Independent Spirit

OSCAR | Altın Küre | Meslek Birlikleri | BAFTA | Critics’ Choice
Independent Spirit | Gotham | BIFA | EFA | Diğer Ödüller
2019/20 Ödül Cetveli (Eleştirmen Birlikleri) | Belgesel Ödülleri

Ödüller: 8 Şubat

En İyi Film

CLEMENCY THE FAREWELL A HIDDEN LIFE MARRIAGE STORY UNCUT GEMS

En İyi Yönetmen

ROBERT EGGERS
The Lighthouse
ALMA HAR’EL
Honey Boy
JULIS ONAH
Luce
BENNY & JOSH SAFDIE
Uncut Gems
LORENE SCAFARIA
Hustlers

En İyi Erkek Oyuncu

CHRIS GALUST
Give Me Liberty
KELVIN HARRISON JR.
Luce
ROBERT PATTINSON
The Lighthouse
ADAM SANDLER
Uncut Gems
MATTHIAS SCHOENAERTS
The Mustang

En İyi Kadın Oyuncu

KAREN ALLEN
Colewell
HONG CHAU
Driveways
ELISABETH MOSS
Her Smell
MARY KAY PLACE
Diane
ALFRE WOODARD
Clemency
RENEE ZELLWEGER
Judy

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

WILLEM DAFOE
The Lighthouse
NOAH JUPE
Honey Boy
SHIA LABEOUF
Honey Boy
JONATHAN MAJORS
The Last Black Man in San Francisco
WENDELL PIERCE
Burning Cane

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

JENNIFER LOPEZ
Hustlers
TAYLOR RUSSELL
Waves
ZHAO SHUZHEN
The Farewell
LAUREN “LOLO” SPENCER
Give Me Liberty
OCTAVIA SPENCER
Luce

En İyi Senaryo

CLEMENCY
Chinonye Chukwu
HIGH FLYING BIRD
Tarell Alvin McCraney
MARRIAGE STORY
Noah Baumbach
TO DUST
Jason Begue, Shawn Snyder
UNCUT GEMS
Ronald Bronstein, Benny & Josh Safdie

En İyi İlk Film

BOOKSMART
Olivia Wilde
THE CLIMB
Michael Angelo Colvino
DIANE
Kent Jones
THE LAST BLACK MAN IN SAN FRANCISCO
Joe Talbot
THE MUSTANG
Laure De Clermont-Tennerre
SEE YOU YESTERDAY
Stefon Bristol

En İyi İlk Senaryo

BLOW THE MAN DOWN
Bridget Savage Cole, Danielle Krudy
DRIVEWAYS
Hannah Bos, Paul Thureen
GREENER GRASS
Jocelyn Deboer, Dawn Luebbe
SEE YOU YESTERDAY
Fredrica Bailey, Stefon Bristol
THE VAST OF NIGHT
James Montague, Craig W. Sanger

En İyi Kurgu

GIVE ME LIBERTY
Kirill Mikhanovsky
THE LIGHTHOUSE
Louise Ford
SWORD OF TRUST
Tyler L. Cook
THE THIRD WIFE
Julie Béziau
UNCUT GEMS
Ronald Bronstein, Benny Safdie

En İyi Görüntü Yönetimi

HONEY BOY
Natasha Braier
HUSTLERS
Todd Banhazl
THE LIGHTHOUSE
Jarin Blaschke
MIDSOMMAR
Pawel Pogorzelski
THE THIRD WIFE
Chananun Chotrungroj

En İyi Uluslararası Film

INVISIBLE LIFE
Brezilya
LES MISÉRABLES
Fransa
PARASITE
Güney Kore
PORTRAIT OF A LADY ON FIRE
Fransa
RETABLO
Peru
THE SOUVENIR
Birleşik Krallık

En İyi Belgesel

AMERICAN FACTORY APOLLO 11 FOR SAMA HONEYLAND ISLAND OF THE HUNGRY GHOSTS

JOHN CASSAVETES ÖDÜLÜ
Burning Cane
Colewell
Give Me Liberty
Premature
Wild Nights with Emily

SOMEONE TO WATCH ÖDÜLÜ
Rashaad Ernesto Green | Premature
Ash Mayfair | The Third Wife
Joe Talbot | The Last Black Man in San Francisco

KURGUDAN DAHA GERÇEK ÖDÜLÜ
Khalik Allah | Black Mother
Davy Rothbart | 17 Blocks
Nadia Shihab | Jaddoland
Erick Stoll & Chase Whiteside | América

BONNIE ÖDÜLÜ
Marielle Heller
Kelly Reichardt
Lulu Wang

PIAGET YAPIMCI ÖDÜLÜ
Mollye Asher
Krista Parris
Ryan Zacarias

ROBERT ALTMAN TOPLU PERFORMANS ÖDÜLÜ: Marriage Story