Genel bir duyuru

Genel bir duyuru

Siteyle ve kendimle alakalı hem gelen sorulara bağlı olarak, hem de tabi benim sizlere haber verme isteğimle yapmam gereken birkaç duyuru var. O yüzden lafı fazla uzatmayayıp kısa kısa birşeyler söylemek istiyorum…

  • Uzun zamandır Oscar’dan sonra sitede büyük değişiklikler olacağından bahsediyordum. Evet, o değişiklikler olacak. Yalnız bir süreliğine ertelemek zorunda kaldık planlarımızı. Eylül-Ekim ayları içerisinde bu değişikliği gündeme alıp tekrardan düşüneceğim. Her halükarda yenilikler olacak Oscar Boy sayfalarında ama birşey netleşmeden tam bir bilgi vermek istemiyorum.
  • Sitenin eski takipçileri bilirler eskiden yorumlar onay aldıktan sonra yayınlanıyordu. Daha sonra hep evde olamadığımdan ötürü onaylamayı kaldırıp direk yayınlamaya başladım. Ama artık hem yapılan yorumları denetlemek için hem de WordPress’i kontrol edebildiğim bir telefon uygulaması olduğu için eski sisteme geri döndük. Merak etmeyin büyük bir meşguliyetim olmadığı müddetçe yorumlarınız en kısa sürede yayınlanacaktır.
  • @theoscarboy sitenin, @umurtas ise benim kendi Twitter hesabım. Aslında siteye ait bir mail adresi de mevcut ama şu aralar küçük bir problem yaşamaktayız. O yüzden bana ulaşmak isteyenler Twitter’ı denerlerse iyi olur. Ama en yakın zamanda mail sorununu da halletmeye çalışacağım.
  • Ve tabi son olarak… Hiçbir zaman tarafsız olmak gibi bir amaç edinmedim. Ya da ben eleştirilere çok açığım iddiasında da bulunmadım. İsterseniz siteyi dilediğiniz gibi tarayabilir bunu kelime kelime araştırabilirsiniz. O yüzden yazarları kafanızda oluşturduğunuz komplo teorileriyle eleştirirken 2 kere düşünün, ki bence Türkiye’de blog yazmanın en zor kısmı da bu. Sürekli bir mahalle kavgası oluyor. Ben okuyucuya kin besleyecek filan değilim, onu da ekleyeyim. Ben sizin hayatınızda ne kadar yer teşkil ediyorsam, aynısı sizin için de geçerli. Okuduğunuz için müteşekkir olsam da oturup “Aaa bak bu okur böyle düşünüyor, en iyisi ben bundan nefret edeyim.” gibi bir boş vaktim yok. Bir de “Bir daha bu siteye girmeyeceğim.” tehditleri var ki onlardan bahsetmek bile istemiyorum. Keyfiniz bilir. Eğer ki şu son satırlarımla sizlere itici geldiysem kusura bakmayın. Ama beni tanımayan insanların durmadan eleştiriler yapmasına tahammül edemiyorum. Dediğim gibi eleştiri kaldırmak gibi bir iddiam yok. İsteyen okusun, istemeyene seçenek çok. Saygılar.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Kuir. İkizler. 2009'da ödül sezonu portalı Oscar Boy’u kurarak sinema yazarlığına başladı. 2014’ten beri O Podcast’in moderatörlüğünü yapıyor. 2023 yılında da SİYAD üyesi oldu.

2 Yorum

Yorum yazın...