Teknik Kategoriler

film | yönetmen | erkek oyuncu | kadın oyuncu | yardımcı erkek oyuncu | yardımcı kadın oyuncu
özgün & uyarlama senaryo | teknik kategoriler | yabancı film | animasyon | belgesel

Son güncelleme: 11 Ekim 2017

kurgu

1. DUNKIRK
Lee Smith
(Warner Bros.)

2. STAR WARS: THE LAST JEDI
Bob Ducsay
(Disney)

3. DARKEST HOUR
Valerio Bonelli
(Focus Features)

4. THE POST
Michael Kahn
(20th Century Fox)

5. THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI
Jon Gregory
(Fox Searchlight)

6. BLADE RUNNER 2049
Joe Walker
(Warner Bros.)

7. THE SHAPE OF WATER
Guillermo del Toro, Vanessa Taylor
(Fox Searchlight)

8. GET OUT
Gregory Plotkin
(Lionsgate)

9. THE FLORIDA PROJECT
Sean Baker
(A24 Films)

10. DETROIT
William Goldenberg, Harry Yoon
(Annapurna)


görüntü yönetimi

1. BLADE RUNNER 2049
Roger Deakins
(Warner Bros.)

2. DUNKIRK
Hoyte Van Hoytema
(Warner Bros.)

3. DARKEST HOUR
Bruno Delbonnel
(Focus Features)

4. THE SHAPE OF WATER
Dan Laustsen
(Fox Searchlight)

5. CALL ME BY YOUR NAME
Sayombhu Mukdeeprom
(Sony Classics)

6. WONDER WHEEL
Vittorio Storaro
(Amazon)

7. THE POST
Janusz Kaminski
(20th Century Fox)

8. WONDERSTRUCK
Edward Lachman
(Amazon)

9. THE GREATEST SHOWMAN
Seamus McGarvey
(20th Century Fox)

10. PHANTOM THREAD
Paul Thomas Anderson
(Sony)


prodüksiyon tasarımı

1. BLADE RUNNER 2049
Dennis Gassner, Alessandra Querzola
(Warner Bros.)

2. THE SHAPE OF WATER
Paul D. Austerburry, Jeffrey A. Melvin, Shane Vieau
(Fox Searchlight)

3. DARKEST HOUR
Sarah Greenwood, Katie Spencer
(Focus Features)

4. DUNKIRK
Nathan Crowley, Emmanuel Delis, Gary Fettis
(Warner Bros.)

5. THE POST
Rick Carter, Rene DeAngelo
(20th Century Fox)

6. STAR WARS: THE LAST JEDI
Rick Heinrichs, Richard Roberts
(Disney)

7. WONDER WHEEL
Santo Loquasto, Regina Graves
(Amazon)

8. THE GREATEST SHOWMAN
Nathan Crowley, Debra Schutt
(20th Century Fox)

9. BEAUTY AND THE BEAST
Sarah Greenwood, Katie Spencer
(Disney)

10. DOWNSIZING
Stefania Cella, Patricia Larman, Karen Manthey
(Paramount)


kostüm tasarımı

1. PHANTOM THREAD
Mark Bridges
(Sony)

2. VICTORIA & ABDUL
Consolota Boyle
(Focus Features)

3. BEAUTY AND THE BEAST
Jacqueline Durran
(Disney)

4. WONDERSTRUCK
Sandy Powell
(Amazon)

5. THE POST
Ann Roth
(20th Century Fox)

6. THE GREATEST SHOWMAN
Ellen Mirojnick
(20th Century Fox)

7. DARKEST HOUR
Jacqueline Durran
(Focus Features)

8. BATTLE OF THE SEXES
Mary Zophres
(Fox Searchlight)

9. MURDER ON THE ORIENT EXPRESS
Alexandra Byrne
(20th Century Fox)

10. WONDER WHEEL
Suzy Benzinger
(Amazon)


özgün müzik

1. DUNKIRK
Hans Zimmer
(Warner Bros.)

2. THE SHAPE OF WATER
Alexandre Desplat
(Fox Searchlight)

3. DARKEST HOUR
Dario Marianelli
(Focus Features)

4. VICTORIA & ABDUL
Thomas Newman
(Focus Features)

5. THE POST
John Williams
(20th Century Fox)

6. STAR WARS: THE LAST JEDI
John Williams
(Disney)

7. WONDERSTRUCK
Carter Burwell
(Amazon)

8. COCO
Michael Giacchino
(Pixar)

9. BLADE RUNNER 2049
Jóhann Jóhannsson
(Warner Bros.)

10. PHANTOM THREAD
Jonny Greenwood
(Sony)


makyaj & saç tasarımı

1. DARKEST HOUR
(Focus Features)

2. THE SHAPE OF WATER
(Fox Searchlight)

4. I, TONYA
(Neon)

5. ALL THE MONEY IN THE WORLD
(STX Entertainment)

6. LOGAN
(20th Century Fox)

7. BLADE RUNNER 2049
(Warner Bros.)

8. WONDER
(Lionsgate)


ses kurgusu

1. DUNKIRK
(Warner Bros.)

2. BLADE RUNNER 2049
(Warner Bros.)

4. BABY DRIVER
(Sony)

5. THE SHAPE OF WATER
(Fox Searchlight)

6. TRANSFORMERS: THE LAST KNIGHT
(Paramount)

7. WONDER WOMAN
(Warner Bros.)

8. DETROIT
(Annapurna)

9. SPIDER-MAN: HOMECOMING
(Annapurna)

10. WAR FOR THE PLANET OF THE APES
(20th Century Fox)


ses miksajı

1. DUNKIRK
(Warner Bros.)

2. BLADE RUNNER 2049
(Warner Bros.)

3. THE GREATEST SHOWMAN
(20th Century Fox)

5. THE SHAPE OF WATER
(Fox Searchlight)

6. COCO
(Pixar)

7. TRANSFORMERS: THE LAST KNIGHT
(Paramount)

8. BABY DRIVER
(Sony)

9. BEAUTY AND THE BEAST
(Disney)

10. DETROIT
(Annapurna)


görsel efekt

2. BLADE RUNNER 2049
(Warner Bros.)

3. WAR FOR THE PLANET OF THE APES
(20th Century Fox)

4. DUNKIRK
(Warner Bros.)

6. WONDER WOMAN
(Warner Bros.)

7. SPIDER-MAN: HOMECOMING
(Annapurna)

8. KONG: SKULL ISLAND
(Warner Bros.)

9. BEAUTY AND THE BEAST
(Disney)

10. TRANSFORMERS: THE LAST KNIGHT
(Paramount)