Kostüm Tasarımcıları Birliği (CDG) Adayları ’19

Kostüm Tasarımcıları Birliği (CDG) Adayları ’19

Jojo Rabbit

Meslek birlikleri teker teker adaylarını açıklıyor… Bugün ilk haber Kostüm Tasarımcıları Birliği’nden (CDG). Oscar’dan farklı olarak isimleri kayırmadan CDG, Sandy Powell’ın The Irishman’deki çalışmasını aday etmemiş mesela. Little Women da dönem filmi kategorisinde ilk beşi ıskalamış gibi gözüküyor. Bu iki yapımın yerini Jojo Rabbit almış. Ayrıca Star Wars: The Rise of Skywalker’a da dikkat. Henüz eleştirmenler izlemedi; ama endüstrideki gruplara özel gösterimler yapılıyor deniyordu, doğruymuş. Ödüller 28 Ocak’ta, adaylar aşağıda. Buyrun:

DÖNEM FİLMİ
Dolemite Is My Name | Ruth E. Carter
Downton Abbey | Anna Mary Scott Robbins
Jojo Rabbit | Mayes C. Rubeo
Once Upon a Time in Hollywood | Arianne Phillips
Rocketman | Julian Day

BİLİMKURGU/FANTASTİK FİLM
Aladdin | Michael Wilkinson
Avengers: Endgame | Judianna Makovsky
Captain Marvel | Sanja M. Hays
Maleficent: Mistress of Evil | Ellen Mirojnick
Star Wars: The Rise of Skywalker | Michael Kaplan

ÇAĞDAŞ FİLM
A Beautiful Day in the Neighborhood | Arjun Bhasin
Hustlers | Mitchell Travers
Knives Out | Jenny Eagan
The Laundromat | Ellen Mirojnick
Queen & Slim | Shiona Turini

DÖNEM DİZİSİ
Chernobyl; “Please Remain Calm” | Odile Dicks-Mireaux
The Crown; “Cri De Coeur” | Amy Roberts
Fosse/Verdon; “Life Is a Cabaret” | Melissa Toth, Joseph La Corte
GLOW; “Freaky Tuesday” | Beth Morgan
The Marvelous Mrs. Maisel; “It’s Comedy or Cabbage” | Donna Zakowska

BİLİMKURGU/FANTASTİK DİZİ
Carnival Row; “Aisling” | Joyce Schure
Game of Thrones; “The Iron Throne” | Michele Clapton
The Handmaid’s Tale; “Household” | Natalie Bronfman
A Series of Unfortunate Events; “Penultimate Peril: Part 2” | Cynthia Summers
Watchmen; “It’s Summer and We’re Running Out of Ice” | Sharen Davis

ÇAĞDAŞ DİZİ
Big Little Lies; “She Knows” | Alix Friedberg
Fleabag; “2.1.” | Ray Holman
Killing Eve; “Desperate Times” | Charlotte Mitchell
Russian Doll; “Superiority Complex” | Jennifer Rogien
Schitt’s Creek; “The Dress” | Debra Hanson

VARIETY, REALITY, YARIŞMA, CANLI TV
Dancing with the Stars; “First Elimination” | Daniella Gschwendtner, Steven Norman Lee
The Late Late Show with James Corden; “Crosswalk the Musical: Aladdin” |  Lauren Shapiro
The Masked Singer; “Season Finale: And the Winner Takes It All and Takes It Off” | Marina Toybina
RuPaul’s Drag Race; “Whatcha Unpackin?” | Zaldy
Saturday Night Live; “Sandra Oh / Tame Impala” | Tom Broecker, Eric Justian

KISA FORM
Katy Perry; “Small Talk” | Phoenix Mellow
Kohler Verdera Voice Smart Mirror; “Mirror, Mirror” | Ami Goodheart
Lil Nas X; “Old Town Road” | Catherine Hahn
Madonna; “God Control” | B. Åkerlund
United Airlines; “Star Wars Wing Walker” | Christopher Lawrence

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi yüksek lisansı için Imperial College'a başladı. Şimdi de University College London'da macerasına devam ediyor. Varı yoğu ödül sezonu. Çok konuşur, çok çalışır. Azıcık dili sivri. Mizah tutkunu. Gastronomik sevdaları için dağları delecek kadar gözü kara. And he is... you know...

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.