Oscar Rehberi ’20: En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Oscar Rehberi ’20: En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Bu senenin dört oyuncu Oscar’ı arasında sonucundan yüzde yüz emin olduğumuz tek kategori burası aslında. Daniel Kaluuya, bileğinin hakkıyla sezonda ne varsa silip süpürdü ve buradan da kariyerinin baharında ilk altın heykelciğini almaya doğru ilerliyor. Rol arkadaşı Lakeith Stanfield’ın da burada yer almasıyla alakalı hepimiz ufak çaplı bir şok yaşamıştık adaylar açıklandığında. Ama bunun da Kaluuya’nın başrol olduğunu düşünenler dolayısıyla onu ana dalda, Stanfield’ı da yardımcı dalda oylayanlar tarafından gerçekleştirildiğini öğrendiğimizden beri sis perdesi kalktı.

Haricindeki adaylar hakkında söyleyecek pek bir şey yok. Leslie Odom JR ciddi bir kampanya yürütüyor, ama şansı daha çok özgün şarkı dalında. Keza Sacha Baron Cohen de esas alternatif gibi durmasına karşın uyarlama senaryo ödülünü almaya çok daha yakın. Canımız Paul Raci ise aday olduğuyla yetinecek. Bundan 10, 20, 30 yıl sonra bakayım Akademi yardımcı erkek oyuncu dalında kimleri aday etmiş dediğinde karşılanıp büyülenecekleri, AMPAS bu rolü aday edecek kadar zevkli miymiş diyecekleri bir işçilik var zaten. Bunun verdiği haz hepimize yeter.

KAZANACAK
Daniel Kaluuya

KAZANABİLİR
Sacha Baron Cohen

KAZANMALI
Daniel Kaluuya

ADAY OLMALIYDI
Jamie Dornan!!!


SACHA BARON COHEN, The Trial of the Chicago 7

Bu yıl uyarlama senaryo dalında da yarışan Cohen’in üçüncü Oscar adaylığı. Hiç Oscar’ı yok.

  • 2006: En İyi Uyarlama Senaryo | Borat (The Departed kazandı.)

DANIEL KALUUYA, Judas and the Black Messiah

İkinci Oscar adaylığı. Henüz Oscar’ı yok.

  • 2017: En İyi Erkek Oyuncu | Get Out (Gary Oldman, Darkest Hour kazandı.)

LESLIE ODOM JR, One Night in Miami

Bu sene özgün şarkı dalında da yarışan Odom Jr’ın ilk Oscar adaylığı.

PAUL RACI, Sound of Metal

İlk Oscar adaylığı.

LAKEITH STANFIELD, Judas and the Black Messiah

İlk Oscar adaylığı.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.