Değişen fikirler…

Değişen fikirler…

Sadık okuyucularımız biliyorlar, üç senedir Oscar mevsiminin sonlarına doğru kendi adaylarımı belirleyip Oscar Boy Ödülleri’ni dağıtıyorum. Bu sene hangi tarihlerde adayları belirleyeceğime henüz karar vermedim. Ama merak etmeyin, yine sizlerin de oylamasına sunup ayrıca Readers’ Choice Ödülleri’ni de vereceğiz. Benim sadece fark ettiğim şey şimdi geriye baktığımda 2009 ve 2010 için küçük değişikliklerle daha farklı listeler oluşturduğum. Fikirlerim mi oturdu yoksa bu benim durmadan değişen fikirlerimle mi alakalı bilemiyorum. O yüzden kendimi rahatlatmak adına 2008’in değil de (o yıldaki listemle hiç bir problemim yok), 2009 ve 2010’un en iyi 10 filmini yazmak istedim. Hem şöyle bir hatırlamış oluruz, hem belki o zamanlar Oscar Boy’dan haberi olmayanlar için de bir fikir olur. Buyursunlar…

2009
1. Inglourious Basterds
2. Up In the Air
3. An Education
4. (500) Days of Summer
5. Where the Wild Things Are
6. A Single Man
7. District 9
8. The Road
9. Precious
10. Up

2010
1. Black Swan
2. 127 Hours
3. Inception
4. Shutter Island
5. The Social Network
6. Never Let Me Go
7. I Am Love
8. True Grit
9. Biutiful
10. Blue Valentine

Yazar Hakkında

1990 doğumlu. İkizler. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mesleğini sevemeyince Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi'ne zıplayıp Imperial College ve UCL'de gerekli eğitimlerini tamamladı. Şu an King's College London'da Film Studies masterı yapıyor. Closet kapağını kırdığından beri keyfi yerinde. Çok konuşur, çok çalışır. Artık markasının kutsal tanımamak olduğunu da çözdü. Drag Race tutkunu. Ödül sezonuna bağımlı. Her türlü fobi ve ayrımcılık da bünyesinde kaşıntı yapıyor.

Benzer yazılar

2 Yorum

  1. Müjdat Çetin

    the king’s speech benim hoşuma giden güzel bir film olmuştu ama en iyi film kapasitesinde olduğu meçhul.inception ve black swan ise akademi nin tarzı değil.
    hepsi bir yana shutter island ın adaylık alamaması üzücü oldu.

    2009 da inglorious basterds açık ara en iyiydi ama quentin tarantino filmlerinin en iyi film olma ihtimali her zaman düşük olacaktır.

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.