AACTA Adayları ’18

AACTA Adayları ’18

Ladies in Black

Her sene döne dolana tüm kategorilerinde aynı filmleri aday eden AACTA (Avustralya Akademisi), bu sene de çok çeşitlilik yaratamamış ne yazık ki. Ladies in Black’in 11, Sweet Country’nin 10, Breath’in 9 ve Oscar’da da adının geçmesini beklediğimiz Boy Erased’in 7 adaylık aldığı AACTA listesinde keşfedilmeyi bekleyen filmler mevcut olduğu için ben de geleneği bozmayarak yine haberini yapayım dedim. Uluslararası kategorileri de bir ay sonra duyuracaklarını ekleyeyim. 5 Aralık’ta dağıtılacak AACTA Ödülleri’nin tüm adayları şöyle:

En İyi Film
Boy Erased
Breath
Cargo
Ladies in Black
Sweet Country

En İyi Bağımsız Film
Brothers’ Nest
Jirga
The Second
Strange Colours
West of Sunshine

En İyi Yönetmen
Simon Baker | Breath
Bruce Beresford | Ladies in Black
Joel Edgerton | Boy Erased
Warwick Thornton | Sweet Country

En İyi Erkek Oyuncu
Ryan Corr | 1%
Lucas Hedges | Boy Erased
Damian Hill | West of Sunshine
Daniel Monks | Pulse
Hamilton Morris | Sweet Country

En İyi Kadın Oyuncu
Abbey Lee | 1%
Rooney Mara | Mary Magdalene
Kate Mulvany | The Merger
Julia Ormond | Ladies in Black
Angourie Rice | Ladies in Black

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Simon Baker | Breath
Fayssal Bazzi | The Merger
Russell Crowe | Boy Erased
Joel Edgerton | Boy Erased
Josh McConville | 1%

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Elizabeth Debicki | Breath
Natassia Gorey-Furber | Sweet Country
Noni Hazlehurst | Ladies in Black
Simone Kessell | 1%
Nicole Kidman | Boy Erased

En İyi Özgün Senaryo
1% | Matt Nable
Brothers’ Nest | Jaime Browne
Sweet Country | David Tranter, Steven McGregor
Upgrade | Leigh Whannell

En İyi Uyarlama Senaryo
Boy Erased | Joel Edgerton
Breath | Gerard Lee, Simon Baker, Tim Winton
Cargo | Yolanda Ramke
Ladies in Black | Sue Milliken, Bruce Beresford

En İyi Kurgu
Breath | Dany Cooper
Ladies in Black | Mark Warner
Sweet Country | Nick Meyers
Upgrade | Andy Canny

En İyi Görüntü Yönetimi
Breath | Marden Dean, Rick Rifici
Ladies in Black | Peter James
Sweet Country | Warwick Thornton
West of Sunshine | Thom Neal

En İyi Prodüksiyon Tasarımı
Cargo | Jo Ford
Peter Rabbit | Roger Ford, Lisa Thompson
Upgrade | Felicity Abbott, Katie Sharrock
Winchester | Matthew Putland, Vanessa Cerne

En İyi Kostüm Tasarımı
Ladies in Black | Wendy Cork
Mary Magdalene | Jacqueline Durran
Sweet Country | Heather Wallace
Winchester | Wendy Cork

En İyi Özgün Müzik
Ladies in Black | Christopher Gordon
Mary Magdalene | Hildur Guðnadóttir, Jóhann Jóhannsson
Peter Rabbit | Dominic Lewis
Upgrade | Jed Palmer

En İyi Saç & Makyaj
Cargo
Ladies in Black
Upgrade
Winchester

En İyi Ses
Breath
Cargo
Sweet Country
Upgrade

En İyi Görsel Efekt
Black Panther
The LEGO Ninjago Movie
Peter Rabbit
Upgrade

En İyi Casting
Breath
Friday On My Mind
Riot
Sweet Country

En İyi Asya Filmi
1987 When the Day Comes (Güney Kore)
The Bold, the Corrupt and the Beautiful (Tayvan)
Dying to Survive (Çin)
Gali Guleiyan (Hindistan)
Newton (Hindistan)
Sanju (Hindistan)
Shoplifters (Japonya)
Tombiruo (Malezya)
Youth (Çin)

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.