Emmy kurallarında büyük değişiklik!

Emmy kurallarında büyük değişiklik!

Bu yıl 17 Temmuz’da aday listesini öğreneceğimiz Primetime Emmy Ödülleri’yle alakalı olarak büyük bir kural değişikliği haberi geldi dün. Bundan böyle komedi ve drama dizileri ana kategorisinde 8 adayımız olacak. Ancak revizyon sadece bu dalla sınırlı değil. Emmy, Oscar’dan farklı olarak televizyon yapımlarının bireysel olarak kategorilere kendi başvurduğu bir sisteme sahip. Yani yarışmak istediğiniz dala gerekli ön koşulları sağlayarak dizinizi yollayabiliyorsunuz. O yüzden ATAS (Televizyon Akademisi), bir şekilde adaleti sağlayabilmek adına başvuru miktarına göre aday sayısı belirlenmesine karar vermiş ve şöyle bir tablo çıkarmış:

  • 1 – 19 başvuru: 0 ile 4 arasında aday
  • 20 – 80 başvuru: 5 aday
  • 81 – 160 başvuru: 6 aday
  • 161 – 240 başvuru: 7 aday
  • 240’tan fazla başvuru: 8 aday

Peki bu tahminlerimize nasıl etkiyecek? Eğer ki bu sisteme geçtiğimiz yıl geçilmiş olsaydı drama yardımcı oyuncu dallarında sekizer, komedi yardımcı oyuncu dallarında ise yedişer adayımız olacaktı. Ancak bu seneyle ilgili henüz akamlar netleşmiş değil. Ay sonunda ATAS’ın oy pusulaları ve tam listeler çıktığında hangi dalda kaç adayla karşılaşacağımızı da öğrenmiş olacağız. Şimdilik beklemekten başka bir çare yok. Hadi bakalım, Emmy’de yeni dönem hayırlı olsun!

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.