Takip et

Belgesel

Cinema Eye Adayları ’23

tarihinde yayınlandı.

Kokomo City

Kokomo City

Her sene hem sinema hem de televizyondaki belgesellerin en iyilerini ödüllendiren Cinema Eye, 17. kez dağıtacakları ödüllerinin adaylarını duyurdu. Pek umutlu olduğumuz sözde erken Oscar favorisi American Symphony sadece teknik kategorilerde boy gösterirken Kokomo City 6, 20 Days in Mariupol, 32 Sounds ve The Eternal Memory ise 5’er adaylık aldı. 12 Ocak’ta dağıtılacak Cinema Eye Ödülleri’nin tam aday listesi şöyle:

BELGESEL FİLM
20 Days in Mariupol
32 Sounds
The Eternal Memory
Four Daughters
Going to Mars: The Nikki Giovanni Project
Kokomo City
Still: A Michael J. Fox Movie

YÖNETMEN
Sam Green | 32 Sounds
Wim Wenders | Anselm
Maite Alberdi | The Eternal Memory
Kaouther Ben Hania | Four Daughters
D. Smith | Kokomo City
Claire Simon | Our Body

İLK FİLM
20 Days in Mariupol | Mstyslav Chernov
Bobi Wine: The People’s President | Moses Bwayo, Christopher Sharp
Kokomo City | D. Smith
Orlando, My Political Biography | Paul B. Preciado
Smoke Sauna Sisterhood | Anna Hints
The Tuba Thieves | Alison O’Daniel

KURGU
20 Days in Mariupol | Michelle Mizner
32 Sounds | Nels Bangerter
The Eternal Memory | Carolina Siraqyan
Fantastic Machine | Mikel Cee Karlsson, Maximilien Van Aertryck, Axel Danielson
Rewind & Play | Alain Gomis
Still: A Michael J. Fox Movie | Michael Harte

GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ
Anselm | Franz Lustig
De Humani Corporis Fabrica | Verena Paravel and Lucien Castaing-Taylor
King Coal | Curren Sheldon
Kokomo City | D. Smith
Smoke Sauna Sisterhood | Ants Tammik
Songs of Earth | Lars Erlend Tubaas Øymo

PRODÜKSİYON
20 Days in Mariupol | Mstyslav Chernov, Michelle Mizner, Raney Aronson Rath, Derl McCrudden
American Symphony | Lauren Domino, Matthew Heineman, Joedan Okun
Between the Rains | Samuel Ekomol, Andrew H. Brown, Moses Thursnira
Beyond Utopia | Jana Edelbaum, Rachel Cohen, Sue Mi Terry
Bobi Wine: The People’s President | Christopher Sharp, John Battsek
Songs of Earth | Margreth Olin

ÖZGÜN MÜZİK
32 Sounds | JD Samson
American Symphony | Jon Batiste
Anselm | Leonard Küßner
Going to Mars: The Nikki Giovanni Project | Samora Pinderhughes, Chris Pattishall
The Pigeon Tunnel | Philip Glass, Paul Leonard-Morgan
Songs of Earth | Rebekka Karijord

SES TASARIMI
32 Sounds | Mark Mangini
The Deepest Breath | Adam Prescod, Greg Gettens, Will Chapman
De Humani Corporis Fabrica | Nicolas Becker
Kokomo City | Roni Pillischer
Smoke Sauna Sisterhood | Huldar Freyr Arnarson, Edvard Egilsson
The Tuba Thieves | Arturo “Frosty” Salazar, María Alejandra Rojas, Alison O’Daniel

GÖRSEL TASARIM
The Arc of Oblivion | Melissa McClung
Going to Mars: The Nikki Giovanni Project | Thomas Curtis, Sean Pierce
The Mission | Jason Carpenter, Holly Stone
Nam June Paik: Moon is the Oldest TV | Hyung Cho, Helen Niu
They Shot the Piano Player | Juan Carlos Concha Riveros, Carlos León Sancha, Marcello Quintanilha

KISA BELGESEL
Away
Between Earth & Sky
Black Girls Play: The Story of Hand Games
Neighbour Abdi
Oasis
Will You Look at Me

SEYİRCİ ÖDÜLÜ
20 Days in Mariupol
American Symphony
Beyond Utopia
Bobi Wine: The People’s President
Confessions of a Good Samaritan
The Deepest Breath
The Eternal Memory
Invisible Beauty
Joan Baez I Am a Noise
Smoke Sauna Sisterhood

SPOTLIGHT ÖDÜLÜ
Against the Tide
Anhell69
Bad Press
Cette Maison (This House)
Midwives
Q

HETERODOX ÖDÜLÜ
The Buriti Flower
The Echo
Four Daughters
Past Lives
Reality
The Unknown Country

BELGESEL (TV)
Being Mary Tyler Moore
Judy Blume Forever
Lowndes County and the Road to Black Power
Nothing Lasts Forever
Pretty Baby: Brooke Shields
The Stroll

BELGESEL (Dizi)
Couples Therapy (3. Sezon)
Dear Mama
Paul T. Goldman
Pepsi, Where’s My Jet?
Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence

BELGESEL (Antoloji Dizi)
The 1619 Project
Chef’s Table: Pizza
Edge of the Unknown with Jimmy Chin
Leguizamo Does America
Our Planet II
Untold

KURGU (TV)
The 1619 Project | Ephraim Kirkwood, Adriana Pacheco, Stefanie Maridueña, Ed Barteski
Dear Mama | Lasse Järvi
Nothing Lasts Forever | Paul Marchand, Jack Price
Paul T. Goldman | Mike Giambra, Hank Friedmann, Jody McVeigh-Schultz, Danny Scharar
Pretty Baby: Brooke Shields | Sara Newens, Anne Yao, David Teague

GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ (TV)
The 1619 Project | Jerry Henry
The Cave of Adullam | Greg Harriott, Mike Doyle
Edge of the Unknown with Jimmy Chin | Ross McDonnell, Alfredo de Juan, Cam Riley, Nick Kraus
Nothing Lasts Forever | Heloisa Passos
Our Planet II | Kyle McBurnie, John Shier, Matt Aeberhard, Sophie Darlington, Jesse Wilkinson, John Haskew, John Brown
Restaurants at the End of the World | Petr Cikhart

Devamını oku
Yorum Yapın

Yorum yazın...

Oscar Boy sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et