Governors Ödülleri

Governors Ödülleri


Son bir haftada kaçırdığımız haberlerden biri de eskiden Oscar töreni içerisinde dağıtılan Onur Ödülleri. Her sene genelde bir kişiye verilen bu ödül artık Governors Balosunda birkaç kişiye birden veriliyor. Bu senenin ödüllendirilen isimleri de sinema tarihçisi Kevin Brownlow, Fransız yönetmen Jean-Luc Godard, yönetmen Francis Ford Coppola ve ünlü aktör Eli Wallach oldu. Bir açıdan bu ödüllerin ayrıca verilmesi iyi oldu ama AMPAS’ın törenini de izleyememekten şikayetçiyim orası ayrı. Törenle ilgili aktarabileceğim herşey bu kadar o yüzden.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

2 Yorum

  1. Metin

    “Fransız yazar Jean-Luc Godard”? ben kendisini yönetmen olarak tanıyordum daha ziyade. A bout de Souffle, Bande Apart, Alphaville, Pierre le Fou gibi filmleri vardı hani.

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.