Oscar gecesine hazırlık…

Oscar gecesine hazırlık…

Bu gece dağıtılacak 94. Akademi Ödülleri’yle birlikte hiç bitmeyeceğini sandığımız bir sezonu daha noktalayacağız sonunda. Kovid salgınının 2 ay uzamasına sebep olduğu, geçen yılın yaka silktiren sürecinden bile daha çok yorulduk sanki. Belki iyi bir sinema yılını kötü bir Oscar kazanan listesiyle kapatacak olma ihtimalidir canımızı sıkan, bilemiyorum. Neyse, biz esas meselemize gelelim ve Oscar’a ayırdığımız pazar gününe dair bütün sorulara cevap verelim istiyorum burada. En önemlisiyle başlayacak olursak…

TÖRENİ NEREDEN İZLEYECEĞİZ?

Eğer Türkiye’deyseniz ve TRT 2’de Mehmet Açar, Alin Taşçıyan ile Abdülhamit Güler’le (kim olduğunu araştırmanızı öneririm) sabahı ederim diyorsanız işiniz kolay. Orijinal dil seçeneğinin nasıl bir lüks olduğunu bilenler için ise tabii ki de hedefimiz alternatif izleme linkleridir, ileri!

  • Amerika yayıncısı ABC şu an USTVGo‘da tıkır tıkır çalışıyor.
  • Almanya’da da Pro7 veriyormuş programı. 2ix2 üzerinden de izleyebilirsiniz kısacası.
  • Haricindeki bütün yayıncıların tam listesini de bırakayım şuraya. Bu kanallardan herhangi birine ücretsiz ulaşımınız varsa yardımcı olur.

BU GECE BİZİ NELER BEKLİYOR?

Amy Poehler, Wanda Sykes ve Regina Hall’un sunacağı 94. Akademi Ödülleri, TSİ 03.00’te start alacak. Sekiz kategori tören başlamadan önce dağıtılacak ve biz bunların sonuçlarını sosyal medyadan duyup, teşekkür konuşmalarını ise kurgulanmış hâliyle törenin belli kısımlarında izliyor olacağız. Peki ne bu kategoriler? Kısa animasyon, kısa belgesel, kurgu, kısa film, makyaj & saç tasarımı, özgün müzik, prodüksiyon tasarımı ve ses.

Özgün şarkı adaylarından aşı karşıtı Van Morrison hariç herkesin canlı performanslarını izleyeceğiz izlemesine ama bunların üstüne bir de “We Don’t Talk About Bruno” ekledi yapımcılar. Pek çok filmin de yıldönümünü kutladığımız, sinemaya aşk mektubu niteliğinde bir tören olacakmış yine ve yine! Halle Bailey, Stephanie Beatriz, Josh Brolin, Jason Momoa, Ruth E. Carter, Sean Combs, Kevin Costner, Jamie Lee Curtis, Jacob Elordi, Lady Gaga, Jennifer Garner, Jake Gyllenhaal, Tiffany Haddish, Woody Harrelson, Tony Hawk, H.E.R., Anthony Hopkins, Samuel L. Jackson, Lily James, Daniel Kaluuya, DJ Khaled, Zoë Kravitz, Mila Kunis, John Leguizamo, Simu Liu, Rami Malek, Shawn Mendes, Bill Murray, Lupita Nyong’o, Elliot Page, Rosie Perez, Tyler Perry, Chris Rock, Tracee Ellis Ross, Jill Scott, Naomi Scott, J.K. Simmons, Kelly Slater, Wesley Snipes, Uma Thurman, John Travolta, Serena Williams, Venus Williams, Shaun White, Youn Yuh-jung, Rachel Zegler bir sunum yapmak üzere sahneye çıkacağı kesinleşmiş isimler.

CANIM AMA YOK MU TAHMİN…

Burada seçeneklerim epeyce geniş:

  • Yaklaşık bir aydır Oscar Rehberi‘nde kategori kategori geveliyorum.
  • Yetmez diyenlere Oscar Tahminleri ana sayfasında durum özeti çıkardım.
  • O Podcast’te Seda’yla zaten neredeyse bütün dalları konuştuk.
  • Ali Ercivan, Aras Bayram, Aslı Ildır, Emre Eminoğlu, Engin Ertan, Enzel Yılmaz, Kaan Denk, Melis Behlil ve demirbaşlardan Seda’yla benim de bulunduğum O Takım da son tahminlerini paylaştı.
  • Bonus olarak da en sevdiğim Youtube kanalı Kutsal Motor’da Zeynep Ocak ve Ali Deniz Şensöz’le Oscar gullümü turumu tamamlamış oldum:

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Bir Cevap Yazın