislerde çürüsün, Baz ihanete uğrasın, J. aldatılsın, Cook beline kadar boka batsın. Lanet olsun mevsim değişikliklerinin yarattığı zevk skalası renovasyonlarına diyerek yeni sezonu beklemeye koyulalım. Nasıl olsa yine sıcaklar gelecek, elimiz boş kalacak, Animal Kingdom’a mahkum olacağız.
MVP: Ellen Barkin

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.