Venedik jürisi belli oldu!

Venedik jürisi belli oldu!

Martin McDonagh
Martin McDonagh

Bu yıl 30 Ağustos – 9 Eylül tarihleri arasında 80. kez düzenlenecek Venedik Film Festivali’nde uluslararası jüriler netleşti. Daha evvel ana yarışma jüri başkanlığını Damien Chazelle’in üstleneceği duyurulmuştu. La La Land ve Whiplash’le tanınan Oscar ödüllü yönetmene Saleh Bakri, Jane Campion, Mia Hansen-Løve, Gabriele Mainetti, Martin McDonagh, Santiago Mitre, Laura Poitras ve Shu Qi’den oluşan inanılmaz deneyimli isimler eşlik edecek.

Orizzonti seçkisinde başkanlık görevini Jonas Carpignano devralırken onunla birlikte Kaouther Ben Hania, Kahlil Joseph, Jean-Paul Salomé ve Tricia Tuttle da görev yapacak. İlk filmlerin yarıştığı Geleceğin Aslanı için ise Alice Diop önderliğinde Faouzi Bensaïdi, Laura Citarella, Andrea De Sica ve Chloe Domont’un kararını bekliyor olacağız.

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. Queer. İkizler. 2009 yılında esas odağı ödül sezonu olan Oscar Boy'u kurdu ve 2014'ten beri de O Podcast'in moderatörlüğünü yapmakta. Drag Race tutkunu, içerik oburu, lubunyaların dostu, fobiklerin düşmanı.

Yorum yazın...