TV Günlükleri 16.01-22.01

TV Günlükleri 16.01-22.01

Lafı fazla uzatmanın alemi yok. O yüzden kısa bir başlangıç yapıp hemen konuya gireceğim. Bu hafta diziler açısından oldukça zayıf bir hafta geçirdik. Listeyi hazırlarken hiç olmadığı kadar çok zorlandım. Ve gelecek hafta da pek çok dizi ara verdiği için TV Günlükleri olmayacak. Yalnız hemen söylemek istiyorum Pazartesi günü Skins‘in altıncı sezonu başladı. Eğer başladığından haberiniz yoksa diye söylemek istedim. Neyse. Biz geçtiğimiz haftaya dönelim…

#5: DESPERATE HOUSEWIVES, what’s the good of beıng good

Çoğu arkadaşım bile bilmez ama ben senelerdir Desperate Housewives izliyorum. Zevk alıyor muyum? Çok değil. Peki neden devam ediyorum? İnanın benim de bir fikrim yok. Zamanında cnbc-e’nin bir şekilde hayatımıza soktuğu ve ilk zamanlarında Amerika’da bir fenomen haline dönüşen Desperate Housewives bu yıl son sezonuyla karşımızda. Hikaye o kadar absürd noktalara geldi ki zaten inandırıcılığını birkaç sezon önce yitirmişti. Ama başladık işte. Sonunu getirmeden de bırakmak istemiyorum. “Yoklukta iyi gidiyor.” diyorsunuz ya işte ondan. Tabi bir de bu hafta oldukça sıkıcı geçen dizilerin arasında sezonun diğer bölümlerine göre daha iyi olan What’s the Good of Being Good da kendine ilk beşde yer bulmuş oldu, fena mı?
Spotlight: Marcia Cross (Bree Van De Kamp)

#4: PARKS AND RECREATION, campaıgn ad

Her hafta Parks and Recreation‘ı övmekten bıktığım için artık hangi noktaya değinsem diye kara kara düşünüyorum. Bu hafta Paul Rudd‘ın konuk olduğu dizimiz yine güldürdü, yine haftanın en güzel 25 dakikasını yaşattı. Tabi ben övüyorum ama bakıyorum diziyi beğenmeyenler de mevcut. Gerçi Saturday Night Live‘da gülmeyen, Bridesmaids‘in esprilerini soğuk bulan, 30 Rock‘la yıldızı barışmayan bir izleyicinin Parks and Recreation‘ı beğenmesi çok zor. Çünkü hepsi aynı kitleye hitap ediyor.
Spotlight: Chris Pratt (Andy Dwyer)

#3: PARENTHOOD, ıt ıs what ıt ıs

Parenthood umarım bu sezon biter diye düşünmeye başlarken öyle şeyler olmaya başladı ki yine o sıcacık aile dizisi modumuza geri döndük. Bu hafta Haddie ile ailesinin arasında geçen üniversite problemi, Amber’ın yavaş yavaş kendini belli etmeye başlayan “skandal” aşkı daha çok malzeme çıkaracağa benziyor. Her seferinde dağılıp sonunda yeniden bir araya gelen Braverman ailesinden uzak kalmak ne mümkün… Parenthood‘un özellikle ilk iki sezonunu ağlamak isteyen drama bağımlısı seyirciye de önermeden edemeyeceğim.
Spotlight: Mae Whitman (Amber Holt)

#2: 2 BROKE GIRLS, and the upstaırs neıghbor

2 Broke Girls neden izlediğimi anlamadığım diziler arasında zirveye oynuyor. Bundan önceki haftalarda gittikçe vasatlaşan dizi, televizyonun kötü geçen haftasında Jennifer Coolidge‘li yeni bölümüyle durumu biraz toparladı. Coolidge‘e o kadar zamandır hayranım, o kadar da çok seviyorum ki 2 Broke Girls‘de görünce inanılmaz mutlu oldum. Ve sanırım haftalardır oynayan dizinin bugüne kadarki en komik karakteri de kendisiydi.
Spotlight: Jennifer Coolidge (Sophie)

#1: MODERN FAMILY, lıttle bo bleep

Sofia Vergara bu sezon Emmy alacak mı? Artık sürekli bu soruyu düşünmeye başladım. İlk iki sezonda abartıldığını düşündüğüm Vergara her hafta komedi sosunu daha da arttırıp mükemmeliye doğru emin adımlarla ilerliyor. Bu hafta da senaryonun merkezinde olmamasına rağmen bulunduğu her sahnede kahkalara boğdu. Sanırım Modern Family‘nin Emmy’deki oyuncu zaferi tüm kadro ödüllenene kadar devam edecek. Her sezon hikaye anlamında yönünü farklı karakterlere yönlendiren senaristlerin bu taktiğinin planlanmış olup olmadığını da ayrıca merak ediyorum.
Spotlight: Sofia Vergara (Gloria Delgado-Pritchett)

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

3 Yorum

Yorum yazın...